Domov » Žurnál+ » Autor: Fashion Revolution

Žurnál+

SAShE seriál – Fashion Revolution

Najčerstvejšie správy zo slovenskej porcie globálnej kampane, ktorá bojuje za lepší módny priemysel. To je taký, kde sa nerobí v otrasných fabrikách, neničí životné prostredie a tak. Prečítajte si o aktivitách slovenskej skupinky, ktorá to nemieni nechať tak.

Program Fashion Revolution 2017: Kam za módnou revolúciou?

Fashion R. » Akcie / 2017-04-24 17:01:00 /  7 komentárov / 32 lajkov

Ďalší ročník Fashion Revolution sa blíži - už o pár týždňov sa začína séria workshopov, prednášok a premietaní v Bratislave, Považskej Bystrici a v Košiciach. Radi by sme vás touto formou pozvali, nakoľko sa Fashion Revolution krásne rozrastá a informácie o tom, čo vlastne nosíme oblečené, sú dostupnejšie než kedykoľvek predtým. Poprípade si prečítajte náš predchádzajúci článok TU

Všetky eventy sme pripravili pre vás, preto vás veľmi radi uvidíme!

 

Budú diskusie, workshopy a premietania! 

 

Interaktívna mapa pôvodu nášho oblečenia...

 

...na ktorú môžete pripnúť štítok vášho odevu

 

1. BRATISLAVA

Najväčšia koncentrácia eventov bude v Bratislave v Satori Stage na Mickiewiczovej ulici a program bude moderovať Babsy Jagušák.

 

 

PONDELOK 24. apríla

• WORKSHOPY (18:00 – 20:00): workshop šitia pod vedením Cik -Cak Štúdia (nahlasovanie vopred), workshop hačkovania z obnoseného oblečenia pod vedením Mamkin Sen (nahlasovanie vopred), upcycle workshop - z obnoseného oblečenia nový kúsok pod vedením NOSENE a BARTINKI

• PREDNÁŠKY (20:00 – 21:00)
- Alternatívne materiály a vlákna v textilnom priemysle (Mgr.Ing. Jaroslava Frajová – Ateliér textilného dizajnu VŠVU) + ukážka alternatívnych materiálov
- Kvalita versus Kvantita (Ina Budovská) 

 

UTOROK 25. apríla

• WORKSHOPY (18:00 -20:00): workshop hačkovania z obnoseného oblečenia pod vedením Mamkin Sen (prihlasovanie vopred), upcycle workshop - z obnoseného oblečenia nový kúsok pod vedením NOSENE a BARTINKI, styling workshop - pánska košeľa na 10 spôsobov

• PREDNÁŠKY (20:00 – 21:00)
- Recyklácie je natrvalo IN (Martina Mareková Kuipers „Bartinki“)
- "Od ovečky k oblečeniu" (Ľubica Noemi "MANUZONA")

• PREMIETANIE DOKUMENTU v spolupráci s EKOTOPFILM/ENVIROFILM - DRAHÉ VS. LACNÉ – BIZNIS S OBLEČENÍM (21:00) 

 

STREDA 26. apríla

• WORKSHOP (18:00 – 19:00): upcycle workshop - z obnoseného oblečenia nový kúsok pod vedením NOSENE a BARTINKI

• PANELOVÁ DISKUSIA (19:00 ) so zaujímavými hosťami z oblasti módy a recyklovania + komentované predstavenie modelov študentiek Ateliéru odevného dizajnu VŠVU a prác študentov Ateliéru textilného dizajnu VŠVU

• PREMIETANIE DOKUMENTU - TAM NIEKDE V BANGLADÉŠI (20:00) v spolupráci s EKOTOPFILMOM/ENVIROFILM

POČAS VŠETKÝCH DNÍ budú prebiehať sprievodné akcie, ako Bratislava Fashion Map (unikátny zoznam kvalitných predajných a prezentačných miest), kolektívna výstava modelov z udržateľných materiálov od študentov ateliéru textilného dizajnu VŠVÚ (Johanna Grigarová, Marie Szénásiová, Barbora Peuch), ukážka alternatívnych materiálov, kvíz Fashion Revolution, fotokútik insideout, interaktívna mapa odkiaľ pochádza tvoje oblečenie, panelová výstava prečo potrebujeme Fashion Revolution a ako sa môžete zapojiť aj Vy

Viac info na https://www.facebook.com/events/219789578500141/

 

Premietanie filmu počas Fashion Revolution 2016

 

Fashion Revolution kvíz

 

2. POVAŽSKÁ BYSTRICA

Tradične sa bude Fashion Revolution konať aj v Považskej Bystrici, kde sa budú najmä premietať filmy.

Popritom sa zapojí aj Stredná Odborná Škola v Púchove (už po tretí krát) - počas týždňa sa budú žiakom premietať filmy, k dispozícii bude fotokútik a žiaci takisto predstavia svoje recyklované výrobky na Zelenom Jamoku v Púchove 27 apríla, kde sa bude priamo na mieste šiť pre verejnosť.  28 apríla bude prednáška Recyklácie je natrvalo IN (Martina Mareková Kuipers „Bartinki“) a po nej workshop spolu s Alou Krivou (Alala + CILA).

 

Workshopy sú veľmi populárnou súčasťou Fashion Revolution

 

 

3. KOŠICE

V Košiciach bude prvý ročník Fashion Revolution, čomu sa veľmi tešíme. Miesto konania je Východoslovenská Galéria a coworking a kreatívny priestor Halmi Space.

27. apríla o 18.00 Hodina Halmi Space – projekcia dokumentov s témou udržateľná móda

28. apríla – 30. Apríla 
Pop-up lokálnych značiek v priestoroch Východoslovenskej galérie na Hlavnej ulici za prítomnosti návrhárov.
Labels: Jana Polak, Misena Juhasz, Zuzana Háková, Ida Sándor, Cynthia Design, Le Papillon, Me & Cocoon a ďalší.

 

Sprievodné podujatia:

29. apríla – Refresh! Vynov si tričko s návrhárkou Janou Polak – 14.00-16.00 VSG - pre deti aj dospelých. /Vlastný kus odevu /

30. apríla – Crochet Revolution s Adamom Hrušovským z Fakulty umení – zoznámite sa s mladým umelcom a dídžejom, ktorý háčkuje svoju diplomovku z plastových tašiek a skúsite si vyrobiť vlastný doplnok.

 

 

Tešíme sa na vás! Módna revolúcia pokračuje, budeme radi, ak sa na budúci rok zapoja aj ďalšie mestá a školy! Ak by ste mali záujem zorganizovať podujatie na túto tému, môžete sa nám ozvať cez SAShE poštu, alebo cez facebook. Boli by sme veľmi radi, ak by sa myšlienka tejto kampane šírila ďalej medzi slovenských tvorcov a výrobcov oblečenia. 

Vaše fotky s titulkom "Ja som vyrobila vaše oblečenie" k nám už prúdia, dáme ich dokopy a môžete sa tešiť na jeden veľký žunrál. 

 

Autorka článku: Martina Mareková Kuipers za Fashion Revolution Slovakia

Fotky: Fashion Revolution Slovakia 2016

Komentáre

slaninkova Ďakujem za žurnál :-) Prosím, nejaké bližšie časové info / konkrétny program pre Považskú Bystricu by som kde našla?

2017-04-11 13:04:221x

MANUZONA Oo super promo, ja sa teším, budem mať svoju prednáškovú premiéru, už teraz mám trému :-D (Ľubica Noemi - Manuzona)

2017-04-11 13:40:451x

Alala Ahoj, tento týždeň chcem utriasť presný termín, ale vyzerá to na piatok 28.4. Nejako tento rok nestíham :) budem sa tešiť ak prídeš!

2017-04-11 16:15:521x

MirianaOli Zaujímavé informácie a výzvy:)

2017-04-11 20:04:32

slaninkova @Alala ďakujem, budem teda sledovať siete, aby som zachytila presný termín :-) A teším sa, dúfam, že sa mi podarí prísť :-))) A držím palce! :-)

2017-04-12 03:48:031x

cocoon Košice ďakujú za pekný žurnál:)

2017-04-12 11:29:59

Alala V Pov. Bystrici bude o 17tej v Retre, je to pri železničnej stanici

2017-04-20 18:40:033x

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Fashion Revolution

www.sashe.sk/serial/fashionrevolution

Najčerstvejšie správy zo slovenskej porcie globálnej kampane, ktorá bojuje za lepší módny priemysel. To je taký, kde sa nerobí v otrasných fabrikách, neničí životné prostredie a tak. Prečítajte si o aktivitách slovenskej skupinky, ktorá to nemieni nechať tak.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »

Newsletter

Nezmeškaj žiadne novinky a súťaže!
nic nevpisujte