Domov » Žurnál+ » Autor: Dominika Lehocká

Žurnál+

Kde to všetko vzniká

Dominika L. » Tvorba / 2019-02-11 16:38:00 /  8 komentárov / 65 lajkov / 1053x zobrazený

Dnes by som vám rada predstavila miesto, kde väčšina mojej tvorby vzniká, kde nadobúda fyzickú podobu. 

Inšpirácia ako taká ku mne v mojom prípade prichádza hocikde a hocikedy. Obzvlášť rada mám tie z lietadla, vtedy, keď som doslova v oblakoch! Veľmi často vízie prichádzajú práve vtedy, keď sa ich realizovaniu nemôžem okamžite venovať. Vtedy akoby neprítomne hľadím pred seba a vizualizujem, nazerám z každého uhla, pracujem s farebnosťou a keď sa mi obraz ako-tak ustáli a vyjasní, uložím si ho do umeleckej zásuvky v mojej hlave. Niekedy si ho aj zakreslím do jedného z náčrtníkov, ktoré sa snažím mať neustále pri sebe.

Zásuvky znovu otváram najčastejšie v mojom ateliéri. Práve tu začnem nápady realizovať. 

Hoci dnes slnečný deň nie je, väčšinou sa táto miestnosť kúpe v slnečných lúčoch, čo ma veľmi teší a nabíja. Ako rastlina, ešte viac ožijem a špeciálne efekty slnečného svetla dopadajúceho na moju prácu a na objekty a steny, ktoré ma obklopujú, pozorujem s nadšením dieťaťa. Zároveň oveľa výraznejšie vnímam plynutie času. V jednom momente sa musím schovať za rám okna, aby som vôbec videla na papier, no o chvíľku si aj tak slnko nájde cestu k tomu, ako mi zblízka nahliadnuť cez štetce na papier!

Môj biely stôl so mnou už prežil toho veľmi veľa. Žil a pôsobil v iných krajinách, bol istý čas odložený v pivnici a teraz je opäť v aktívnom používaní. Jeho bielosť je veľmi príjemná, no už som vzdala snahu ho snehobiely aj udržovať. Teraz nesie známky farebnosti mojich prác.

Hnedý drevený stôl je Gertrúda! Je to stôl s príbehom! Našli sme ho pri jednej večernej obchôdzke susedstva vo Francúzsku a zachránili ho pred vyhodením. Hneď sme si padli do oka a hneď som vedela, že sa jedná o Gertrúdu! Následne som ju celú obrúsila, odpílili sme kúsok zadnej časti, ktorá nebola v dobrom stave, natrela som ju prírodným, jemným lakom a toď krásavica so šarmom a skúsenosťami vzletitej dámy. Gertrúda so mnou dokonca bola aj na mojom úplne prvom predajnom trhu, no myslím, že bude lepšie, ak už zostane na svojom aktuálnom mieste. Práve na nej realizujem všetko, čo sa šitia týka. 

Každý kútik má svoje využitie, každé voľné miesto svoju funkciu, no hlavne, všetko sa tu veľmi rýchlo a často mení. S každou novou prácou, ktorá sa po dokončení ocitne na stene, sa mení aj atmosféra a farebnosť tohto miesta. Práve tento aspekt mám veľmi rada. 

Tak môžete vidieť, že všetky moje vecičky, čo si prezeráte, alebo ktoré už aj aktívne používate u vás doma, pochádzajú z tejto tvorivej dielne! 

Komentáre

PohladnicePreRadost ďakujeme za možnosť nahliadnuť .... je to krásny priestor a ten výhľad z okna = ♥ ... nádhera ... niet sa čo čudovať, že tu vznikajú také krásne dielka .... :)

2019-02-08 18:47:38

galanteriaspulka no ten stôl Gertrúda je prekrásny...Určite by sa pri fotení, vaše krásne vecičky na ňom vynímali:) Nevedela by som na čo skôr pozerať :)

2019-02-09 13:48:48

stvora_tvoriva Fajné! Veľmi pekný a dizajnovo čistý priestor :)

2019-02-11 16:55:04

janyko Krásný, čistý prostor, krásná tvorba. Jsem Vaším velkou obdivovatelkou. Vaše tvorba lahodí mému oku, mám moc ráda modrou a té je u Vás v obchůdku opravdu záplava.

I já si svoji pracovnu hýčkám a užívám, na nečekané nápady s sebou nosím malý sešitek a tužku (mám ho i na nočním stolku - mnoho šperků se mi v hlavě zrodí chvíli před spaním):)

2019-02-11 17:30:13

MirianaOli Super dielnička, kde sa tvoria takéto milé vecičky:)

2019-02-11 21:14:52

DominikaLehocka Ďakujem všetkým! Je príjemné čítať vaše potrehy a vyjadrenia! :)

2019-02-11 22:08:12

BAGY krásna dielnička !!!

2019-02-12 07:20:01

Handmade-Astarte pekná dielnička ;) vidno že je to srdcová záležitosť :)

2019-02-12 15:07:06

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »