Domov » Žurnál+ » Autor: Daniela Šellong

Žurnál+

Malý veľký pomocník

Daniela Š. » Nové výrobky / 2019-02-12 13:47:24 /  Pridaj komentár / 9 lajkov

Ahojte

uplynulé leto je dávno za nami, no ja na neho spomínam výnimočne rada takmer každý deň. Na začiatku júla som sa totiž stala mamou a odvtedy sa väčšina môjho voľného aj nevoľného času točí okolo tej najkrajšej bábätkovskej osôbky :) Byť mamou je jedna z najkrajších vecí, ktoré si žena vo svojom živote môže okúsiť. Tie, ktoré ste maminy, mi určite dáte za pravdu. No materstvo nie je vždy med lízať. Ja som si prešla svojím hneď na začiatku. A hoci nesmierna rada na tieto začiatky spomínam, mám pocit, že som odvtedy zostarla nie o 7 mesiacov, ale o 7 rokov :D 

Ale po poriadku... avšak radšej v skratke...

Cca 3 týždne po pôrode som dostala neskutočný zápal prsníka. Vysoké teploty, prsník ako v ohni a zároveň vo zveráku. Skončila som na chirurgii. Drenáži a punkcii som sa nakoniec nevyhla. 3 týždne na 3 druhoch antibiotík. Toto isto nechceš hneď na začiatku materstva. Toto nechceš vôbec :( No vďaka Bohu a dobrým ľuďom som sa z toho zázračne dostala a relatívne rýchlo som sa zotavila. 

A prečo vám toto píšem?

Popri tejto nepríjemnej situácii som svoje bábätko naďalej dojčila ako som vedela. Samozrejme, zo zapáleného prsníka to nešlo. Ešteže my ženy máme tie kozičky dve, tak som naplno využívala tú funkčnú :D (teraz sa už smejem, no vtedy mi nebolo všetko jedno)

Ale teda... vtedy s hadičkou zavedenou do prsníka, bolesťami, teplotami atď. dojčenie nebolo vôbec jednoduché a tak som sa snažila nájsť tú najlepšiu polohu pre seba aj bábätko, to najlepšie miestečko, ten najlepší prostriedok pre čo najlepšie uľahčenie dojčenia. Tie veľké vankúše na dojčenie, ktoré by mnohé mali pomáhať už v tehotenstve pri rastúcom brušku mi od začiatku nevyhovovali a nijak nepomáhali. Prišli mi príliš veľké, objemné, zavadzajúce. Dávala som im šancu, mám doma dva, no skrátka neuspeli. 

Tak som si jedného dňa zaobstarala - rozumej - ušila z prvej látky, ktorá mi padla doma do oka, mini kojovankúš. (Túto moju prvotinu si môžete pozrieť dolu pod článkom.)

Ide o jednoduchú vecičku. Valček z príjemného mäkkého bavlneného materriálu s otvorom v strede, cez ktorý si vankúš nasuniete na predlaktie a môžete dojčiť :)

A keďže dnes sociálne siete majú moc a správy sa nimi šíria nesmierne rýchlo, stačilo "šérnuť" jednu fotku na pochvalu, že aká som ja superkojomatka :D a ďalšie kojomatky mi začali písať, že chcú byť tiež superkojomatky a teda, že chcú tiež taký mini kojovankúš :D Tak som im ušila. A boli spokojné, čo ma veľmi potešilo :)

Tak som sa teda rozhodla, že sa o ne podelím aj s vami. U mňa v galérii nájdete hneď niekoľko čerstvých kúskov čakajúcich na svoju superkojomatku a jej bábo :)

A budú pribúdať, rôzne farby, rôzne vzory :)

Tak príjemné nakupovanie prajem!

DA.DA

Komentáre

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »