Žurnál+

LOGO(therapy) - náš nový autorský print

P
Donee400 predaných ks, 231 hodnotení

Michaela M. » Tvorba / 2022-05-13 13:00:01 /  2 komentáre / 16 lajkov

Vytvoriť vlastný print po minuloročnej úspešnej autorskej grafike LET GO, sa ukázalo byť náročnejším zadaním, ako sa na prvý pohľad zdalo. 

 

 

S našou grafičkou Paťkou sme mali rozpracovaných viacero vzorov. Chceli sme zostať verné technike ručnej maľby vodovkami, zároveň sme chceli zakomponovať do nového printu naše logo v inom, kreatívnom podaní. No a keďže sa blíži leto, mala mať nová grafika svieži a pozitívny vibe. 

 

 

Paťka má nadanie pozrieť sa na veci úplne inak, a tak keď sme videli návrh základných elementov grafiky, bolo nám ihneď jasné, že sme na správnej ceste. Doladenie farebnej stránky grafiky, bola však už dlhšia story. Kombinatorika farieb a ich odtieňov bola nekonečná. Aj keď sme vybrali súbor farieb, ktoré ladili nášmu oku, finálny feeling z ich spojenia sme videli vždy, až keď ich Paťka nanovo ručne namaľovala do základnej mustry grafiky. Pracovali sme nielen s farbami a ich odtieňmi, ale aj ich intenzitou. Takto sme otočili skutočne veľké množstvo farebných variant, až sme prišli k 2 finálnym, na ktorých sme sa zhodli všetky 3. 

 

 

Náš nový print nesie názov “LOGO(therapy)” a je aj tento krát dvojznačný. Celá grafika stojí a padá na základných písmenách nášho DONEE loga, ale je podaná hravou formou tak, aby pôsobila na naše zmysly pozitívne až terapeuticky. Preto logo-therapy. 

 

 

Zároveň jeden z významov slova “logos” v gréčtine je “zmysel” a logoterapia je známa ako smer existenciálnej analýzy Viktora Frankla. Hľadá (zjednodušené povedané) u človek zmysel. Posledné dva roky boli pre celú spoločnosť náročné a nejeden z nás si musel prejsť procesom redefinovania svojich priorít, hodnôt i zmyslu svojej práce či života.

 

 

My sme mali takéto obdobie v DONEE začiatkom roku a súvisí nielen so situáciou spoločnosti, ale aj s redefinovaním našich rolí v súkromných životoch. Toto všetko vyjadruje náš nový autorský print “LOGO(therapy)” vytvorený v spolupráci s Paťkou Kojnok Kušickou. Veríme, že aj vám poslúži - či už ako zdroj dobrej nálady, keď ho budete mať na sebe oblečený, alebo ako podnet k hlbšiemu zamysleniu sa o zmysle… možno aj o zmysle svojho života:)

 

Miška a Janka

Komentáre

Veronicka Fialovo-žltá kombinácia, jednoznačne. Milujem tú farebnú kombináciu, je krásna, hravá. Tá druhú tiež vyzerá dobre, ale môj favorit je jasný :-)

2022-05-14 08:06:13

LudkaK Krasne su obe, moj favorit je tyrkysova variacia, krasne zive farby

2022-05-20 11:22:12
Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »