Domov » Žurnál+ » Autor: Viktória Kukuliaková

Žurnál+

O Viktórii K.

Viktória K. » Osobné Blogy / 2021-02-24 12:48:17 /  2 komentáre / 6 lajkov

Zdravím všetkých!

Volám sa Viktória a mám 18 rokov. S dospelosťou prichádzajú nové povinnosti, túžby, sny a niekedy aj obavy o budúcnosť. S týmito myšlienkami sa vyrovnávam po svojom... Zoberiem nástroje, materiál, zavriem sa do dielničky a vyrábam čo mi napadne. Aktívne robím s drevom už viac ako rok.

Vyrábam pre radosť, z nudy, pre seba ale aj pre peniaze tak ako normálny človek, ktorý si chce niečím privyrobiť. Myslím si, že čoraz menej mladých ľudí sa zaujíma o tie prírodné veci a pracovanie s drevom. Tým, že bývam v malebnom mestečku menom Detva som mala vždy blízko k prírode. Z domu mám aj krásny výhľad na okolitý les, ktorý mi stále vie počas všetkých tých mesiacoch učarovať.

Vždy som mala takú tú tvorivú dušu a nutkanie niečo vytvoriť a realizovať svoje nápady. V predmetoch vidím taký ten potenciál, čo by z toho mohlo byť a vtedy vznikne aj nápad. Stačí sa mi len chvíľku dívať na ten materiál a už si predstavujem, čo by z toho mohlo byť. Podľa mojich blízkych je to až divné :), keď sa pozerám na kmeň stromu a už ma moja kreativita úplne prepadáva. Ale takéto pocity má určite aj veľa z vás. Veď predsa keby ste neboli taký kreatívni neboli by ste na tomto portáli a neponúkali vaše výrobky.K láske k drevu pripeli aj ďalšie faktory ako je aj drevárska škola, na ktorú chodím už tretí rok. Študujem síce dizajn nábytku a interiéru ale učíme sa tam od všetkého trošku a nechýba tam ani manuálna práca, obsluhovanie strojov alebo opracovávanie dreva. Vyrábame si aj svoje vlastné práce, ktoré si navrhneme takže sa práci s drevom nevyhneme. Aj vďaka majstrom a učiteľom som našla lásku k drevu. Oni mi ukázali ako sa mám starať o drevo, aký druh dreva mám vôbec pred sebou, ako ho opracovať a vdýchnuť mu niečo jedinečné čo vyjde z môjho srdca.Mojim cieľom je vytvoriť niečo originálne, čo som ešte nikde nevidela. V drevárskom priemysle je v dnešnej dobe ťažké vymyslieť niečo úplne nové lebo za tie roky sa toho už veeeľmi veľa navymýšľalo a veľa dizajnérov a konštruktérov už pochodilo túto Zem. Ale držím sa toho, že aj ľudia pred napríklad 100 rokmi si už mysleli, že už vymysleli fakt všetko a nič viac sa už nedá vytvoriť ale pozrime sa kde sme dnes!

S novými technológiami sa ľudstvo posúva veľmi rýchlo a nápady prichádzajú z každej strany ale je ťažké sa presadiť tak, aby sme uspeli. Ale verím, že vytrvalosťou a veľkou dávkou trpezlivosti a šikovnými rukami sa raz všetci dočkáme zlatého ovocia. 

Komentáre

SYNAE Krásne napísané. Mávam rovnaké pocity a už si predstavujem využitie tých pilín na poslednej fotke...Želám veľa vytrvalosti a držím palce!

2021-02-24 21:38:56

Dekall Ďakujem veľmi pekne. Aj vám veeeľa úspechov. :)

2021-02-25 08:14:30

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Dekall
Dekall

Som Viktória, stredoškoláčka, ktorá našla záľubu vo výrobe drevených dekorácií skrz školu kde študujem dizajn nábytku a interiéru.
Ponúkam vám originálne bytové dekorácie, doplnky a iné.

Pri nákupe nad 30 eur je doprava ZADARMO!

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »