Domov » Žurnál+ » Autor: Eva Hesková

Žurnál+

Na cely svet sa dívam cez okno

Eva H. » Osobné Blogy / 2016-07-21 10:23:22 /  3 komentáre / 17 lajkov

Milujem Taliansko! Sú veci, ktoré sa mi v tej DOLCE ITALIA nikdy nezunujú. Okrem dobrého jedla, umenia a módy na každom kroku, vysedávania na chodníkoch pri popíjaní drinku...sú to okná a okenice! Tie asi milujem najviac :D.  Modré, zelené, biele... rôznych tvarov a rôznych štýlov. V každej z nich nájdeme kus umenia, histórie a hlavne južanskej atmošky.

Nájdete ich v každom meste, mestečku, ale aj v malej odľahlej dedinke. V moderných bytoch či starých domoch. Niekokoľko stročí pretrvávajúca tradícia, nad ktorou sa samotní Taliani ani nepozastavia.

Okenice, v taliančine "le perisane" slúžia primárne na ochranu pred silným slnečným žiarením v príbytkoch. Preto sú hlavne zaužívané v južných krajinách, kde je zvýšená potreba ochrany pred slnkom, najmä v lete. Častokrát bývajú okenice zdvojené. Pôvod používania okeníc, v takej forme ako ich poznáme dnes, siaha až do 18. sotročia.

Tak zdvihnite hlavu a pokochajte sa! :)

Komentáre

taliaa super.

2016-07-21 13:15:43

SkaraZu Taliansko má atmosféru :)

2016-07-21 17:16:13

Adrianadesign koĺko okeníc......milujem Taliansko,chodíme každý rok.Poznávame históriu.....pred týždňom som prišla z Toskánska a poznala

som ďalšie nádherné miestečko Orvieto....teším sa opäť o rok..ak sa mi to podarí:-D.... A už hadám donesiem aj starú okenicu....mám s ňou velké plány;-)

2016-07-28 20:26:40

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

EVART
EVART
1306 predaných ks, 434 hodnotení

Reaguje do 2 hodín

Zdravím všetky tvorivé dušičky, ktoré majú radi handmade, niečo netradičné s láskou urobené :).
Na tejto stránke nájdete moje dielka, ktoré sú mojou záľubou, a ktoré zároveň ponúkam i na predaj.

Pekný deň, v prípade záujmu o nejakú vecičku, mi prosím čo najpresnejšie píšte vašu predstavu a hlavne VAŠE MIERY. Návod "Ako brať miery" nájdete tu: https://www.sashe.sk/EVART?new&text=ako-brat-miery

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »