Domov » Žurnál+ » Autor: Monika Mgr. Kucharová

Žurnál+

Pomôžte nám presťahovať Rehabilitačné stredisko, aby sme tu mohli byť pre ľudí s duševnou poruchou

Monika M. » Blogy / 2024-01-28 13:00:01 /  1 komentár / 6 lajkov

Našim cieľom a zámerom je preklenúť náročné obdobie, v ktorom nám chýbajú prostriedky na prevádzku Rehabilitačného strediska a na sťahovanie. Po 13 rokoch sa musíme presťahovať do nových priestorov, kvôli výpovedi z nájmu z doterajších priestorov. Potrebujeme zabezpečiť financie na pokrytie aktuálne zvýšených energií ako aj na obstaranie a úpravu nových priestorov.

Pomôžte nám presťahovať Rehabilitačné stredisko, aby sme tu mohli byť pre ľudí s duševnou poruchou. 

Ďakujeme za akýkoľvek príspevok tu: https://www.ludialudom.sk/profil/detail/1438

 

Našim cieľom a zámerom je preklenúť náročné obdobie, v ktorom nám chýbajú prostriedky na prevádzku Rehabilitačného strediska a na sťahovanie. Po 13 rokoch sa musíme presťahovať do nových priestorov, kvôli výpovedi z nájmu z doterajších priestorov.

Pre riešenie tejto situácie sa obraciame na Vás, milé darkyne a darci. Ide nám o všetko....Vaša finančná pomoc v akejkoľvek hodnote (každé euro sa ráta) nám pomôže zafinancovať nárast energií terajších priestorov, nákladov na sťahovanie, prevádzku nových priestorov, aby sme mohli poskytovať pomoc aj ďalšie roky. Nevzdávame sa, aj napriek ťažkej prevádzkovej situácii tu chceme byť pre ľudí s duševnou poruchou.

Za celú našu 29 ročnú existenciu sme neboli v takom ohrození, momentálne súrne hľadáme nové priestory aj v spolupráci s MČ Petržalka, čo však vyžaduje čas, keďže musia spĺňať zákonom stanovené podmienky.

Náklady na energie pre Rehabilitačné stredisko na Haanovej 10, Petržalka –Bratislava, sa vyšplhali, do pre nás neúnosnej výšky. Extrémne navýšený mesačný predpis služieb nájmu na sumu 1172,76 €/mesiac oproti roku 2022 – 438,73€.

Šetríme, kde je to možné. Pre riešenie tejto situácie sa obraciame na Vás. Vaša finančná pomoc nám pomôže: - predísť likvidácii, ukončeniu poskytovania sociálnej služby, pokryť služby nájmu na 2 mesiace - zafinancovať náklady na sťahovanie, úpravu nových priestorov.

V Dss- MOSTe sa snažíme sprevádzať klientov na ceste k čo najväčšej samostatnosti, podporovať ich pri zvládaní problémov bežného života, predísť relapsom a možným hospitalizáciám. Aby ľudia s duševnou poruchou neboli sami ale s nami.

Ústami našich klientov, čo pre nich znamená možnosť navštevovať Dss-MOST: Maťo:“Po vlastnej rodine, je MOST druhá moja rodina, kde rád chodím, lebo tu mám 3 kámošky a veľa kamarátov. Som tu spokojný, že nesedím sám doma pri telke.“ Anonymne:„Do MOSTU chodím veľmi rada. Je to pre mňa druhá rodina. Vďaka MOSTu sa mi polepšila psychika. Našla som si tu kamarátov. Sú tu fajn pracovníci, vždy so všetkým ochotne pomôžu, ak mám nejaký problém. Do MOSTu chodím s radosťou lebo je tu super“. Jožko:“ Lebo je tu dobrá spoločnosť. Mám tu veľa dobrých kamarátov. Je tu zábava a dobrý denný program.“

 

Sme vám zo srdca povďační, ak našu prácu podporíte. Sme tu stále pre nich " aby ľudia s duševnou poruchou neboli sami ale s nami". Ďakujeme, MOST-áci . Prispieť môžete tu, ďakujem, ste super. Vaša Zuzana a MOSTáci

Komentáre

user_878692 Your dedication to supporting individuals with mental disorders is truly admirable. I hope that through the collective effort of generous donors, you will successfully overcome this challenging period and continue to provide vital assistance to those in need. Wishing you all the best in securing new premises for the Rehabilitation Center.

2024-01-31 04:21:021x

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Lúčne brošňe - 15303279_Lúčne brošňe by Dss-MOST
 Páči sa 7 ľudom
3,50 €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »