Domov » Žurnál+ » Autor: Michaela Dobiašová

Žurnál+

Predstavujem Vám Cubewood

Michaela D. » Tvorba / 2019-01-19 11:42:00 /  2 komentáre / 32 lajkov

Viete, čo sa mi na handmade páči? Každý z nás robíme prácu, ktorú máme radi. Darí sa nám inšpirovať ľudí k tomu, aby robili veci, ktoré inšpirujú ich samých. Aby sa obklopovali jedinečnou ručnou prácou, lokálnou výrobou. Je to skutočne skvelý pocit.

Som človek, ktorý má rád prírodu, prírodné materiály, nádhernú vôňu dreva, jedinečnosť, personalizované výrobky a práve z tohto dôvodu vznikla značka Cubewood handmade. Láska k dreveným hráčkam ma počas materskej priviedla práve na túto cestu. U nás doma nájdete neskutočné množstvo drevených hračiek a nakoľko moje dieťa v 3 rokoch začalo prejavovať neustály záujem o písmenká, na pintereste som objavila fotografiu kociek, ktoré ma chytili za srdce, no nikde na Slovensku som nenašla výrobcu, tak som kocky vyrobila doma sama.

Drevo je skvely materiál, má prirodzené antibakteriálne vlastnosti. Jeho farba a štruktúra pôsobí upokojujúco, vyvoláva v nás pocit tepla. Je príjemné nielen na pohľad, ale i na dotyk.

Kocky vyrábam z dokonale vysušeného smrekového dreva, pre jeho ľahkosť. Pri výrobe myslím najmä na nových malých majiteľov a preto rozmer 45mm padne presne do ich detských ručičiek. Drevo, ako aj všetok materiál, preferujem od slovenských dodávateľov. Lokálnosť a slovenská výroba je pre mňa prioritou.

Kocky sú do hladka brúsené, bez ostrých hrán, aby neprišlo k žiadnemu zraneniu. Farby a laky, ktoré používam na úpravu dreva, sú certifikované pre detské hračky i kontakt s potravinami. Ak ich nefarbím, nie sú nijako chemicky ošetrené a zachovávajú si svoju pôvodnú štruktúru, farbu aj mat.

Po inšpirácii montessori pedagogikou sú na nich lepené znaky z preglejky. Je to z dôvodu napodobenia 3D efektu pri šmirglových pismenách. Dieťa sa učí daný znak cez všetky zmysly, nielen sluchom a zrakom, ale používa aj hmat. Mnohé štúdie potvrdili, že je takýto sposob učenia pre mozog najefektívnejší. Čím viac zmyslov je zapojených, tým hlbšia pamäťová stopa sa vytvára. Dieťa má nekonečné množstvo možností hry, zapája myslenie a tým rozvíja svoje schopnosti efektívne. 

A toto je môj príbeh, príbeh dreva pod mojimi rukami, dreva spracovaného s láskou, ktoré má stále čo povedať súčasnej generácii...

Komentáre

SusanRosy úžasné, prečítala som si úplne celý článok, máte pravdu, každý z nás vyrába to, čo ho baví. Všimla som si tiež, že ľudia tu majú istý zmysel pre prírodu, pretože mnohí z nás sa venujú výrobe prírodných vecičiek alebo vecičky z prírodných materiálov vyrábajú. Toto je skvelá nielen hračka aj pre najmenšie detičky. Učia sa už od malička a lepšie si pamätajú písmenká aj čísla. Ako malí sme doma tiež mali drevené kocky a vždy sme z nich postavili nejaký hrad alebo Zoo :) preto viem, že drevené hračky a kocky sú skvelou voľbou, obzvlášť s písmenkami :)

2019-01-19 20:35:141x

LUKYKUKI krásne prevedenie :)

2019-01-22 08:23:381x

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Cubewood
Cubewood
83 predaných ks, 23 hodnotení

Ahojte, vítam vás vo svete drevených kociek a hračiek. Mám rada prírodu, jedinečnú vôňu dreva, unikátne personalizované ručné výrobky... A práve toto ponúkam aj Vám...

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Drevené kocky - ABECEDA - 9245417_Drevené kocky - ABECEDA by Cubewood
 Páči sa 21 ľudom
39,- €
 - Meno - drevené kocky - 9779953_Meno - drevené kocky by Cubewood
 8 komentárov
 Páči sa 60 ľudom
1,90 €
 - Drevené kocky - čísla  - 9561338_Drevené kocky - čísla by Cubewood
 Páči sa 22 ľudom
18,- €
 - Pohyblivá montesorri abeceda na kockách - 9561181_Pohyblivá montesorri abeceda na kockách by Cubewood
 Páči sa 21 ľudom
28,- €
 - Pohyblivá abeceda farebná - 9821214_Pohyblivá abeceda farebná by Cubewood
 Páči sa 21 ľudom
30,- €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »