Domov » Žurnál+ » Autor: Dagmar Kršáková

Žurnál+

Dyona strihy sukní podľa typu postavy

Dagmar K. » Tvorba / 2015-04-07 19:46:24 /  1 komentár / 29 lajkov

Nahliadni do Dyona kuchyne :) Strihy Dyona s odporúčaniami pre základné typy postavy (presýpacie hodiny, hruška, obdĺžnik, trojholník a jablko) z mojich skúseností :) :) (voľba  strihu je na tebe, tu sú zhrnuté len odporúčania). 

ŠIROKÁ NAZBIERANÁ SUKŇA "princezná" a A-ČKOVÝ STRIH SUKNE bez zbierania v páse. 
***Sukňa z pevnejšieho-hrubšieho materiálu, dokáže držať tvar + môže sa vystužiť tylom pre objem.
*Sú vhodné pre typ postavy hruška.
*Sukňa s objemom (STRIH 4,5,6,7,8) je ideálna pre "chlapčenské postavy" typu obdĺžnik so širšími ramenami a bokmi.
*Sukne s objemom, zbierané v páse alebo skladané (STRIH 8,9,10,11,12) opticky vyrovnajú trojuholníkové postavy. Pristanú ženám so širším hrudníkom, užším pásom a bokmi.
*Pre postavy typu jablko s väčším poprsím a širšími bokmi, treba zvýrazniť hlavne pás širším opaskom. Ideálny je strih sukne bez zbierania v páse (STRIH 2,3,7,10,11).
***Sukňa z ľahkého vejúceho šifónu a padavého materiálu v ležérnom empírovom štýle, dáva žene voľnosť a pristane každému typu postavy.

STRIH ŠIAT MORSKÁ PANNA  ideál pre postavu typu Jennifer Lopez, tú poznáme všetky:). Ak si veľmi ženská postava s plnšími prsiami, štíhlejším pásom a širšími bokmi tak ti pristane EFEKTNÍ strih MORSKÁ PANNA. Je veľa rôznych strihov morská panna, čiže toto zhrnutie by ti malo pomôcť zorientovať sa :). Každý strih sa dá individuálne prispôsobiť tvojim požiadavkám. Viem poslať aj foto na postave. Pri strihu, ktorý sa rozširuje v spodnej časti vychádzaj z:

1. vadia/nevadia ti diely na sukni? 

2. v akej výške chceš aby sa šaty rozširovali ( rozšírenie nad kolien, rozšírenie z pod kolien, rozšírenie v spodnej časti, rozšírenie od bokov je A-čkový strih sukne).

3. chceš aby rozšírená časť voľne padala (empírový ležérny štýl ) alebo bola vystužená/pevná - podľa toho zvolíme vhodný materiál.  MATERIÁL:  Elastický padavý materiál s jemným leskom, elastický hrubší satén s matným jemným leskom, šifón (pod šifónom musí byť satén), krajka (pod elastickou krajkou môže byť elastický satén alebo elastický materiál).

STRIH:

Model 1,2,3 nie je z dielov- ideálny npr. pre krajku. V zadnej časti môže/nemusí byť vložená vlečka.

Model 11,12 je prestrihnutý v spodnej časti- "chvost" sa dá pekne vystužiť do objemu.

Model 10 má najviac rozšírenú spodnú časť.

STRIH SUKNE SO ZVÝŠENÝM PÁSOM - prestrihnuté vyššie pása. Tieto 4 strihy nerozširujú po bokoch, sú zbierané alebo skladané v stredových líniách (STRIH 1,2,4), čo opticky predlžuje postavu a skryje malé nesúmernosti postavy. 

*Zvýšený pás a postupne sa rozširujúca sukna z pevnejšieho matreriálu (STRIH 2,3,4) sú perfektným riešením pre postavy typu hruška, kde je vrchná časť útlejšia a bruško, boky sú širšie. Tieto strihy dokážu zoštíhliť spodnú časť a skryť boky. 

*Sú tiež ideálnym riešením pre budúce mamičky :).  (STRIH 1,2,4)

Komentáre

LubiLove super odporúčania :)

2015-04-07 21:17:26

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
Dyona
Dyona
1189 predaných ks, 656 hodnotení

Reaguje do 1 hodiny

Dyona je na svete od roku 2011 a je to slovenská dizajnérska hand-made značka, ktorá tvorí ručne šité modely na mieru s mojím osobným prístupom ku každej zákazníčke.
Môj osobný prístup a kvalita materiálov je zmyslom celej značky Dyona.

Všetko mám vysvetlené v Obchodných podmienkach. Treba pred objednaním si ich naozaj prečítať. Ďakujem

Fotky od mojich nevestičiek si môžeš pozrieť tu: https://www.sashe.sk/Dyona/journal/moje-nevesty-dyona-ky-2017-nove-fotky-budem-pridavat-cely-rok

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »