Domov » Žurnál+ » Autor: Barbora Juhásová

Žurnál+

Tipy pre rýchloschnúci lak na nechty

Barbora J. » Rady a info / 2020-11-21 19:29:53 /  Pridaj komentár / 2 lajky

Rýchloschnúci lak na nechty bol v počiatkoch jeho modernej histórie pravdepodobne nedosiahnuteľný sen. Dlhé čakanie a fúkanie na nechty, vysedávanie bez možnosti niečo chytať po nekonečné minúty, a to len kým konečne zaschne prvá vrstva. A potom to isté znova a znova.

So zrýchľujúcou sa dobou, nemali dievčatá a ženy toľko času na čakanie, a vďaka pokroku v technológiám si teraz my môžeme užívať aplikáciu lakov na nechty, ktoré zasychajú tak rýchlo, že sa nestihnete začudovať. Samozrejme doba schnutia závisí aj od toho, akú hrubú vrstvu ste naniesli.

Lak na nechty zasychá tak, že rozpúšťadlá, ktoré pomohli premiešať jednotlivé prísady, sa z neho postupne vyparujú a zanechávajú na povrchu nechtu farebný film, z ktorého sa potom môžeme tešiť.

Našťastie postupom času bolo možné obmeniť zloženie lakov na nechty tak, že pôvodne používané rozpúšťadlá (napr. toluén a acetón) boli vymenené za šetrnejšie, bezpečnejšie a s podstatne kratšou dobou vyparovania, napr. etyl acetát a butyl acetát.

Pamätajte však vždy poriadne zatiahnuť uzáver, aby sa do flakónika nedostával vzduch. Rovnako sa pri samotnej aplikácii radšej nenechajte vyrušovať a aplikujte jednotlivé vrstvy postupnými ťahmi bezprostredne za sebou, čím sa vyvarujete nerovnomernej aplikácii. 

Prajeme Vám príjemné lakovanie.

Komentáre

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
ColourLoverCosmetics
ColourLoverCosmetics
4 predané ks

10-free, vegánske laky na nechty netestované na zvieratách vyrobené na Slovensku. Náš lak na nechty neobsahuje toluén,formaldehyd,formald. živicu,gáfor,xylén,trifenylfosfát,etyl tosylamid,dibutylftalát,parabény,zložky živoč.pôvodu

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »