Žurnál+

Ako byť sám so sebou

Gabriela_G272 predaných ks, 112 hodnotení

Gabriela G. » Blogy / 2024-05-28 17:00:01 /  8 komentárov / 44 lajkov

 

 

Ahojte priatelia :)

Od môjho posledného žurnálu ubehol už pekne dlhý čas. A za ten čas sa čo to zmenilo, udialo, vyvinulo k lepšiemu? Horšiemu? Asi podľa okolností.

V júni to už bude rok, čo mi zomrel môj prvý psík, dožil sa krásnych 16 rokov a nie je dňa, kedy by som si naňho nespomenula. Zmeny sa dejú osobné aj tie pracovné. Človek dozrieva, aj keď sa hovorí, že v dospelom veku sa už nemeníš. Moc s tým nesúhlasím :) Každý deň sa snažím na sebe pracovať, bojovať so svojimi strachmi, nebrať tak všetko vážne a uvedomovať si, že tu nie sme naveky. Aj keď ono sa to občas valí zo všetkých strán, napriek tomu sa snažím obklopovať len tým krásnym a inšpiratívnym.

Asi najväčší pokoj zažívam v lese. Po prečítaní mojich predchádzajúcich žurnálov, nič prekvapivé, len sa mi stále utvrdzuje to, že vedieť byť sám so sebou a so svojimi myšlienkami je asi jeden z najdôležitejších bodov, ktorý nás formuje. Bod, ktorý nám pomáha prežiť v tomto marazme. Byť ten jeden najsilnejší strom v lese.

 

A samozrejme byť obklopení dobrými ľuďmi, o tom niet pochýb, ale byť sám so sebou je už ten vyšší level,

ako Hermann Hesse napísal: 

"Stromy som oddávna považoval za najdotieravejších kazateľov. Uctievam ich, keď žijú spoločne a v rodinách, v lesoch a hájoch. A ešte viac si ich ctím, keď stoja jednotlivo. Ako osamelí. Nie ako pustovníci, čo sa odkradli pre nejakú slabosť, ale ako veľkí opustení ľudia, ako Beethoven a Nietzsche. V ich korunách šumí svet, ich korene odpočívajú v Nekonečnu; len ony sa v ňom nestratia, ba z celej sily svojho žitia sa usilujú iba o jedno: naplniť v nich sídliaci zákon, rozvinúť vlastnú podobu, spodobniť samých seba. Nie je nič posvätnejšie, nie je nič príkladnejšie ako pekný, silný strom."

 

 

Tak si žijem svoj život, ktorý sa snažím žiť tak, aby po mne ostala tá najmenšia stopa, aká po mne môže ostať. Nikdy som nebola stredobodom pozornosti, vždy som sa snažila byť tá "šedá myš, neviditeľná". Nie som ten kariérny typ (aj keď si niekedy prajem, aby ma moja tvorba živila). Namiesto toho, aby som sa niekam naháňala, radšej sedím len tak na našej terase, čítam si knižku alebo len pozerám a rozmýšľam, počúvam, nasávam a SOM.

 

 

Minulú jeseň sme si adoptovali psíka z útulku - Atreja. Po tej strate som to jednoducho potrebovala. Psík je krásny kríženec border kólie, až na to, že je slepý. Počas dňa vidí, trošku, na 10%? Netuším (ale podľa veterinára nemá v sietnici prekrvené cievky). Predtým ako sme si poňho prišli do útulku, som mala pár dní strach, ako to zvládnem, veľa som si čítala o slepých psíkoch, ale povedala som si, že nech už to dopadne akokoľvek, verím, že sa s tým spolu popasujeme. O tom, že sa po lese pohybuje takmer bezchybne spomínať nebudem. Atrej sa stal mojím najväčším motivátorom, že prekážky, nech sú akékoľvek, sa skutočne dajú prejsť. Niekedy ľahšie, niekedy s ťažkosťami, so stratou, ale vždy si človek nájde ten správny smer. Počas našich prechádzok pozorujem skoro každý jeho krok, ako sa orientuje, ako načúva a vetrí. A presne to som sa naučila aj ja, keď sa nemusím nikam náhliť - načúvam a nasávam

 

 

Posielam Vám veľa síl v tomto divne-zvláštno-šialenom období. A aby sme vždy našli to, čo nás baví a napĺňa <3 a prekrylo to zlobu, ktorá sa na nás valí takmer z každej strany.

Gabriela

Komentáre

mespilu Krásne slová, krásnr fotky, roztomilý zverinec, nádherná zeleň...

2024-05-23 22:47:191x

bumpkinova ♥♥♥

2024-05-28 20:25:481x

Ihlicky Všetko krásne, aj ten Absynt.

2024-05-29 00:13:431x

Lesiavelin Krásne napísane a ešte krajšie fotky s pokojnou atmosférou ♥

2024-05-29 12:41:281x

MikusovaVeronika Jednoduché a krásne. Úplne rozumiem, keď po dtrate ostane iba to podstatné : vďačnosť a skromnosť za zázraky bežného dňa - stromy a vtáky, tiché porozumenie a teplo kožúška, pero a papier a hrejivé spomienky.

2024-05-29 20:14:351x

SVARTORN ❤️

2024-05-29 21:35:231x

imageB Krásna a citlivá spoveď ♥. Pohladila :).

2024-06-01 09:34:11

user_865637 Gabrielko, moc hezký jste to napsala a pravdivě. Mrzí mě vaše ztráta, také tu bolest znám.

2024-06-13 23:12:34
Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »