Domov » Žurnál+ » Autor: Ivan Červeňanský

Žurnál+

SVIATOK VŠETKÝCH ZAMILOVANÝCH

Ivan Č. » Nové výrobky / 2020-02-14 11:25:47 /  2 komentáre / 4 lajky

Prichádza sviatok všetkých zamylovaných, sviatok plný lásky, náklonnosti, zamilovanosti, darčekov, kvetov a romantiky. Valentín čiže sviatok všetkých zamilovaných sa oslavuje 14. februára. Už aj u nás začína byť obľúbený a nech ho oslavujete alebo nie, určite svojej drahej polovičke radi urobíte radosť.
Tento deň nám má pripomínať patróna všetkých zamilovaných biskupa Valentína, ktorý tajne sobášil milencov. Niektorí ľudia u nás sviatok sv. Valentína neoslavujú a považujú ho skôr za produkt komerčného sveta, ale predsa len má niečo do seba, je to pripomienka kúzla zamilovanosti a pravej lásky . Aj keď sviatok nepatrí medzi slovenské tradície, tak je to dôvod spríjemniť si tento studený mesiac.


Urobte radosť svojim blízkym, keďže každý ocení nejakú tú milú pozornosť. Stavte na originálne a drobné darčeky, ktoré urobia vašej partnerke či partnerovi veľkú radosť.

Radosť môžete úrobiť aj originálnou kabelkou s tradičnou modrotlačou. Modrotlač je technika farbenia látkového materiálu. Dnes na Slovensku máme len dve dielne na výrobu pravej modrotlače tradičným ručným spôsobom. V roku 2018 bola modrotlač zapísaná na zoznam nehmotného kultúrneho dedičstva ľudstva UNESCO. Zápis je spoločný pre Česko, Maďarsko, Nemecko, Rakúsko a Slovensko.

Komentáre

Momino to je kraasne...

2020-02-14 13:30:33

Emmka-shop Ďakujem

2020-02-15 00:14:53

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »