Domov » Žurnál+ » Autor: Veronika Barabášová

Žurnál+

Našla som ideálny diár - bullet journal (časť 1.)

Veronika B. » Osobné Blogy / 2018-12-13 14:45:46 /  Pridaj komentár / 7 lajkov

Je koniec roka a ja nemám obavy, či zoženiem pre mňa ten správny diár. Už ho mám a je 100% podľa mojich predstáv. Už druhý rok je mojím sprievodcom.

 

 

Bullet journal, neformálne BuJo (po mojom vyslovuj bužo), je systém plánovania, ktorý navrhol pôvodne Ryder Carroll. Je to digitálny produktový designer, ktorý mal poruchu učenia. Vynašiel metodológiu, ako efektívne a jednoducho plánovať. Medzičasom sa z BuJo stal fenomén, ktorý kreatívne duše pretvorili do diára na mieru.

 

 

Na BuJo netreba veľa, stačí akýkoľvek zošit a už len vlastná kreativita. Rada by som vám pre inšpiráciu predstavila moje tipy a triky. Práve tu na sashe nájdete veľa pásiek, nálepiek, diárov, ktoré sú úplne stvorené na toto tvorivé plánovanie.

 

 

Diár je niečo, čo máte dennodenne niekoľkokrát v ruke po celý rok. Preto je vhodný zošit s pevnými doskami. Veľkosť záleží od toho, či ho budete nosiť stále so sebou, ale ho budete využívať len doma alebo v práci. Odporúčam kvalitný papier. Ja osobne som si preto zvolila zošit od Leuchtturm1997. Listy sú tenké a 250 stranový zošit je relatívne tenký. Vhodné je, aby strany boli bodkované. Ľahšie držia línie pri kreslení a písaní a zároveň vizuálne nerušia. 

 

 

Tip1: Ja som prvý mesiac vyskúšala v obyčajnom zošite. Až potom som sa rozhodla, aký zošit bude pre mňa ten pravý.

Tip2: Odporúčam kvalitnú tenkú fixku. Vyskúšajte si na zadnej stránke, či nepresvitá cez list. Výsledok by nevyzeral pekne.

V ďalších častiach blogu odhalím detailnejšie štruktúru a možnosti, ktoré tento prístup ponúka. Kreativite sa medze nekladú.

Komentáre

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
Cmary
Cmary
17 predaných ks, 8 hodnotení

Reaguje do 1 hodiny

Pozývam sa do čarovného rozprávkového sveta

Všetky pohľadnice sú skladom a zasielame ich okamžite po úhrade. Ak si ho objednáte do 15.12., viete ich zaslať svojim milovaným adresátom ešte do Vianoc.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »