Domov » Žurnál+ » Autor: Lucia Klebercová

Žurnál+

Prirodzený spôsob rozjasnenia pokožky

Lucia K. » Tvorba / 2017-05-31 16:16:01 /  2 komentáre / 18 lajkov

Výťažok zo sedmokrásky sa používa v kozmetických prípravkoch na zosvetlenie (rozjasnenie) pokožky, pigmentových porúch, hyperpigmentácie, alebo stareckých škvŕn.

Sedmokráska je vysoko efektívna látka, ktorá ovplyvňuje rôzne procesy spojené s tvorbou melanínu, používa sa na zmiernenie a odstránenie tmavých škvŕn na koži spôsobeným opakovaným pôsobením slnečného žiarenia, starnutím, genetickými vplyvmi a podobne.

Pigmentácia - melanogenéza

Sfarbenie pokožky je podmienené hrúbkou, prekrvením, premastením, ale najmä množstvom kožného farbiva – melanínu v pokožke. Melanín je tmavý ochranný pigment, ktorý produkuje koža. Pôsobí ako ochranca pred UV lúčmi, dymom, znečisteným ovzduším alebo alergickou reakciou. Pri zvýšenej produkcii melanínu sa na koži objavujú tmavé fliačiky - pigmentové škvrny.


Typy pigmentových škvŕn

Pigmentové škvrny spôsobujú rôzne faktory. Niekedy je ťažké vystopovať príčinu ich vzniku. Najbežnejšími faktormi sú:

Dlhší pobyt na slnku – UV žiarenie, ktoré prechádza pokožkou stimuluje pigmentáciu buniek v koži. Nadmerné slnenie spôsobuje zvýšenú tvorbu melanínu, vďaka čomu sa postupne začnú tvoriť malé oválne pigmentové fľaky.

Zjazvenie, podráždenie pokožky – napr. precitlivenosť na svetlo, prudké čistenie kože, zjazvenie od zápalovej rany – špeciálne akné, niektoré vône, nedostatok vitamínov, popálenie, spálenie slnkom, atď.

Starnutie – tzv. starecké škvrny postihujú až 90% ľudí nad 50 rokov, bez ohľadu na typ pleti. V tomto prípade sa pigmentové škvrny nachádzajú na miestach, ktoré boli pravidelne vystavované slnečnému žiareniu.


Ako predísť vzniku pigmentových škvŕn

  • Pigmentové škvrny odstránenie Chráňte sa pred slnkom – vyhýbajte sa pobytu na slnku medzi 10:00 – 15:00 hod.
  • Ak máte sklony k hyperpigmentácii, používajte opaľovací krém s ochranným faktorom min. 20
  • Dodržiavajte pitný režim.
  • Na miesta, ktoré sú pravidelne vystavované slnečnému žiareniu, aplikujte hydratačný krém
  • Používajte kozmetické prípravky vhodné pre Vašu pleť
  • Vyhýbajte sa soláriu
  • Nepoužívajte parfum na miestach, ktoré sú vystavené slnečnému žiareniu
  • Vyvarujte sa fajčeniu
  • Konzumujte vyváženú stravu bohatú na vitamín E, betakarotén a zinokMelazma je typ hyperpigmentácie bežný u žien, najmä počas a po tehotenstve. Prejavuje sa ako veľké tmavo zafarbené škvrny na tvári, môže sa ale objaviť i na ďalších častiach tela.

Pigment melanín určuje farbu očí, vlasov a pokožky jedinca. Niektoré vnútorné a vonkajšie faktory, ako je pôsobenie slnka, dedičnosť, hormonálne zmeny, zápaly a vek môžu tvorbu melanínu ovplyvniť. Jeho nadprodukcia vedie k hyperpigmentáciám, keď sa objavujú tmavé škvrny a nerovnomerný tón pokožky. Nedostatočná produkcia - hypopigmentácia – má opačný účinok, keď sa na postihnutých oblastiach objavujú plochy bez pigmentu.

Melazma je typ hyperpigmentácie, ktorý sa objavuje na tvári, najmä na lícach, chrbte nosa, na čele a hornej pere a niekedy na ďalších častiach tela vystavovaných slnku, ako sú predlaktia.
Melazma sa najčastejšie vyskytuje u žien – len 10 % prípadov je u mužov - a postihuje až 90 % tehotných žien.

Melazma je spôsobená nadmernou tvorbou pigmentu melanínu. I keď sa toto ochorenie obvykle objavuje ako reakcia na hormonálne zmeny, ako je tehotenstvo, užívanie antikoncepcie alebo hormonálna substitučná liečba (HRT), svoju rolu môžu hrať i iné faktory ako je UV žiarenie, rodinné predispozície, vek a niektoré lieky proti epilepsii.

Melanocyty (bunky produkujúce melanín v bazálnej vrstve epidermis) majú na svedomí zvýšenú epidermálnu pigmentáci u melazmy. Endogénne hormóny počas tehotenstva stimulujú melanocyty, ktoré produkujú viac melanínových pigmentov.SEDMOKRÁSKA
Sedmokráska je vysoko efektívna látka, ktorá prírodným spôsobom ovplyvňuje rôzne procesy spojené s tvorbou melanínu, používa sa na zmiernenie a odstránenie tmavých škvŕn na koži spôsobeným opakovaným pôsobením slnečného žiarenia, starnutím, genetickými vplyvmi a podobne. Má schopnosť začať zmierňovať tmavé škvrny už po štyroch týždňoch. 

Komentáre

BibaDesign :D Neviem či o blahodárnych účinkoch vie aj naša cucina (rozumej fenka), ale tá zje na kilá sedmokrások :)

2017-05-30 13:09:562x

DULCIAnatural Určie vie, keď ju papá...aspoň je vidieť, že má naozaj blahodárne účinky a úúúplne neovplyvniteľný prirodzený tvor si ju dobrovoľne vyberie...určite vie prečo :-) Cucinka má určite krásnu srsť. Veľmi ju pozdravujeme a nech jej dlho chutí, zlatíčko!

2017-06-01 10:36:101x

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Očný krém sedmokráska - denný - 8356298_Očný krém sedmokráska - denný by DULCIAnatural
 1 komentárov
 Páči sa 60 ľudom
11,90 €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »