Domov » Žurnál+ » Autor: Eva Hesková

Žurnál+

Potulky svetom: Festival kvetov v Portugalsku

Eva H. » Inšpirácie z internetu / 2016-04-21 16:35:58 /  Pridaj komentár / 6 lajkov

Ulice ozdobené tisíckami kvetov z papiera, v autentických formách a tvaroch – to je  Festival kvetov alebo po portugalsky „Festa das Flores“ v malebnom portugalskom mestečku Campo Maior. Organizácia celého festivalu je v rukách samotných obyvateľov tohto sedem tisícového mestečka, ležiaceho na juhu Portugalska, v blízkosti hranice so Španielskom.

Napriek tomu, že Kvetinový festival predstavuje významnú miestnu tradíciu, nekoná sa pravidelne: o jeho konaní či nekonaní v danom roku, rozhodujú samotní obyvatelia, nakoľko celý proces výroby a príprav je veľmi náročný. Okrem neskutočnej zručnosti a kreativite pri samotnej výrobe kvetov, je potrebné presné plánovanie a veľké odhodlanie :). A samozrejme, účasť všetkých obyvateľov mesta.

Vyzdobuje sa postupne ulica po ulici, meter po metri, pričom samotná príprava zostáva tajomstvom. Divákom je sprístupnená totiž až v noc pred festivalom.

Minulý rok v auguste po štvorročnej prestávke opäť ulice Campo Maior zaplavilo obrovské množstvo kvetov, v rozmanitých kompozíciách, farbách, ktoré rozžiarili tvár hádam každého turistu. Festival sa postupne stáva známym aj vo svete, pravidelne ho navštívi viac ako milión nadšencov kvetov, vyzdobí sa viac ako 100 ulíc, čo je cez 20 km a použije sa 30 ton papierových kvetov. Na prípravu festivalu v roku 2015 boli potrebné 4 dlhé mesiace práce, ale výsledok bol ohromujúci. Čo poviete?  Určite by ste sa radi prešli popod tieto kvetinové arkády, a možno by vám pri tej paráde ani nechýbala skutočná vôňa kvetov... :D

Na oficiálnej stránke festivalu (http://www.festasdopovo.pt) som nenašla informáciu o ďalšom ročníku festivalu, ale raz sa tam určite vyberiem! :)

Zdroj a foto: http://www.greenme.it/viaggiare/europa/17442-campo-maior-fiori-di-carta-portogallo,

http://www.festasdopovo.pt, FB Festa do Povo

Komentáre

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

EVART
EVART
1306 predaných ks, 434 hodnotení

Reaguje do 2 hodín

Zdravím všetky tvorivé dušičky, ktoré majú radi handmade, niečo netradičné s láskou urobené :).
Na tejto stránke nájdete moje dielka, ktoré sú mojou záľubou, a ktoré zároveň ponúkam i na predaj.

Pekný deň, v prípade záujmu o nejakú vecičku, mi prosím čo najpresnejšie píšte vašu predstavu a hlavne VAŠE MIERY. Návod "Ako brať miery" nájdete tu: https://www.sashe.sk/EVART?new&text=ako-brat-miery

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »