Žurnál+

Ako vznikla Fraela?

P
Fraela98 predaných ks, 54 hodnotení

Priruz s. » Tvorba / 2021-08-31 13:00:01 /  2 komentáre / 15 lajkov

Často sa nás pýtate ako vznikol nápad pomenovať odtiene po skutočných ženách?
Úplne spontánne na prvom stretnutí s Ivetou Kopernickou, kde sme jej ukázali prvý navrhnutý odtieň, ktorý sme chceli na nej odfotiť. Vtom nám napadlo, že však bolo by super, keby sme tomu odtieňu mohli dať jej meno.. A ako to všetko začalo?

 

 

Naša značka vznikla ako zhmotnenie sna, ktorý sme mali, odkedy sme sa zaľúbili do výroby prírodnej kozmetiky. Nápad vyrábať práve prírodné rúže vznikol v roku 2017. Už niekoľko rokov sme čoraz viac používali prírodné kozmetické produkty. Rúže sme formulovali viac ako 9 mesiacov. Chceli sme, aby pery nevysúšali, zároveň na nich vydržali počas bežného dňa a krásne voňali. Pôvodný názov našej značky bol odvodený z anglického Pure - čistý. Zároveň bol písaný foneticky - slovensky. Skĺbil v sebe počiatok rozhodnutia ísť svojou vlastnou cestou, ktoré vzniklo v Southsea, a zároveň vďaka poslovenčeniu v sebe zahŕňal element našej rodnej krajiny, kde svoj sen realizujeme. Ako sa nám však komunita zákazníčok a tvárí našich rúžov rozrastala, uvedomili sme si, že naše rúže nie sú len o prírodných ingredienciách.

 

 

Rúž je od minulosti symbolom silných žien. Ženy, ktoré sa ním maľovali, boli kedysi patriarchálnou spoločnosťou odsudzované. Neskôr sa rúž stal symbolom hnutia sufražetiek a svojráznych herečiek. Rozhodli sme sa preto, že naše nové meno bude symbolizovať silné ženy a ich práva. Pri hľadaní nového mena sme narazili na staroprešporský názov “frajla”. Išlo o hanlivejšie slovo, ktoré označovalo namaľovanú, prípadne vyzývavo oblečenú ženu. My sme v ňom našli symbol oslobodenia sa od predsudkov. Naše presvedčenie. Maľujme sa ako chceme, obliekajme sa ako chceme. Nebojme sa pohľadu druhých. Buďme samé sebou, namaľované či prirodzené. Sexy oblečené či vo vreci. Slovo Frajla nám zároveň evokovalo staroseverskú bohyňu plodnosti, úrody a lásky Freyu. Rozhodli sme sa spojiť tieto dve silné ženské slová a vytvorili sme naše nové ja. Fraela.

Fraela je o prírodnom zložení aj o dôležitosti myšlienky - byť sama sebou, ženská a spokojná. Odtiene rúžov nesú mená inšpiratívnych a výnimočných reálnych žien, ktoré im prepožičali svoje pery a tvár a dávajú pridanú hodnotu.

 

Komentáre

Domkasviecky Krásne, ja vám veľmi fandím, sama od vás mám 2 odtiene Viera a Martina, predtým som používala iba špirálu a nič viac, vybrať ten správny rúž bol u mňa vždy problém. Som rada že ste vznikli, nový názov sa mi páči viac a veeeľmi vám fandím. :-)

2021-08-27 08:21:041x

ButterflyHandMade Krásne odtiene. Robím si zálusk asi na 5 odtieňov :-) tak začnem po poriadku aspoň jedným.

2021-08-31 13:44:571x
Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Odtieň Tina - 11592612_Odtieň Tina by Fraela
 2 komentárov
 Páči sa 46 ľudom
21,- €
 - Odtieň Martina - 12880353_Odtieň Martina by Fraela
 Páči sa 57 ľudom
21,- €
 - Odtieň Jana - 12880367_Odtieň Jana by Fraela
 1 komentárov
 Páči sa 14 ľudom
21,- €
 - Odtieň Tonbo - 12880380_Odtieň Tonbo by Fraela
 Páči sa 30 ľudom
21,- €
 - Odtieň Alex - 13423653_Odtieň Alex by Fraela
 Páči sa 19 ľudom
21,- €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »