Domov » Žurnál+ » Autor: Zuzana Sedláková

Žurnál+

garbage vs. trash

Zuzana S. » 2011-08-15 18:27:47 /  7 komentárov / 28 lajkov

vždy ma fascinovala recyklácia. už len to logo na kontajneroch. perfekné, je? ešte aj diplomovku som písala o environmentálnom umení a najviac ma pri tom bavila artepovera a junk art :D

GARBage chápem v rámci GARBIE z dvoch strán - jednak je to garbage ako odpad, ale v zmysle materiálu, ktorý je v predajni s metrovým textilom odsunutý ako zbytkový, ALEBO nájdený či už u mňa alebo u niekoho iného doma v skrini ako nepotrebný, určený na vyhodenie (lebo šak u nás už nygdo nemá čas na to štopkuváný, aj tú veritasku zme už predaly)

napr. tieto šaty - bolo dávno po plesovej sezóne a ja som chcela niečo trblietavé minimálne ako diskoguľa (keď už sa môj bratranec žení) - a čo nenájdem v obchode pohodené v zbytkoch :)

mali vyzerať úplne inak, ale v procese tvorby som ich nakoniec vyšpekulovala takto. z dialky to inak vyzerá ako materiál čo sa používa na výrobu saklíkov na odpadky :D

druhý význam slova garbage vnímam ako návrat k veciam, ktoré už boli odsunuté nabok, ako súčasť štýlu obliekania, ktorý je považovaný za starý/starodávny/zastaralý.. vyberte si. áno ano, reč je hlavne o BOMBARĎÁKOCH :) a nielen to. 

najväčšiu radosť mám keď sa mi podarí skombinovať oboje - nájdený starý materiál použiť na staromódne bombiše! no je to ťažké, keďže látka aj krajky musia byť nepoškodené a čisté nie len na pohľad...

tieto šatičky som si nedávno urobila z odstrihnutej podšívky jedných šiat z výpredaja (trvalo to niekoľko dní ale došlaka - vždy som po takých túžila A KONEčNE ICH MáM!!!! :D ) a ten overal je zas typický príklad toho, čo by si žiadna moja kamoška asi na von neobliekla, ale našla som dolu v šuplíku s látkami toto staručké plátienko a ešte staršiu krajku - a poďho rachocyt s mašinu!

pri výrobe tričiek to funguje asi tak, že vezmem obyčajné biele tričko, ktoré vpodstate recyklujem tým, že ho buď iba potlačím, alebo aj prešijem na nový tvar. úchylácky sa vyžívam v tom chytiť vec kúpenú v obchode a prešiť ju na niečo vlastné :)  opäť - nie je to nič nové pod slnkom, ja viem, ale tak šak zas....

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

zistila som že veľmi podobnú filozofiu má aj už spomínaná značka trashy diva, ktorá distribuuje oblečenie v štýle vintage. objavila som ju popravde iba predvčerom, ale úžasne trefným spôsobom tam vysvetľujú prečo si zvolili kombináciu práve týchto dvoch slov. nebudem to sem kopírovať, ak máte záujem, prečítate si to tam aj sami (okrem toho podobných predajcov je veľa), ja som ich len chcela použiť ako taký štít, porovnanie alebo protipól ak smiem..

  

no napr. lucy b je niečo podobné, ale zamerané na spodnú bielizeň. chroch. ja už cem byť bohatá a objednávať si z ameriky takéto podväzočky, topánočky a kabeločky juuuuj :D 

... no priznámsa už tu asi hodinu čumákujem po všelijakých e-shopových stránkach s podobným zameraním a slintám a slintám ... je na čase odlepiť sa od obrazovky povedala by som. pokračovanie nabudúce (lebo určite som ešte niečo chcela ale čo?...)

Komentáre

Ria-art tie šatičky z podšívky sú skvelé

2011-08-15 22:14:57

tinuts Zbožňujem tvoje vecičky! Máš skvelý vkus,odvahu a si originál, to je u mňa palec hore :))

2011-08-16 09:14:41

Garbie ďakujem vám :)

2011-08-16 11:40:40

hyyena wow! super článok, musím súhlasiť, no a ten overal ...pecka!!!

2011-08-17 21:33:25

nefri no ja z teba nemozem, "poďho rachocyt s mašinu!", šúľam sa tu

pekný žurnál, vidieť aká si do toho zapálená, to je milé

2011-09-09 07:19:24

CrazyArt Akože týmto článkom si ma dostala. Si neskutočný človek, ktorého treba obdivovať. Tie tvoje výhodniarske výrazy, bombiše :D nemozem z teba. Normálne si mi zlepšila deň očúvaj. A! krásne vecičky robíš.

2012-02-14 09:32:46

Garbie hehehe ďakujem :) inak som ex-blavačka bývajúca v trnave, ale možnože som šplechla aj niečo po východňársky :D

2012-04-02 16:52:41

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Garbie
Garbie
183 predaných ks, 72 hodnotení

ak máte radi glamour, industriál, pinup couture, courtney love, ňěžnú ženskosť a grindcorebrutaldeathmetal, prípadne všetko dohromady, tak VÁS SRDEČNE VÍTAM VO SVOJEJ SKROMNEJ GALÉRII ;)

veľmi ma to mrzí no do konca roka som už naplno vyťažená a preto nemôžem prijať už žiadne "podstromčekové" objednávky. ďakujem vám za pochopenie, prajem krásne vianoce všetkým ;)

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »