Domov » Žurnál+ » Autor: Jarmila Hesková

Žurnál+

SAShE seriál – Letné parádenie

Celé leto sa bude maľovať, šmirgľovať, vyšívať a fotiť. Zapojte sa aj vy s vaším fotopostupom a vyhrajte štedré poukážky na vylepšenie vašej dielne!

Letné parádenie príbytkov: Ešte stíham! :D

Jarmila H. » Fotopostupy a Návody / 2015-09-06 21:49:17 /  Pridaj komentár / 18 lajkov

Tak, práve sme odbavili dožinky s naším folklórnym súborom FS Žito, a mne zostávajú posledné hodiny na (hádam aj) posledný sashe príspevok na tému Letné parádenie príbytkov. Ale ja to stíham! :D 

Toto sme my:

FS Žito

Odkedy som v súbore, sa mi o folklóre hádam už aj sníva. Začalo to obyčajným tréningami, potom akciami, pokračovalo festivalmi, varením, kupovaním knižiek o výšivkách, a postupne sa prepracovávam k šitiu krojov a folkórom dýcha už aj moj bytík!

Tu je pár vecičiek, ktoré som vyrobila v priebehu posledných pár týždňov. Určite ich ešte pár v priebehu tých nasledujúcich pribudne!

Začneme textilom - ten mám asi najradšej :)

Prvé vankúšiky som ušila z rôznych látok, vrátane krásnej modrotlače, ktorú som si kúpila na potulkách po maďarskom meste Szentendre. Tie ďalšie, sú o niečo cennejšie, nakoľko je na nich použitá pôvodná výšivka.

Potom som sa vrhla na starý nábytok. Také milé kúsky, je škoda vyhodiť - stačilo trocha ošmirglovať, natrieť bielou farbou a namaľovať pár pôvodných ornamentov.

Takto vyzerali pôvodné stoličky:

Milujem háčkovanie. A nemilujem červenú farbu. Ale bývalý majiteľ mi nechal v byte červenú skriňu...z núdze cnosť a nápad bol na svete. Opať starý písací stolík, premaľovaný na bielo, a prestiekný červeným lakom na drevo.

Áno, niektoré veci zvládneme my ženy samy, a na niektoré potrebujeme šikovných chlapov ;). A tak spoločnými žensko-mužskými silami, sme vytvoril závesný rámik na náušnice a náhrdeníky. Konečne mám v nich poriadok! PS: Diky, Kahanec! :D

Do kuchyne som si ušila vrecúška na bylinky a na nete som si kúpila mini šáločky s ľudvým motívom.

A aby nechýbalo ani trocha vintage štýlu:

No a nakoniec, som sa aj ja trocha vyparádila :)

A čo bude ďalšie?

Nápadov je veľa! Stále na mňa čakajú nedokončené svietidlá, nové dvere, nejaké folk obrazy, ...a jedna mega sviečka! Ale o tej až nabudúce!

Alebo kedykoľvek nazrite do moje galérie!

Dobrú noc!

 

PS: Stihla som to! :D


 

 

Komentáre

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

EVART
EVART
1663 predaných ks, 650 hodnotení

Zdravím všetky tvorivé dušičky, ktoré majú radi handmade, niečo netradičné s láskou urobené :).
Na tejto stránke nájdete moje dielka, ktoré sú mojou záľubou, a ktoré zároveň ponúkam i na predaj.

Pekný deň, v prípade záujmu o nejakú vecičku, mi prosím čo najpresnejšie píšte vašu predstavu a hlavne VAŠE MIERY. Návod "Ako brať miery" nájdete tu: https://www.sashe.sk/EVART?new&text=ako-brat-miery
Rovnako prosim aj o zaslanie terminu, ak potrebujete vec ku konkretnemu terminu. Zvycajne dodanie je do 2 tyzdnov od prijatia platby, pri veciach na mieru moze byt dlhsie.

Letné parádenie

www.sashe.sk/serial/letneparadenie

Celé leto sa bude maľovať, šmirgľovať, vyšívať a fotiť. Zapojte sa aj vy s vaším fotopostupom a vyhrajte štedré poukážky na vylepšenie vašej dielne!

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »

Newsletter

Nezmeškaj žiadne novinky a súťaže!
nic nevpisujte