Domov » Žurnál+ » Autor: Veronika Barabášová

Žurnál+

Majú dnes pohľadnice ešte zmysel?

Veronika B. » Osobné Blogy / 2019-10-27 08:50:00 /  4 komentáre / 13 lajkov

Nerada chodím na poštu, mám x emailových schránok, aktívny facebook, instagram, whatsup a messanger. Tak načo papier? Už mi pomaly ani faktúry nechodia do schránky (tej reálnej fyzickej).

Ale naopak v kníhkupectve sa zastavím po papierovú knihu, vediem si papierový diár bullet journal, čmáram radšej na papier ako do tabletu. Na Vianoce dostávam blikotajúce pohľadnice stiahnuté z internetu. Ale aj také, čo si pekne tvorci navrhli elektronicky.

Stratil už papier čaro? Asi si odpovieme, že nie. Máme ho stále veľmi radi.

Majú teda papierové pohľadnice ešte zmysel?

Pamätáte si ten neskutočný pocit prekvapenia, keď si nenájdeme v schránke len reklamné letáky, ale obálku s ručne napísanou adresou? Je hrubšia ako zvyčajné a po otvorení v nej nájdeme niečo osobné, čo prešlo niekoho rukami. Osobné ľudské želanie. Táto zásielka veru neskončí hneď v koši. Najprv sa vystavuje na stole a následne sa presunie na kredenc alebo na chladničku. Pretože je príjemná a pripomína všetko krásne spolu prežité.

Ak neposielate pohľadnice, skúste sa pozrieť na stranu prijímateľa, ktorý sa poteší Vášmu osobnému prianiu. Ja už si píšem zoznam blízkych, ktorých chcem potešiť.

Komentáre

babkarstvo Milujem pohladnice, ktoré mi prídu poštou...SMS a maily na vianoce sa mi vôbec nerátajú. No žiaľ už skoro nik nepíše, tuším to ľudia zabudli...čo je veľká škoda.

2019-10-27 10:27:37

Cmary súhlas, preto som sa aj zamyslela a skúsim pár ľudí potešiť.

2019-10-27 15:25:431x

PohladnicePreRadost :) ... aj keď mám e-mail a mobilný telefón, som konzervatívna a zanovito každoročne posielam pohľadnice i blahoželania poštou - rodine, blízkym ... na meniny, na narodeniny, na vianoce, na veľkú noc ... a som sklamaná, ak mne do tej klasickej poštovej schránky neprídu ... alebo ich príde len pár :) ... tak dúfam, že je nás viac a že nás bude pribúdať a nie ubúdať :)

2019-10-27 19:15:092x

Sikovnezienky ...tiež sa pridávam k ľuďom čo ostávajú verní písaniu pohľadníc..dokonca si vychutnávam písanie listov s našou vzdialenou príbuznou ktorá elektronickú komunikáciu vôbec nepozná....to vzrušenie z čakania kedy príde dopis do schránky je čarovný a teším sa ako malé dieťa...stále ma ale mrzí že to moje písmo ani zďaleka nie je také uhladené ... verím že tento rok stihnem napísať vianočné pohľadnice skôr a nie ako vlani v posledný deň a to priamo na pošte pri okienku

2019-10-28 07:28:022x

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
Cmary
Cmary
17 predaných ks, 8 hodnotení

Reaguje do 1 hodiny

Pozývam sa do čarovného rozprávkového sveta

Všetky pohľadnice sú skladom a zasielame ich okamžite po úhrade. Ak si ho objednáte do 15.12., viete ich zaslať svojim milovaným adresátom ešte do Vianoc.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Vianočná pohľadnica - Tichá noc (Zlatá) - 11164201_Vianočná pohľadnica - Tichá noc (Zlatá) by Cmary
 Páči sa 11 ľudom
4,20 €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »