Domov » Žurnál+ » Autor: Diana Decsiová

Žurnál+

Bez bankrotu do domácej džungle alebo 9 tipov ako ušetriť a zároveň svoj domov zazelenať- časť 1.

Diana D. » Osobné Blogy / 2020-11-26 19:38:37 /  3 komentáre / 5 lajkov

Mnoho ľudí Vám dosvedčí, že existovať v priestore / či už pracovnom , spoločenskom alebo domácom/, kde sú rastliny a kvety je esenciálne iný pocit ako bez nich. Lepší. A my nemôžeme nesúhlasiť.         Predstavte si, že máte nový domov a nemáte peniaze na nič iné ako je nevyhnutnosť štandardného zariadenia a už vôbec nie na rastliny za ceny, ktorých si zabezpečíte poživeň na minimáne jeden deň. Áno, aj take stiesnené životné obdobia sú.


       Možno to chce len iný prístup, ale aj tu je možnosť. Dokonca hneď 9, ktoré Vám pomôžu nielen si zariadiť nádhernú decentnú džungľu za pár centov alebo 0 Eur, ale aj starostlivosť o rastlinky ako sú hnojivá sa dajú jednoducho vyrobiť z nahromadeného bio odpadu a ako bonus sú organického pôvodu.
       Rovnako Vám radi prezradíme zopár Tipov ako si privyrobiť pár eur z prebytkov, ktoré môžete dať späť do botanického ekonomického obehu v podobe peknej izbovky či dekoratívneho obalu na kvetináč, pri výbere ktorých Vám velmi radi pomôžeme hoci aj v našom HandMade ateliéri Florelle.https://www.sashe.sk/Florelle

Želáme Vám príjemné čítanie a budeme sa tešiť na Vašu spätnú  väzbu v komentoch či v správach na sashe:)

1. Ošklbte Jazyk Vašej svokry         Samozrejme to myslíme iba obrazne v náväznosti na nasledovný obsah tohto bodu, ktorý Vám poradí ako sa dostať k svojej prvej rastlinke bez toho, aby ste museli vytiahnuť platobný nástroj:D

  • Každý chodíme na návštevy/ aj k svokre/ a asi väčšina z nás návštevy prijíma/ áno, aj od svokry/. Osobne mi vždy robí veľkú radosť darovať mladú babyrastlinku z vlastnej domácej džungle niekomu mne srdcu blízkemu.

 

  • A rovnako nehanebne okato poprosím sestru či brata rastlinkomila o odrezok rastlinky, ktorú už tak dlho obdivujem napríklad u nich v práci či doma. Vedela by som napísať ilustračný ebook o dnes už izbovkách-dospelákoch získaných týmto / v nedávnych-dávnych dobách bez internetu/ tak prirodzeným spôsobom. Kedysi neboli teská, obíčka, lídle ani horbachy, kde by si za pár eur človek zadovážil miliónkrát Holandskom namnožené rastliny spolu so škodcom ( ale ten je grátis, musíme byť vďační). Kedysi boli normálne susedské dobré vzťahy, kde si ľudia vypomáhali a starali sa o seba ( aj sa výdatne ohovárali a závideli aj omrvinku pod fúzom, ale nebudeme si kaziť idylku). Ano, aj nezištne podarovanými rastlinkami. Tak hor-sa do tohto možno s nejakým upgradom 21 storocia.
2. Výmeny, tzv . Swapy- offline/ OnlineMožno ste už o nich počuli, možno je to pre Vás novinka. Každopádne, je to vynikajúca možnosť si zadovážiť rastlinku, ktorú ešte nemáte a páči sa Vám , výmenou za odrezok tej, ktorá sa u vás doma značne rozbujnela. Pokiaľ naozaj nebývate s dotyčným v susedstve, nezúfajte. Jediné čo zaplatíte je základné poštovné a odrezky či rastlinky už môžete veselo sadiť či zakoreňovať u Vás doma hneď na ďalší deň.
3. Kráčajme s otvorenými očami a ušami


       

         Koľkokrát ste prešli po verejných priestranstvách ako železničné stanice, nemocnice, úrady či obyčajné medziposchodia panelákových obytných domov a ani si nevšimli tie prerastené gigantické rastlinné skvosty?

 

  • Drvivá väčšina nepatrí nikomu a majú šťastie, keď sa nad nimi pani upratovačka raz za čas zľutuje a vykotí na nich použitú vodu z vedra. (Teraz brutálnym spôsobom preháňam samozrejme).

Pointa kam smerujem je, že ak ste si naozaj istí, že rastlina je erárna a nemá právoplatného majiteľa a usúdite, že “haircut” jej spraví dobre / načerpanie energie do ďalšieho rastu a rozkvetu/, vezmite si domov Váš vysnívaný odrezok. Možno na zvýšenie karmy poďakujte rastlinke za nečakaný dar a polejte ju trochou vody. Stavím sa, že je vysušená na popol.


4. Nemému ani vlastná mať nerozumie

           Pravidelne dostávate na sviatky dary, ktoré krutým spôsobom vysmiali váš imaginárny wishlist? Veríme , že pre ani jednu stranu nie je potešujúce, ak Vám darované nespôsobí radosť a hodíte ho nasledujúci deň na bazoš.
           Nie je sviatok ten najlepší spôsob ako by Vám chceli urobiť radosť možno aj niečím finančne náročnejším, čo sa nám vymyká z nášho obvyklého mesačného domáceho rozpočtu? Využite fakt, že ste pred XY rokmi poctili Zem Vašou návštevou a poproste si napr. aj o Panašovanú Monsteru, po ktorej Vám tak dlho píska srdiečko.  Vaši milovaní Vám chcú urobiť hlavne radosť.

 

Dúfame,že sa Vám článok páčil a na druhú časť, v ktorom Vám predstavíme ďalších  5 tipov su môžete prečítať už v nedeľu večer:)

Ak je Vám naša tvorba blízka a ste našou krvnou skupinou, budeme radi, ak sa k nám pridáte.https://www.sashe.sk/Florelle

Krásny a pokojný večer želáme.

S láskou,

Diana z Ateliéru Florelle

Komentáre

dvojhlaska super : )

2020-11-26 21:50:19

kallista Presne takto fungujem ak ja so získavaním odrezkov, na druhej strane rozdávam napestované avokádo :), kde z každého jedného sa ja veľmi teším, no neviem, či aj ostatní :) :) S mamou skúšame sadiť všetko možné, aj preto tento rok mama zbierala prvú úrodu batatov, čo je aj veľmi pekná dekoračná rastlina :), čiže veľmi odporúčam odložiť časť zo zemiakov, určených na večeru :)

2020-11-26 23:03:57

Florelle Super ! Ďakujem Za tip s batátmi- určite zarxperimentujeme.

2020-11-27 07:05:20

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Ručne kovaný Stojan na Rastlinu "Leoni" - 12319602_Ručne kovaný Stojan na Rastlinu "Leoni" by Florelle
 Páči sa 20 ľudom
21,- €
 - Set 2ks pletené koše na rastliny "Navy" - 12392740_Set 2ks pletené koše na rastliny "Navy" by Florelle
 Páči sa 10 ľudom
31,- €
 - Botanické ArtDeco „Fairy Lady“ - 12567841_Botanické ArtDeco „Fairy Lady“ by Florelle
 Páči sa 8 ľudom
32,- €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »