Domov » Žurnál+ » Autor: Denisa Očkajová

Žurnál+

Od nápadu k pokojným snom

Denisa O. » Tvorba / 2019-02-11 16:42:04 /  Pridaj komentár / 10 lajkov

"Ako dlho ti trvá, kým vyrobíš jeden lapač snov?" pýtala sa ma prednedávnom kamarátka. Rozmýšľala som, čo jej mám odpovedať. Čas, za ktorý lapač vyrobím, od prvotného nápadu až po vloženie produktu na stránku, sa často líši. Všetko závisí od mojich časových možností, motivácie, náročnosti vzoru a samozrejme nálady a chute do práce. V skratke som jej teda opísala postup, ako tvorím a teraz som sa rozhodla detailný postup výroby s fotkami prezentovať aj vám.

Chcete vedieť, ako prebieha celý proces vyrábania lapačov snov? Ak áno, čítajte ďalej.

Čo ma inšpiruje?

Úplným začiatkom tvorby je inšpirácia. Tú nachádzam na každom kroku. Nové farby priadze v galantérii alebo v internetovom obchode, nové stuhy, koráliky, čipky... To všetko býva základom pre vytvorenie ďalšieho lapača snov.

Vzor a farba

Najdôležitejšou časťou lapača snov je jeho sieť, teda háčkovaná časť. Siete háčkujem zväčša podľa návodov uverejnených na internete alebo v časopisoch. Keďže ide o návody na háčkovanie dečiek a veľkosť lapača snov je obmedzená veľkosťou kovového krúžku, do ktorého sa musí zmestiť, musím vzor prispôsobiť a časť vymyslieť sama alebo skombinovať vzory z viacerých návodov. Často mám vopred vybraných viac vzorov, ktoré sa mi páčia a chcem ich vyskúšať. K danému vzoru následne zvolím farbu priadze, z ktorej vybraný vzor najlepšie vynikne.

Háčkovanie a páranie a háčkovanie a páranie...

Keď mám vybranú farbu a vzor, môžem sa pustiť do háčkovania. Koláč a káva alebo čaj sú pri háčkovaní moji najlepší "parťáci". Rátam očká, kontrolujem vzor podľa návodu, a dobre priznávam sa, niekedy aj páram. Lapač snov by mal mať súmerný tvar a chyba vo vzore by mu na súmernosti a kráse určite nepridala.

Škrobenie

Po uháčkovaní siete lapača prichádza na rad jej škrobenie na polystyrénovom podklade. Znovu dbám na súmernosť a presné vytiahnutie vzoru. Kruh, do ktorého plánujem umiestniť sieť lapača, si najskôr obkreslím na podklad. Lapač pomocou špendlíkov naťahujem a vzdialenosti jednotlivých očiek meriam pravítkom. 

Príprava kovového kruhu

Chvíľu trvá, kým háčkovaná sieť lapača úplne vyschne a tento čas zväčša vyplním prípravou kovového kruhu. Kruhy, ktoré si kupujem, sú väčšinou biele, a preto je potrebné ich omotať takou niťou alebo vlnou, aby farebne ladili so sieťou, ktorú do nich plánujem pripevniť. Nasleduje pre mňa najzdĺhavejšia a popravde asi najnudnejšia časť výroby. Nebyť televízora hrajúceho v pozadí, nikdy by som túto fázu nedokončila. Tenký kovový krúžok obídem tenkou nitkou snáď tisíckrát, ale výsledok stojí za to.

Lapač snov

Keď mám pripravené všetky súčasti, ktoré na dokončenie lapača snov potrebujem, teda uháčkovanú a naškrobenú sieť, kovový kruh, stuhy, korálky, vrkoče upletené z priadze, čipky a pierka, príde na rad finálna fáza. Sieť upevním do kruhu, ktorý som si pripravila a tavnou pištoľou pripevním všetky ostatné dekorácie.

Je to relax, verte mi. Pri rátaní očiek a lepení horúcim silikónom nie je čas myslieť na starosti, jedine na ďalšie plány a snívanie.

Komentáre

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

DreamcatchersAlba
DreamcatchersAlba

Výroba lapačov snov je pre mňa relax. Dúfam, že vám moje výrobky prinesú radosť tak, ako ju prinášajú pri tvorbe mne.

Denisa :)

Informácie

V prípade, že máte záujem o niektorý vzor lapača v inej farbe, kontaktujte ma, prosím.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Lapač snov Rutilus mandala - 10353444_Lapač snov Rutilus mandala by DreamcatchersAlba
 Páči sa 10 ľudom
23,- €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »