Žurnál+

DUCHNA - obliečky ako veľkoformátová grafika

U
DUCHNA11 predaných ks, 9 hodnotení

Sandra P. » Tvorba / 2022-06-11 07:00:02 /  3 komentáre / 18 lajkov

Keď sa povie DUCHNA, ako prvé sa mi vybavia prázdniny u babky, ktorá mi neustále opakovala “poriadne sa prikry tou duchnou, nech neprechladneš”. Pretože vždy zaspávam s nohami preloženými cez paplón, najlepšie ležmo na bruchu. Určite sa aj Vám so slovom "duchna" vynoria spomienky na ťažké periny, ktoré mala každá správna stará mama pripravené pre svoje vnúčence v perináku. Moja babka mávala duchny ešte aj v lete :D. Nikdy nezabudnem, ako sa hnevala, keď sme do nich s bratom skákali a perina nás do seba doslova "vcucla". Keď som vymýšľala názov pre moju novú značku, bol jasný už od začiatku...

 

 

DUCHNA vznikla z lásky ku grafike a dizajnu. Ako vysokoškoláčka som sa do grafiky doslova zamilovala na študijnom pobyte v Krakowe. Neskôr moja tvorba prechádzala rôznymi etapami. Od šperkov a fotografie ma to však stále ťahalo späť ku grafike. Keď sme si zariaďovali dom, chcela som do spálne nejaké zaujímavé obliečky, no nič nevyhovovalo mojim predstavám.. Vtedy prišiel nápad vytvoriť veľkoformátovú grafiku, ktorá bude poskytovať niečo viac ako len pôžitok pre oko. Grafika, ktorá bude úžitková a bude sa dať v nej aj spať :) 

 

 

Na potlač DUCHNY využívam rôzne grafické techniky - monotýpiu, linoryt a sieťotlač. Grafika je jediným výtvarným médiom, pri ktorom vznikajú viaceré kópie a pritom každý jeden signovaný a podpísaný kus sa vníma ako originál. To platí aj pri DUCHNA obliečkach - na každom kuse obliečky je prišitý štítok, kde je uvedené poradové číslo a celkový náklad tlače - napr. 1/50, čo znamená, že je to prvá tlač z celkového počtu 50ks. 

 

 

DUCHNA je moja autorská práca, ktorá prechádza viacerými postupmi. Návrh dizajnu, ručné grafické spracovanie, ručné potláčanie textilu až nakoniec samotné šitie obliečok. Keďže rada upcyklujem veci a z metráže mi vznikajú odrezky rôznej veľkosti, využívam ich na ďalšie produkty. Napríklad aj na štítky, ktoré si taktiež sama potláčam :) 

 

 

Duchna spája lásku k umeniu a spánku. Kvalitný spánok je základ pre dobrý štart do
nového dňa a preto dbáme aj na materiál, z ktorého sú obliečky šité. Originálna grafika a prvotriedna bavlna spoja Vaše pohodlné  snívanie s umeleckým zážitkom. 

 

 

K obliečkam sa časom pridali utierky, dekoratívne vankúše, štóly a iný bytový textil... nech sa páči, ráčte vstúpiť do mojej galérie produktov :) 

Komentáre

Trihrasky Veľmi pekne obliečky, nevšedné ♥️

2022-06-08 18:40:09

DUCHNA Ďakujem veľmi pekne :)

2022-06-08 20:09:11

besna_mat Periny s tými postavami sú geniálne!!! Pripomínajú mi miesto činu:-)ale nie zločinu:-)paráda!!!!

2022-06-09 10:12:181x
Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Bavlnené obliečky FIGÚRY sada vankúš+paplón - 14416227_Bavlnené obliečky FIGÚRY sada vankúš+paplón by DUCHNA
 2 komentárov
 Páči sa 15 ľudom
75 €
 - Bavlnené obliečky Papraďky , vankúš + paplón - 14417173_Bavlnené obliečky Papraďky , vankúš + paplón by DUCHNA
 4 komentárov
 Páči sa 54 ľudom
70 €
 - Bavlnené obliečky "Mandarinky" - 14428832_Bavlnené obliečky "Mandarinky" by DUCHNA
 Páči sa 28 ľudom
60 €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »