Domov » Žurnál+ » Autor: Jana Gašparová

Žurnál+

Scrabble

Jana G. » Fotopostupy a Návody / 2018-10-11 14:43:36 /  Pridaj komentár / 13 lajkov

Urobila som veľké závesné scrabble z kartonu do práce pre našich klientov. Doteraz sme hrávali maličké, stolové. Mnohí nevideli na písmenká, a keďže ide o postihnutých klientov na invalidných vozíkoch, ťažko sa im naťahovalo aby videli na stôl. Túto veľkú závesnú variantu môžu hrať tri dvojice, sediac do oblúka pred vertikálnou hracou plochou, pričom každá dvojica má kartónový stojanček na svojich sedem písmen. Jeden pracovník im robí asistenta pri hre, zasúva písmenká, či rozdáva nové, tí zdatnejší si pomôžu sami. 

Ako na to?

zožeňte si veľký hrubý kus kartónu, alebo použite viac vrstiev, ktoré zlepíte. Centrofixkou narysujte osnovu 15 x 15 dielikov.Moje štvorčeky majú 5x5cm. Dierky vytlačíte pomocou viacerých nástrojov, ja som použila tri, stále hrubší, dávala som pozor, aby sa mi okraje krúžku neprelomili:

 

Potom som podľa originálu vymaľovala farebne a vypísala fixou jednotlivé políčka, kde je hodnota slova, či písmena znásobená.

Štvorčeky na písmenká sú tiež z hrubého kartónu, vymaľované bielym akrylom, váha písmenka dolu vpravo je napísaná čiernou centrofixou. Na zadnej časti písmenka je urobený otvor, do ktorého je vlepený kolíček zo stočeného kartónu z toaletného papiera, priemer kolíčka musí byť trochu menší ako dierky na kartóne, aby ho šlo ľahko vsunúť. Tiež pozor na rozmety štvorčekov s písmenami, urobte ich o pár milimetrov menšie, moje majú 4,6 cm oproti 5 cm na doske.

.

Jednotlivé písmená su natreté penetrátorom na omietky, ktorý kartón spevní, tiež ich môžete natrieť zriedeným duvilaxom. Dôležité je hlavne spevniť hrany.

 

Ak vám viac vyhovuje hranie na stole, prácu budete mať jednoduchšiu. Nebude potrebné vyrábať dierky a kolíčky. 

Želám príjemné zimné hranie s rodinou, či s priateľmi :)

Čo sa týka počtu jednotlivých písmen, ich váhy, či pravidiel tejto úžasnej hry, rada poradím, napíšte :)

A ozaj, hra začína od stredového kvietočku s bielymi lupienkami ...

Komentáre

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »