Domov » Žurnál+ » Autor: Marta Letková

Žurnál+

Tabuľa, tabuľky - všade, ešte aj na hračkách :)

Marta L. » Tvorba / 2017-03-03 14:04:00 /  3 komentáre / 37 lajkov / 533x zobrazený

    Tabuľa. Aj vám sa pri tomto slove vynoria spomienky na detstvo, školu? Len tak si písať po tabuli, kresliť obrázky… Celé detstvo som o tom snívala. No v škole sa to nedalo. Tabuľu sme museli cez prestávku umyť, aby bola pripravená na hodinu. Veľmi sa mi tabule páčia, preto sme si jednu s manželom kúpili. Takú peknú, dekoračnú, v štýle vintage. Občas si tam píšeme odkazy. Je to milé :)

Všimol si to však náš malý synček. Aj on chcel písať kriedou. Páčilo sa mu to. No keďže naša tabuľka visela na stene, musela som ho zakaždým zobrať na ruky. Taký 15 kilový chalanisko už dá zabrať. A keďže sa mu to páčilo stále viac a viac, dalo to zabrať aj mojim krížom :) Mamičky, poznáte to, však? Tak som mu navrhla, že ja teda niečo vymyslím, aby si mohol kreslit kdekoľvek.  Stačilo trošku fantázie, sadnúť za šijací stroj a prvá látková tabuľka bola na svete. Hneď som ju dala otestovať synčekovi. Mali ste vidieť tú radosť. Ten kreslil a kreslil. Priznám sa, že aj ja som si trošku počmárala. Vrátiť sa takto do detstva bolo nádherné.

    Po sérii tabuľkových tričiek, na ktoré si môžete písať alebo kresliť vlastný odkaz, sme pre vás pripravili niečo na zahnatie nudy a rozvíjanie tvorivosti pre vaše ratolesti a netreba pri tom dvíhať 15kg živej váhy :)

 

 

 

 

     Tieto tabuľky sú ideálna do kabelky každej mamy, ktorá má malého drobca. Tabuľka je úžasným pomocníkom na zabavenie vášho dieťatka kdekoľvek. Píasciu alebo kresliacu plochu tvorí tabuľová látka. Na tabuľku sa kreslí kriedou alebo kriedovou fixkou a nasledne sa dá všetko zmazať mokrou vreckovkou (bez ktorých si ani život s prckami nevieme predstaviť:)). Fantázii sa medze nekladú - možete kresliť autodrahy, precvičovať pismenká, geometricé tvary, so staršími deťmi sa dajú hrať rôzne druhy hier (stačí pribaliť kocky).  

 

 

 

 

   

Ďalšou variantou tabuľky je táto handmade knižočka  - deti  môžu si do nej písať alebo kresliť predznačené tvary alebo podľa ľubovôle.  Knižka slúži na rozvoj jemnej motoriky, tvorivosti, nácvik písania a kreslenia pomocou odzerania. Využíva typy nácvikov, ktoré predškolák pri svojej príprave na školu len ocení (tvary písmenok, čísel, geometrických tvarov, kresba postavy, zvieratka...). Je úžasným spoločníkom na cesty autom alebo napríklad do čakárne u lekára, alebo všade tam, kde potrebujete dlhšie zaujať dieťatko. Výhoda viac stranovej knihy je aj v tom, keď máte viac detí, dá sa rozdeliť a každý má svoju kresliacu plochu a nikto by sa nemal hádať :)

 

 

 

     

To, čo sa mne zdá didakticky najviac využiteľné je tabuľkové pexeso. Toto originálne pexeso je vždy iné - za každým si sami kreslíte svoje vlastné obrázky, geometrické tvary, písmenká, dopravné prostriedky, farby, anglické názvy.... Jednoducho to, čo vaše dieťatko práve chcete učiť.

Táto edukatívna hračka sa dá veľmi dobre využiť vrámci školskej a predškolskej prípravy. Dá sa využiť ako kartičky s abecedou alebo čislami, je možne sa na nich učiť sčítanie, odčítanie, násobenie, delenie aleno priraďovať hodnotu k číslam ..... má naozaj veľmi široké využitie.
Pexeso sa skladá z 12 kariet, na ktorých je tabuľová látka. 

 

 

 

 

     

Batoh na všeličo, čo len deti si dokážu nabaliť:). Samozrejme lepšie je to sontrolovať. Vzmestia sa doň aj veľké zošity, prezúvky alebo veci na telesnú. Na batohu je našitá aplikácia z tabuľovej latky - je možne ju využiť na hru, na napísanie mena, označenie obsahu batôžka alebo len tak si kresliť.

Máme pre vás pripravené aj ďalšie novinky, ale o tých až nabudúce. 

Za náš tím: Marta a Alenka

Komentáre

d-u-1511946451 jej aky mily napad!

2017-03-03 14:35:21

AtaJanson Krásne, praktické a nápadité! A deťom sa to určite bude páčiť:))

2017-03-03 15:07:38

MirianaOli Krásne originálne batohy, knižočky, pexesá, všetko sa určite bude teťom páčiť:)

2017-03-04 02:52:26

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - detská tabuľová knižka - 7496638_detská tabuľová knižka by DesignLCH
 Páči sa 89 ľudom
29,90 €
 - Tabuľa na kreslenie do kabelky - dievčnská - 7521365_Tabuľa na kreslenie do kabelky - dievčnská by DesignLCH
 Páči sa 107 ľudom
19,90 €
 - Detský batoh s tabuľou na písanie - 7662795_Detský batoh s tabuľou na písanie by DesignLCH
 1 komentárov
 Páči sa 116 ľudom
17,90 €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »