Domov » Žurnál+ » Autor: Diana Decsiová

Žurnál+

5 princípov "Feng Shui" a ako si ich s ľahkosťou preniesť DOMOV

Diana D. » Návody / 2021-03-17 17:00:01 /  2 komentáre / 12 lajkov

Takmer celý február sme v našom ateliéri Florelle boli ponorení vo víre pretavovania prvotnej inšpirácie zo sveta odkazu tradičného čínskeho konceptu do fyzickej hmoty sveta rastlín, nákresov, návrhov, konzultácií, procesu tvorby, fotenia . To všetko, aby sme Vám vo finále mohli predstaviť našu najnovšiu kolekciu rastlinárskych StandSetov aka stojanov s príznačným názvom “YinYang”.

Tento nádherný a inšpiratívny koncept prepojenia dualít  je vlastne odkazom starovekej tradičnej Číny. Opisuje dva opačné, ale pre svoju zdravú existenciu nevyhnutne podporujúce a doplňujúce princípy, ktoré sa nachádzajú v každej, aj tej najmenšej čiastočke Vesmíru a teda aj v nás. Tma so Svetlom, Žena-Muž, Sever-Juh, Dobro-Zlo, Láska-Strach…

Mali sme pri návrhu na zreteli, aby solitéry predchádzajúcej kolekcie Olaf boli v plnej miere kombinovateľné s YinYang Sériou a navzájom sa v harmónii vyvažovali.

A/  Dvojset drevených stojanov na rastliny z kolekcie „YinYang“
B/  Trojset drevených stojanov č. 5 pre "izbovky" z kolekcie „YinYang“
C/  Dvojset Interiérových Stojanov č.4 na rastliny pod názvom "The Cube" z kolekcie Yin&Yang
D/  Dvojset drevených stojanov č.2 pre "izbovky" z kolekcie „YinYang“

E/  Policový stojan na rastliny&ACC z kolekcie Olaf

  • 5 TIPOV pre zharmonizovanie domova na základe princípov Feng Shui

Jedna polovica už spomínaného princípu Yin predstavuje pasívnu ženskú energiu, zatiaľ čo Yang je aktívna mužská energia. Spojenie týchto dvoch energií tvorí harmonický celok, ktorý je známy ako energia čchi. Účelom tohto umenia je vytvoriť prostredie, v ktorom táto energia pokojne prúdi.

Päť základných prvkov Feng Shui rozoznáva päť elementov, pričom každý prvok symbolizuje rôzne prejavy energie čchi. V ideálnom prípade by medzi týmito piatimi elementmi mala existovať rovnováha. Často sa ale stáva, že jeden prevláda, prípadne chýba, pričom nastávajú problémy.
Vyváženosť prvkov je preto základom správneho nastavenia harmónie na základe Feng Shui princípov. A o akých elementoch hovoríme?

• oheň
• voda
• zem
• kov
• drevo

1. Oddeľte prácu a oddych.

Zóna oddychu by sa nemala prelínať s pracovnou zónou, teda napríklad technológie alebo TV by ste nemali mať v obývačke či v spálni miesto. Ak na túto zónu aj nemáte priestor, po práci je vhodné dať ho mimo oddychovej zóny, napr. do tašky či úložiska napr. v skrini. Priestory spálne či obývačky si môžeme zharmonizovať práve Harmonizačnými Obrazmi, Sviečkami či Aromalampou, Umeleckými doplnkami či Soškami a Živými Rastlinami.

2. Upratovanie je základ.

Pokazené a nefunkčné veci či neporiadok obmedzujú tok energie čchi. Ak teda nechcete byť nervózni či nepokojní, je lepšie vyhradiť si čas na upratovanie a mať veci na poriadku.

3. Veci ukladajte tak, aby dávali zmysel.

Rôzne abstraktné diela napríklad podporujú kreativitu, a tak sa hodia viac do pracovne ako do spálne. Lapače snov zasa patria do spálne a riady patria do kuchyne. Všetko má svoj význam a podľa toho by mali byť veci tam, kde patria. V mori krásnych a hlavne jedinečných dielok na SASHE si určite prídete na svoje. Dovoľte malú ochutnávku.

A/ OSOBNÁ MANDALA na mieru podľa dátumu narodenia a mena-energetický feng shui obraz
B/ Makramé lapač snov "strom života" (béžová)
C/ Soška Zaľúbenci
D/Aromalampa zelená - KVĚT ŽIVOTA
E/ AKCIA - Sviečka zo sójového vosku v hnedom skle - Harmónia

4. Dajme prednosť živému pred neživým.

Kytice zo sušených kvetov síce môžu byť krásne, no do interiéru sa nehodia. Energiu Čchi podporíte živými rastlinami v kvetináčoch a čerstvými kvetmi v čerstvej vode a to najmä, ak ich dáte do rohu miestnosti, nakoľko v rohu energia neprúdi, ale naopak, často sa zadržuje. Feng Shui je vo všeobecnosti o oblých tvaroch a nie o ostrých hranách a rohoch. Tie sa vždy snažme zjemniť. Rastliny, ich tvary, štruktúra, rozmery a najmä ich živosť nám v tom krásne pomáhajú.

A/  Živá Rastlina "Philodendron Erubescens Red Emerald"https://www.sashe.sk/Florelle/detail/ziva-rastlina-philodendron-erubescens-red-emerald
B/  Živá rastlinka Scindapsus
"Silvery Ann"https://www.sashe.sk/Florelle/detail/ziva-rastlinka-scindapsus-silvery-ann
C/  Rastlinné terárium https://www.sashe.sk/floranatura/detail/rastlinne-terarium-18
D/  Miniscule Garden
(Fittonia albivenis) https://www.sashe.sk/lucia.adamickova.la/detail/miniscule-garden
E/  Živá rastlina Goldfish Plant
(Columnea Gloriosa) https://www.sashe.sk/Florelle/detail/ziva-rastlina-goldfish-plantcolumnea-gloriosa

5. Zrkadlá.

Majú špecifické pravidlá v harmonizačnom koncepte FengShui. Zrkadlá zosilňujú prúdenie energie, takže treba zvážiť, kam ich dať a kam už nie. Nemali by byť napríklad oproti vchodovým dverám či oknám. Tu si prídu na svoje milovníci vintage štýlu, ale aj Raw naturálneho dizajnu, ktorý je úžasne kombinovateľný do interiérov s priemyselným konceptom či vidieckeho štýlu.

A/ Makramé zrkadlo
B/ Trojdielne zrkadlo zo starého okna
C/ Kráľovské modré zrkadlo
D/ Zrkadlo
E/ Ružové zrkadlo Antoinette

6. Svetlo a vzduch.

Patria najmä do obývačky. Pre správne prúdenie energie čchi je vhodné mať v obývačke dostatok svetla, nakoľko svetlé odtiene vplývajú na kreativitu. Ak je priestor nasýtený pozitívnou čchi, je to okamžite cítiť.

Vyskúšajte niektorý z tipov, ktoré sme pre vás pripravili a vytvorte si svoj šťastný domov. Stačí naozaj málo a nemusí to byť hneď. Môžete si z toho spraviť projekt a rozložiť na “drobné”. Zabezpečíte si tak postupne plynulý chod domácnosti a váš byt či dom konečne začne dýchať a stane sa domovom, z ktorého sa Vám bude len velmi ťažko odchádzať:)

Želám Vám krásny, ničím nerušený večer v harmónii a príjemnej atmosfére.

Určite nás potešia Vaše skúsenosti či uhol, akým Vy vnímate harmonizaćiu priestorov.

S láskou,

Diana Ateliér Florelle

Komentáre

jarkafox skvelý článok, ďakujem krísne❤️

2021-03-11 19:02:231x

fullsewingleather Super clanok☺☺

2021-03-17 17:23:291x

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »