Domov » Žurnál+ » Autor:

Žurnál+

4 motivačné citáty, ktoré ťa prinútia konať

. » Osobné Blogy / 2019-10-09 15:05:16 /  Pridaj komentár / 7 lajkov

Motivačné citáty. Kto by ich nemiloval? Nekonečný zdroj inšpirujúcich myšlienok, ktoré ťa majú nakopnúť k zmene, či k lepším výsledkom. Priznajme si, väčšinou sa na ne tvoja pozornosť upriami v čase, keď ťa už nebaví každodenná rutina, chceš zažiť niečo neobvyklé a vzrušujúce, čo ťa nabije novou energiou. Tak sa nechaj inšpirovať a začni na sebe makať!

 

motivacna magnetka - vsetko je tazke

 

1. Všetko je ťažké, než sa to stane jednoduchým

Zaručene to taktiež dobre poznáš. Na začiatku sa ti každá nová úloha a prekážka zdá ako tá najneprekonateľnejšia vec na svete. Nemôžeš sa donútiť, aby si s ňou začal, ale keď sa do nej pustíš, zistíš, že je to vlastne celkom jednoduché. Že ten nový grafický program sa v skutočnosti ovláda veľmi jednoducho. Že zvládnutie toho nového cviku je na začiatku výzva, ale ak zvládneš techniku, potom sa z neho môže stať tvoj najobľúbenejší.

Nenechaj sa odradiť prvotnou nevedomosťou. Nikto učený z neba nespadol a ak sa chceš stále zlepšovať a napredovať, jediná cesta je skúšať nové veci, zdolávať nové výzvy a posúvať pomyselnú latku stále vyššie a vyššie. A len tak mimochodom, pocit hrdosti a spokojnosti na konci tvojho úsilia určite stojí za tú námahu na začiatku.

 

motivacna magnetka - snivaj vo velkom


2. Snívaj vo veľkom. Začni konať v malom.

Začni teraz.

Mnoho ľudí má problém začať. Nie, že by boli málo motivovaný. Nie že by sa im nechcelo. Dokonca majú aj dostatok času, len jednoducho čakajú na tú správnu chvíľu. Ale tá v skutočnosti nikdy nepríde. Nikdy nebude tvoj život úplne dokonalý. Nikdy nebudeš mať ideálne podmienky. Ak chceš začať a zmeniť svoj život, začni hneď, tu a teraz. Pretože sa môže ľahko stať, že premárniš svoj život čakaním na tú ideálnu chvíľu, ktorá nikdy nepríde.motivacna magnetka - cesta dlha

 

3. Cesta dlhá tisíce míľ sa začína jedným krokom

Je ťažké urobiť prvý krok a vystúpiť zo svojej komfortnej zóny. Nikto nechce zažiť neúspech a sklamanie, naopak, je nám dobre v našom svete, ktorý poznáme a ktorý sme si tak prácne vytvorili. Ale ak nič nevyskúšaš, nič nedosiahneš. Ak sa konečne neodsťahuješ od rodičov, nikdy nebudeš vedieť, aké je to skvelé žiť si svoj vlastný život. Ak sa neodhodláš napísať svoju vlastnú knihu, nikdy nezažiješ úspech a hrdosť na svoje vlastné dielo.

Najťažšou vecou je urobiť ten prvý krok, ktorý ti zmení život.motivacna magnetka - vysledky


4. Môžeš mať buď výsledky, alebo výhovorky. Nemôžeš mať oboje.

Vidím to u mnohých ľudí a občas aj sama na sebe. Výhovorky. Nemohla som ísť behať, lebo je príliš chladno. Nemôžem sa začať venovať maľovaniu obrazov, lebo na to nemám čas. Také nekonečné bla bla bla. Nemohla som. Nedalo sa. Všetko sa dá, ak je to pre teba priorita, v skutočnosti ide len o nastavenie tvojej mysle.

Hľadáš dôvody, ako to spraviť, alebo skôr výhovorky, prečo to vlastne nejde? Sú ľudia, ktorí začali podnikať vo svojej izbe a vybudovali aj na Slovensku peknú značku. Sú ľudia, ktorí mali nadváhu, výrazne schudli a dnes sú z nich výživoví špecialisti.

Vždy to je len o tom, čo si ochotný pre svoj cieľ urobiť. Či sa budeš zameriavať na to, prečo to nejde, alebo na to, ako to spraviť.

 

Myslíš si, že na to máš? DOKÁŽ TO!

Komentáre

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »