Domov » Žurnál+ » Autor: Martin Grega

Žurnál+

Duke v hline, aneb Duke ateliér - aj to sme my

Martin G. » Tvorba / 2021-03-11 13:39:23 /  Pridaj komentár / 7 lajkov

Duke ateliér je malá rodinná firma, ktorá na trhu funguje už 10 rokov. Venujeme sa práci s drevom, maľbe i sochárstvu.


Kreatívne jadro so šikovnými rukami je ON, morálna, byrokratická, marketingová podpora zvládajúca i viac či menej pomocné práce je ONA. Pred pár rokmi do partie pribudlo aj malé ONO, ktoré dalo životu aj tvorbe nový vietor do plachiet.


Duke ateliér má hlavu plnú nápadov a široký umelecký záber, teda tieto nápady sú prinášané k životu v rôznych formách a prevedeniach. V začiatkoch sa tvorba točila najmä okolo maľby, ilustrácie, sochárstva či drevorezby. Neskôr sme pridali keramiku a v posledných rokoch sa realizujeme i v návrhu a výrobe nábytku a drevených doplnkov do domácnosti.
Postupne by sme vám chceli našu tvorbu v jednotlivých smeroch predstaviť.


Dnes je tu DUKE V HLINE


Keďže kreatívna duša potrebuje stále nové podnety a výzvy, jedného krásneho dňa sa u nás udomácnili kilá a kilá keramikárskej hliny. Aby učenie malo zmysel a bolo efektívne, učili sme sa od majstrov. Výnimočná lektorka Amália Holíková, či legenda vo výpale čiernej zadymovanej keramiky pán Tomáš Mihok nám ochotne odovzdali veľa zo svojich celoživotných skúseností. S cieľom rozšíriť povedomie verejnosti a priniesť im umenie keramiky bližšie, pravidelne organizujeme keramikárske workshopy. A aby po nás bolo niečo vidieť aj keď to nehľadáte, v Skanzene v Bardejovských Kúpeľoch, hneď skraja, sme spolu s ďalšími zanietencami postavili pec na výpal keramiky. Takú krásnu a takú tradičnú ako v dobách dávno minulých. Keď pandemická situácia ešte dovolila, organizovali sme po workshopoch i verejný výpal, aby ľudia z okolia zažili proces výroby keramiky se vším všudy, od A po Z.
Veríme, že sa na týchto skvelých akciách budeme môcť zase skoro stretnúť a kým sa nám toto želanie splní, v galérii nižšie si môžete pozrieť stručný prierez našej keramikárskej a edukačnej činnosti. 

Áno, hlinu miluje celá naša rodina a naše heslo znie "načo jaká plastelína, keď je doma v kýbli hlina". 

Komentáre

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
DukeAtelier
DukeAtelier
1 predaný ks

Návrh a výroba štýlového autorského nábytku a doplnkov z dreva. Pri tejto práci aktívne využívame vzdelanie v odbore aj rokmi nadobudnuté skúsenosti. Veríme, že nábytok má slúžiť dlhé roky, preto volíme kvalitné materiály a nadčasový dizajn.

Prosím, rešpektujte autorské práva, nekopírujte naše nápady a dizajn. Fotografie je možné šíriť len s uvedením zdroja.
Vzhľadom na charakter našich výrobkov, hmotnosť a rozmery si presné poštovné, resp. spôsob dodania upresníme pred potvrdením objednávky, príp. nás kontaktujte i pred zadaním objednávky.
Berte na vedomie, že vzhľadom na rozličné nastavenia monitorov sa môže farebné prevedenie trochu odlišovať. Na každý vyrobený kus starostlivo vyberáme drevo s jedinečnou kresbou a farbou a výsledný výrobok sa preto môže mierne líšiť od fotografie. Každý kus je originál vyrábaný na objednávku.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »