Domov » Žurnál+ » Autor:

Žurnál+

Ako bezpečne zabaliť plátno, nech ide kamkoľvek

. » Rady a info / 2019-03-11 19:31:02 /  2 komentáre / 10 lajkov

Niekedy som prekvapený ako niektorí autori nedostatočne balia svoje práce, keď ich idú niekam odoslať.
Ja považujem zabalenie maľby za rovnako dôležitú súčasť ako hociktorý iný prvok tvorby. Nakoniec, keď investujem mesiac práce na jednom obraze, bolo by hlúpe neinvestovať dve hodiny do zabalenia a prácu nechať pri prevoze poškodiť.

Moje práce už putovali na rôzne miesta, od New Yorku až po Los Angeles, alebo vyššie do Kanady. Posielal som práce po Európe, do Arabských Emirátov, do Malajzie či do Austrálie.

 


Či však práce posielam na druhý koniec sveta alebo len na Slovensko dodržujem štandart kvalitného zabalenia každej práce.

Ku každej práci prikladám certifikát pravosti, vizitku, a poďakovanie za kúpu.
Názov, dátum výroby a podpis sa tiež nachádza na zadnej strane plátna.

 


Plátna najskôr balím do archívneho papieru. Je to papier, ktorý neobsahuje kyselinu, čo je dôležité nakoľko sa dotýka priamo maľby a bude s ňou v kontakte po celú dobu až do rozbalenia.

 


Keď je papier zaistený, priložím z každej strany plátna jednu tvrdenú dosku, ktoré majú rozmer len o kúsok väčší ako má plátno.Dosky vzájomne zlepím páskou, následne priložím bezpečne v euroobale zabalený certifikát a v niektorých prípadoch aj vzduchotesne pribalený darček - print.

 


V tomto momente prichádza na scénu bublinková fólia. Prácu dostatočne obalím a zalepím.

 

 

Keď je všetko pripravené nasadím na každý roh kartónové, respektíve v poslednej dobe už penové ochranné prvky. Tie majú za úlohu chrániť pred nárazmi najzraniteľnejšiu časť, klasického hranatého plátna – a to sú rohy.
Chrániče rohov opäť pevne prilepím.

 


Následujúci krok je voliteľný v závislosti ako ďaleko a akú veľkú prácu posielam. Pokiaľ sa jedná o malú prácu, ktorá bude cestovať len v rámci mesta, vynechám ho. Zväčša však radšej nič nenechám na náhode.

Takže vezmem buď dve papierové tvrdené dosky, alebo ak chcem ušetriť na váhe, dve penové dosky, ktoré prácu chránia rovnako dobre, ale sú značne ľahšie.


Dosky vyrežem na požadovanú veľkosť, tentokrát však na každej strane nechám o 5 až 10 centimetrov viac plochy, v závislosti od veľkosti práce.

Dosky pevne stiahnem k sebe, tým že ich niekoľko ráz do kríža prelepím.
Takto zabalenú maľbu vložím do kartónovej krabice, ktorú zasa raz pevne zapáskujem. Pripevním upozornenie FRAGILE / KREHKÉ, adresu príjemcu a čakám na objednaného kuriéra.

 

 


Všetky maľby posielam vždy len kuriérom a to aj v rámci mesta. Kuriérska spoločnosť je väčšou zárukou, že balík príde včas, nepoškodený a hlavne priamo do rúk kupca. Samozrejme aj kuriérska spoločnosť môže balík poškodiť alebo stratiť, preto zásielku vždy poistím.


Takže, nepodceňujme balenie a baľme svoje práce bezpečne. Nechceme predsa, aby bol zberateľ sklamaný, keď si doma rozbalí poškodené dielo, že?

Komentáre

DiMaria Viacerí amatérsky balia svoje obrazy lebo asi sa bojá že by pri takomto podobnom balení asi skrachovali

2019-03-12 10:57:22

Fashirek @DiMaria Ak investujem do kúpy plátna, akrylu, spreju, olejových farieb, ochranných lakov a všetkých nutných nástrojov od štetcov, cez riedidlá a tak ďalej, nepríde mi investícia 10 € do zabalenia plátna ako to čo by ma malo finančne položiť na lopatky :)

2019-03-12 14:18:531x

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Fashirek
Fashirek
26 predaných ks, 17 hodnotení

Civilným menom Miloš Hronec.

Aktívne sa venujem maľbe a tvorbe digitálnych printov v limitovaných edíciach.

V mojom online shope si kúpite cenovo dostupné umenie, vďaka ktorým vaše domovy obohatíte o obrázky súčasného umenia priamo od autora.

Momentálne som dlhodobo odcestovaný. Niektoré práce preto budú dostupné najskôr v júli 2019.

Prosím napíšte mi správu a aktuálne nedostupnú prácu si rezervujte.

Ďakujem.

Moje kategórie

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Dream and truth - 9870380_Dream and truth by Fashirek
 Páči sa 20 ľudom
14,90 €
 - Dream and truth II - 9872512_Dream and truth II by Fashirek
 Páči sa 10 ľudom
14,90 €
 - Diversity - 9916453_Diversity by Fashirek
 Páči sa 15 ľudom
14,90 €
 - Man with a wig  - 9872577_Man with a wig by Fashirek
 Páči sa 11 ľudom
8,90 €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »