Domov » Žurnál+ » Autor: Dana Ing.Reháková

Žurnál+

Tvorivé písanie: Príbeh o chlapcovi

Dana I. » Osobné Blogy / 2021-05-10 09:46:24 /  Pridaj komentár / 2 lajky

Tvorivé písanie, vedené kolegyňou Veronikou počas dielne v rehabilitačnom stredisku pre ľudí s duševnou poruchou, vyústilo do diela od našej klientky Maťky s názvom:
Príbeh o chlapcovi

Ako sa hovorí, modrá je dobrá. Platí to však vždy? Nie.
Je to síce moja obľúbená farba, ale...
Jedného slnečného dňa sa istý chlapec, Tomáš, vybral na plavbu po mori. Slnečné lúče ho hriali každým dňom. Vlny ho nadnášali, pofukoval slabý vetrík a on si to naplno užíval. Dni plynuli, Tomáš bol ako v siedmom nebi. Jednu noc ho z nočného spánku vytrhla silná búrka. Loď sa prudko kyvotala z jednej strany na druhú a Tomáš sa ledva udržal na nohách. Dážď bol taký silný, že bol premočený do poslednej nitky. Blesky mu poškodili loď a Tomáš bol strašne nešťastný. Okolo seba videl iba obrovské vlny, cítil sa ako na kolotoči, ktorý nie a nie zastaviť.
Búrka trvala niekoľko dní a keď si mohol chlapec aspoň na chvíľu oddýchnuť, zistil, že nevie kde sa nachádza. Prístroje, na ktoré sa predtým spoliehal nefungovali a musel začať premýšľať ako sa dostane na pevninu, kde by mohol nájsť svoje útočisko a odkiaľ by si mohol zavolať pomoc. Keď opäť vykuklo slniečko, až vtedy si mohol všimnúť všetky neduhy, ktoré mu spôsobila búrka. Uvedomil si, že jeho život je v ohrození. Zásoby jedla a vody sa mu míňali a o niektoré prišiel pri búrke. Pomoc bola v nedohľadne. Rozhodol sa, že pôjde za slnkom. Vymyslel si plán a bol presvedčený, že keď sa ho bude držať tak napokon natrafí na nejakú pomoc, či už loď, pevninu alebo čokoľvek iné. Mal len jednu svetlicu a čakal na príležitosť použiť ju, aby sa zachránil.
Dni plynuli a jeho plán nevychádzal. Bol čoraz viac frustrovanejší. Nádej mu vyhasínala a už len zbieral zvyšky síl na prežitie.
Po zásobách ostalo len prázdne miesto a taktiež aj v žalúdku. Fúkal studený vietor, nebo bolo zatiahnuté, telo mal už chladné a dýchal z posledných síl..
Keď iná loď videla tú jeho, priplávala k nemu, ale našli tam už len Tomášovo mŕtve telo. 

 

 

Admin: Zuzana Zatloukalová

Komentáre

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »