Domov » Žurnál+ » Autor: Jana Kováčiková Klárová

Žurnál+

Kolekcia pánskych trakov

Jana K. » Tvorba / 2016-10-20 00:31:44 /  3 komentáre / 8 lajkov

Ja neviem, či je to tým, že je október-mesiac úcty k starším a moja Dorotka doma stále recituje básničky a spieva pesničky pre babku a dedka, pretože v škôlke nacvičujú program pre starých rodičov alebo tým, že Oliver dennodenne vyrába darčeky a píše listy starkým, ako ich má rád alebo je to samotnou jeseňou, ale v poslednej dobe často myslím na mojich starkých, zvlášť na dedka Pištu. Vždy, keď si naňho spomeniem, mám pred očami muža, ktorý mal rád život. A teda nemal ho ľahký, pochádzal z jedenástich detí a bol jeden z najmladších. Ako malý prišiel o otca počas štedrovečernej večeri, pretože mu kosť z kapra prepichla pľúca. Keďže ostali sami, aby netrpeli hladom odišiel do kláštora za Františkána, prišiel o veľkú lásku, hovoril nám ako tri dni na jej hrobe ležal a nepohol sa od nej, ako pracoval v bani.....rozprával nám príbehy a my sme miestami počúvali s otvorenými ústami miestami sa smiali až nám slzy tiekli.
Mal silný diabetes, ale nedržal diéty, vychutnával si všetko a všetko jedol s pôžitkom, nikdy do seba jedlo nehádzal, pri jedle nečítal a vždy si jedlo nádherne upravil. Robil tie najúžasnejšie obložené tanieriky na svete. Keď sme k nim chodili, vstal skoro ráno a v kuchyni varil vajíčka, čistil zeleninu a kým sme vstali mali sme raňajkové misy na stole, boli to jeho rituály. Možno to bolo tým, že ako dieťa zažil po smrti otca chudobu, možno tým, že vedel aké to je nemať a keď mal, tak si to vychutnával a patrične užíval.

Bol to taký svojský elegán a vždy nosil traky a klobúky, mal ich veľa. My ženy máme množstvo doplnkov, ktorými si môžeme outfit vylepšiť, muži toho na výber až tak veľa nemajú a preto som vytvorila kolekciu pánskych trakov a túto kolekciu som venovala môjmu dedkovi, celý čas ako som ju tvorila som s láskou myslela naňho.

„Dedko Pišta, toto som vytvorila z lásky a úcty k tebe, myslím na teba a chýbaš mi, chýbajú mi tie tvoje príbehy zo života, ktoré si vedel prerozprávať veselo, ale vo svojej podstate boli tak smutno-krásne. Ľúbila som na tebe to, že aj v tých najhorších časoch si nestratil zmysel pre humor a bral si život s nadhľadom, ….nemusím písať, lebo TY vieš!“ 

Komentáre

dzinus Parádne štýlové traky...krásny doplnok...a krásne spomienky na dedka...

2016-10-20 15:15:241x

DORAdizajn Dakujem, mam taku jesennu-sentimentalnu naladu:)

2016-10-20 15:27:26

DORAdizajn Dakujem, mam taku jesennu-sentimentalnu naladu:)

2016-10-20 15:27:281x

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
DORAdizajn
DORAdizajn
422 predaných ks, 153 hodnotení

Vítam Vás v mojom malom obchodíku DORAdizajn, kde tvorím z kože. Vyrábam obaly, kabelky, doplnky... a keďže všetko je to ručná práca, málokedy sa mi podarí spraviť dve rovnaké veci, takže každá vec je originál a má vlastný príbeh:)

UPOZORNENIE:
Momentálne na zákazku nevyrábam, sú dostupné len veci skladom.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Pánske, štýlové, páskované traky s červenou kožou - 7299051_Pánske, štýlové, páskované traky s červenou kožou by DORAdizajn
 1 komentárov
 Páči sa 32 ľudom
13,90 €
 - Pánske, štýlové, béžové traky s modrou kožou - 7299194_Pánske, štýlové, béžové traky s modrou kožou by DORAdizajn
 5 komentárov
 Páči sa 41 ľudom
13,90 €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »