Domov » Žurnál+ » Autor: Patrícia Poklembová

Žurnál+

O svadobnej kytici zo sušených kvetov

Patrícia P. » Tvorba / 2018-07-05 17:00:01 /  7 komentárov / 34 lajkov / 373x zobrazený

Svadobná kytica zo živých kvetov je prekrásna, ale nevydrží dlho. Tá, kde sú použité umelé rastliny, zasa vydrží mnoho rokov, ale ak milujete prírodné doplnky a výzdobu, vždy vám na nej bude voľačo chýbať. My sme zvolili kompromis – kytice zo sušených kvetov. Sú nefalšovane prírodné, a predsa vás môžu tešiť dlhé roky.

Svieža svadobná kytica aj usušená

Na výber ponúkame dva varianty kytíc. Čiastočne svieže a také, ktoré sú už úplne usušené.

Čiastočne svieže svadobné kytice viažeme zo sušených kvetov a dopĺňame ich sviežou, ale odolnou zeleňou či plodmi. Ide o rastlinný materiál, ktorý po usušení vyzerá takmer rovnako krásne ako svieži.

Keďže vieme, že ruže alebo pivonky by v hotovej kytičke pekne neuschli, používame už dôkladne a kvalitne presušené kúsky. Slamienky, suchokvety, slamihovky či kotúče však krásne uschnú aj v kytici, a tak sa môžu použiť ešte svieže.

Výhodou čiastočne sviežej kytice je to, že počas svadobného dňa vyzerá ako živá, čerstvá, a predsa vám ostane na pamiatku aj po svadbe, hoci čiastočne svoj vzhľad zmení.

Celosušené kytice vás, naopak, už veľmi neprekvapia. Keďže použité plody, kvety aj zeleň už sú dôkladne vysušené, viete, ako bude kytička (pri dobrom umiestnení, t.j. nie na priamom slnku) vyzerať hoc aj o rok.

Nevýhodou úplne usušenej kytice, ktorá je doplnená aj zeleňou (najčastejšie ide o listnatec alebo eukalyptus), môže byť to, že už počas svadobného dňa pri zábere zblízka vidieť, že ide o sušený doplnok, nie svieži. Takéto kytičky ponúkame zvyčajne v nižšej, výpredajovej cene.

Veľmi obľúbené sú však najmä sušené kytičky doplnené klasmi, ľanom, sísalom či okrasnými trávami. Bez zelených doplnkov. Tie sa už ani po rokoch takmer nezmenia.

Výhody svadobnej kytice zo sušených kvetov

Niektoré sme už spomenuli, ale všetko si pekne zhrňme:

  • svadobná kytica zo sušených kvetov je nefalšovane prírodná;
  • nezvädne, ale ostane vám na pamiatku;
  • môžete si ju kúpiť hoc aj pol roka pred svadbou a v deň D bude rovnako krásna – žiaden kvetinový predsvadobný zhon vás nebude stresovať;
  • niektoré kvety krásne voňajú a budú vám doma voňať ešte dlho po svadbe;
  • ak vám nevyjde počasie na svadobné fotenie, svoju svadobnú kyticu budete mať k dispozícii aj neskôr

Nevýhody svadobnej kytice zo sušených kvetov

  • k dispozícii sú len určité druhy kvetov, plodov a zelene, a to také, čo budú krásne aj po usušení (čiže nie ľalie, lesné plody, tulipány…);
  • zblízka bude vždy vidieť, že ide o sušené kvietky a neodporúčame ich rosiť rozprašovačom, aby pôsobili aspoň na fotenie sviežo;
  • keďže je úlohou sušenej kytice i to, aby vám ostala na pamiatku, nie je vhodné ju hádzať družičkám

Komentáre

magenta Prepáčte, ale svadobná kytica zo sušených kvetov, to nie, to je mŕtva energia ,,, sory, ale toto sa nehodí, nevhodný doplnok pre nevestu, môj názor :-)

2018-07-04 12:29:27

DIYsvadba Jasné, že má každý svoj názor. Dobre to poznáme, veď jedna nevesta túžila po kytici zo šišiek a bodliakov, tak sme jej splni sen ;)

Čo sa týka energií, je to veru veľmi ošemetná záležitosť, ideálne by bolo, keby nevesty chodili s kvetináčmi, pretože podľa niektorých ľudí, ktorí údajne pohyb energie dobre vnímajú, vo všeobecnosti rezané kvety trpia a vysávajú energiu z okolia, pokúšajúc sa ešte nejako prežiť. Žiaľ, svet kvetinovej krásy je zrejme plný utrpenia a najlepšie by bolo kvety len pestovať ♥

2018-07-04 15:14:467x

MoPe Kytice sú krásne, prikláňam sa k názoru, že všetko záleží od nevesty :-)

2018-07-05 17:18:37

dvojhlaska Kytičky sú nádherné, už dlho obdivujem výrobky zo sušených kvetov naprieč predajcami, či už vence, dekorácie, alebo aj svadobné kytice. Energie - no neviem, na to som nikdy nebola, mňa skôr trápi, že mnohé kupované kvietky cestovali cez polovicu zemegule. Hlavne ma to mrzí pri kvetoch, ktoré by sme snáď vypestovali aj tu, občas si dopriať luxus exotickej kytice je samozrejme super. Ale našťastie je teraz trendy robiť aj viazané kytice z lokálnych kvietkov. Inak - mať ako svadobnú kvetinu kvietok v kvetináči je dobrý nápad, možno sa ujme:).

2018-07-05 23:32:23

bylinky sú krásne! všetky!

2018-07-06 22:35:39

MirianaOli Prekrásne kytice:)

2018-07-07 17:02:53

ammirante ahoj. škoda, že si nemôžem pozrieť tú kyticu z bodliakov a šišiek. Bodliaky boli sušené alebo čerstvé?:) Tento nápad sa mi veľmi pozdáva :):)

2020-01-11 22:21:34

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

DIYsvadba
DIYsvadba
223 predaných ks, 51 hodnotení

Vitajte u nás!
Ak plánujete vytvoriť nezabudnuteľnú atmosféru pre seba a svojich svadobných hostí, ste tu správne!
Podelíme sa s nápadmi a pomôžeme vám zmeniť predstavy na skutočnosť.

Všetko, čo sa veľkostne a hmotnostne zmestí, odosielame ako doporučený list. Väčšie zásielky odosielame automaticky ako balík na poštu. Ak máte záujem o balík na adresu, prosím, informujte nás v poznámke pri objednávke a my vám prepočítame poštovné.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Svadobná kytica Klasy a levanduľa - 9600578_Svadobná kytica Klasy a levanduľa by DIYsvadba
 Páči sa 14 ľudom
35,- €
 - Svadobná kytica Pivonky, levanduľa, klasy - 9606363_Svadobná kytica Pivonky, levanduľa, klasy by DIYsvadba
 2 komentárov
 Páči sa 11 ľudom
48,- €
 - Svadobná kytica Pestrá letná - 9621071_Svadobná kytica Pestrá letná by DIYsvadba
 Páči sa 11 ľudom
42,- €
 - Kytica Levanduľová - 9649936_Kytica Levanduľová by DIYsvadba
 2 komentárov
 Páči sa 35 ľudom
42,- €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »