Domov » Žurnál+ » Autor: Monika Bančanská

Žurnál+

Kde začať? alebo Čo všetko ma inšpiruje

Monika B. » Tvorba / 2019-07-30 07:00:54 /  Pridaj komentár / 7 lajkov

Bez inšpirácie by tvorenie bolo len nejakou mechanickou činnosťou bez duše. Prostým a sprostým kopírovaním. Volalo by sa to vôbec ešte tvorenie?

Našťastie inšpirácia na nás čaká naozaj všade, takže každý z nás môže prispieť k tomu, aby bol tento svet krajší a radostnejší.

Chcem Vám v tomto článku kázať zopár príbehov o tom, kde som sa inšpirovala a čo z toho nakoniec vzniklo. Niektoré zdroje sú trochu netradičné. Dúfam, že Vás to inšpiruje k tomu, aby ste sa občas pozreli aj tam, kde nič zaujímavé pre Vašu tvorbu nečakáte.

Samotný materiál

Toto je moja obľúbená šablóna. Niekoľko týždňov po tom, čo som si ju kúpila, som ju používala snáď na všetkom. Napríklad na tejto luxusnej knihe želaní.

A na ružovom zrkadle. A fialovej knihe. A niekoľkých pohľadniciach. A nepočítam projekty, ktoré neboli nikdy publikované... Proste všade, chápete.

Starý dobrý internet

Aj keď moja rada na originálne tvorenie je vypnúť počítač, občas ho zapnem a len tak browsdám. Teraz však nemám na mysli kopírovanie. Ale niečo z iného odboru ako je ten Váš. Napríklad pekné fotky. Také, čo Vám niečo hovoria. Také, pri ktorých túžite mať kúsok toho sveta z fotky pre seba.

Občas takú nájdem a proste si ten svet vytvorím. Vlastnými prostriedkami a technikami. Naposledy z toho vznikla celá vianočná séria.

 

Farebná kombinácia

Ja viem, že tyrkysová s červenou je dosť otrepaná kombinácia. Ale má to svoj dôvod. A tým dôvodom je, že tie farby sú spolu proste super. Divoké a výrazné a romantické zároveň. Aj ja som ju chcela. Tak vznikla moja najúspešnejšia kniha hostí.

 

Kvety

Milujem ich a musia byť všade. Ani neviem, čo viac dodať.

 

Silné slová

Mám rada knihy, slová, písmená. Viete také, čo inšpirujú. Pomenujú veci, ktoré sú dôležité, ktoré chcete a pomôžu vám dosiahnuť to. Tak vznikla celá séria závesných slov. Ale rada ich používam aj ako doplnok k mojim knihám.

Varovanie: Teraz už prichádzame k tým divným inšpiráciám, pripútajte sa :-)

Šialený pokus s projektom, ktorý sa už nedá zachrániť

(alebo predsa len dá?)
Musím to o tejto knihe povedať, dúfam, že jej to neuberie na kráse. Ale nepodarila sa mi. Po prvých dvoch vrstvách farby som ju chcela vyhlásiť za neodvratne pokazenú. Potom som si povedala "veď čo sa dá stratiť". A naniesla som tretiu vrstvu farby. Tak sa z ružovej knihy stala ružovo - modrá so skvelým kontrastom. Stále romantická a ženská.

 

Fantasy

Veľa hráme. Naučil ma to môj muž. Stolové hry. Kartové hry. Počítačové hry. Dungeon & Dragons. A povedala som si, že treba vzdať hold aj svojim iným koníčkom. Tadááá. Na fotke sú moje obľúbené kocky na D&D a list, ktorý vytvoril náš dungeon-master pre moju postavu.

 

Wargaming

Celá technika maľovania týchto kníh sa dosť inšpirovala technikami maľovania mini figúrok. Pri nespočetných sledovaniach návodov, ako také figúrky maľovať (a zopár vlastných pokusoch) som sa naučila veľa o rôznych technikách, ako napr. mokré techniky, high-light, dry-brush (ani neviem, ako sa volajú po slovensky).

A naučila som sa maľovať aj hrdzu. Takže keď prišla Mária a na svoju svadbu chcela modrú knihu s hrdzou a makmi, bola to brnkačka. Nech žije WarHammer 40K!

 

A čo ďalej?

Mám teraz nové spodné prádlo v bordovo-tyrkysovej farbe. Začínam inklinovať k pastelovým odtieňom. Na ceste z Austrálie mám krásne lepenkové výrezy s motívom čínskych chryzantém. Nedávno sme si kúpili kartovú hru Legend of the Five Rings. Príde jeseň. Tak s napätím čakám, čo z toho na mňa vyskočí...Už sa na to teším.

Prajem aj Vám veľa inšpirácie. A nezabudnite mať otvorené oči!

Monika

Komentáre

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
CloudsAndPetals
CloudsAndPetals
4 predané ks, 4 hodnotenia

Vitajte na mieste, kde sa hlava nosí zásadne v oblakoch a lupene sa sypú k nohám.
Romantické knihy hostí a zápisníky s ošúchaným vzhľadom, kopou patiny, kvietkov, čipiek a starodávnych ozdôb. A predsa plné farieb!

Informácie

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »