Domov » Žurnál+ » Autor: Jana Kováčiková Klárová

Žurnál+

Clutch-listová kabelka

Jana K. » Tvorba / 2016-10-27 01:59:03 /  2 komentáre / 15 lajkov

Ja som mama a myslím si, že viac ako milovať svoje vlastné deti sa nedá, ale moja mamina vraví, že láska k vnúčatám je niečo neopísateľné a že si túto lásku viac užíva, že každý večer ďakuje Bohu, vesmíru...za to, že sa mohla dožiť toľkého šťastia.
Už som písala ako moju tvorbu ovplyvňujú moje deti, starý otec, okolie..., ale nedá mi nespomenúť moju milovanú starú mamu. Stará mama mala len 16 rokov, keď sa vydávala, presne rok po svadbe sa jej narodil prvý syn-môj otec a aj keď veľmi túžila mať dcéru, Boh jej dal troch synov. Keď som sa narodila ja, bola som jej splneným snom a keďže mala len 40-rokov, často si ľudia mysleli, že som jej dcéra. A po mne prišli už len vnuci, takže som bola jediná vytúžená vnučka.
A ja som k nej vzhliadala, bola pre mňa ikona, moja babka bola dáma, štýlová dáma, nikdy som ju nevidela v teplákoch, nepamätám si, že by nemala namaľované pery, väčšinou ich mala namaľované na červeno. Kdekoľvek si vybrala z kabelky rúž a perfektne nacvičeným, ladným spôsobom, si behom sekundy vedela ten červený rúž naniesť. Mala ich niekoľko, myslím, že v každej kabelke mala aspoň dva.
A keď som k nej chodila na prázdniny a víkendy, sledovala som ju ako sa každé ráno upravila. Vždy mala pod oblečením kombinetku a neviete si predstaviť ako som jej ju závidela, mala som pocit, že toto je symbol ženstva. Dala si parfém, šperk a rúž a deň mohol začať.
A bola nielen dámou, ale aj úžasnou starou mamou, šila mi veci, brala ma na výlety, prechádzky, výborne varila a piekla a veľa čítala, rozprávala mi príbehy našej rodiny, ako sme prišli k menu, o našom rodokmeni.....
Moja štýlová a vždy zladená babka, by do divadla, na spoločenskú udalosť, nikdy nešla bez vhodnej kabelky a preto som vytvorila tieto clutch-e, pretože v tieto jesenné dni, ľudia viac chodia do divadla, je obdobie stužkových slávností, svadieb....Starkej by sa ten červený clutch páčil, pretože by ho mohla nosiť v ruke, ale aj elegantne pod pažou, na očiach by mala okuliare s červeným rámom a v kabelke červený rúž.  

Komentáre

dzinus Nádherné kabelky....a pripomenula si mi moju, ako to napísať? muži by napísali vyženenú...babku, teda babinu môjho manžela, stále sa vie aj vo svojich krásnych 83rokoch nahodiť k lekárovi...a áno rúž nesmie chýbať, taký červený...:)

2016-10-27 14:50:531x

DORAdizajn Dakujem.

2016-10-27 18:35:52

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
DORAdizajn
DORAdizajn
422 predaných ks, 153 hodnotení

Vítam Vás v mojom malom obchodíku DORAdizajn, kde tvorím z kože. Vyrábam obaly, kabelky, doplnky... a keďže všetko je to ručná práca, málokedy sa mi podarí spraviť dve rovnaké veci, takže každá vec je originál a má vlastný príbeh:)

UPOZORNENIE:
Momentálne na zákazku nevyrábam, sú dostupné len veci skladom.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - CLUTCH-červený - 7337084_CLUTCH-červený by DORAdizajn
 Páči sa 28 ľudom
93,- €
 - CLUTCH-čierny - 7337226_CLUTCH-čierny by DORAdizajn
 Páči sa 25 ľudom
93,- €
 - CLUTCH - hnedý - 7337291_CLUTCH - hnedý by DORAdizajn
 4 komentárov
 Páči sa 40 ľudom
93,- €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »