Domov » Žurnál+ » Autor: Zuzana Gojdová

Žurnál+

AKO SPRAVIŤ ZO ZNAČKOVÉHO TRIČKA NEZNAČKOVÝ ORIGINÁL

Zuzana G. » Fotopostupy a Návody / 2015-08-03 14:01:39 /  6 komentárov / 28 lajkov / 227x zobrazený
...nemusím okázalé značkové veci ..., ... teda oni môžu byť značkové, ale nemám rada, keď to z nich kričí. Preto ani nemám nič z jedného nádherného farebného obchodu, plného krúčkov a úžasných vzorov... áách..


1. kapitola "NEMUSÍM ZNAČKOVÉ VECI"
K tomuto úvodu mi nedá nespomenúť jednu moju príhodu. Bolo to tak cca pred buď sedemnástimi alebo jedenástimi rokmi???? (proste počas jednej z mojich materských dovoleniek :D) a nemala som čo na seba... Konkrétne nemala som žiadnu sveta súcu -pre každú situáciu hodiacu sa - peknú - teplú- mikinu. Situácia sa vyhrotila až natoľko, že som bola vyhnaná do mesta so slovami: "Bez mikiny sa mi domov nevracaj!" A tak som sa poslušne vybrala do centra, ( a tuším že nákupné centrá vtedy ešte neboli,) nájsť si tú úžasnú, najkrajšiu a najpohodlnejšiu mikinu na svete. Nakupovanie je fajn, avšak ak hľadáte konkrétnu vec, nie je to až také úžasné... a vtedy bolo práve obdobie, že pekné mikiny neboli. Proste neboli. Nikde. Po troch hodinách chodenia po obchodoch  som našla jednu takú, no že ok,môže byť, aj farba ok, strih, ok, dá sa, môže byť, cena, nooo! ok, zvládnem. Akurát mala jednu pre mňa chybičku, a síce, kričala z nej značka trojprúžková, ale že na sto honov. Mala 3 zelené neónové prúžky po celej dĺžke rukávov. Bola som však už tak uťahaná a znechutená, a chcela som ísť domov, že som si povedala, že s tým niečo spravím, veď som dievka šikovná!
No a čo spravíte s troma prúžkami, ktoré nechcete?, no predsa jeden z nich vypárete! Ovšem nebolo to také jednoduché, značka držala veľmi vehementne a ja som tú mikinu párala hádam aj pol roka. Medzitým som si tuším zohnala inú, menej prúžkovú. A tak mám niekde doma  dodnes  špeciálnu edíciu značky Adidas s dvoma prúžkami...

 

2. kapitola NO NEKUP TO
A teraz späť k pôvodnému zámeru. V rámci motania sa po obchodoch som našla tričko,ktoré bolo celkom fajn, aj mi sedelo (čo sa zas nestáva až tak často) aj farba bola fajn a supeeer cena!!! NO NEKUP TO! Akurát uprostred trička svietil - aspoň mne - názov značky s nejakým veľa hovoriacim heslom. A tie ja teda tiež nemusím. 


 Mám asi tak dve tričká s ako ja tomu hovorím "VÝPOVEDNOU HODNOTOU" Jedno som si kúpila keď som pracovala v kolektíve, ktorý sa skladal z ja a môj šéf.
a druhé som si kúpila, keď som mala radostné až infantilné obdobie.

Uhádnete ktoré je ktoré????  :D

 


3. kapitola NEVYHADZUJ ! RECYKLUJ! ZAPRAC SI BYT VECAMI, KTORÉ SA EŠTE ZÍDU!!
Takže pri kúpe trička za pár éčok som už mala predstavu, ako opraviť chybu na tričku, ktorú tam spravili návrhári renomovanej značky. V zálohe som mala už pár rôčkov nenosené úžasné, bomabastické tričko inej renomovanej značky, nádhernej vzorovej aj farebnej kombinácie, z ktorého som vyrástla, aj keď nerozumiem tomu, ako môžete vyrásť z trička, keď už rastú iba vaše deti. .. No nič... Proste sa do neho nezmestím, je to fakt, a okrem toho, že som začala behať, aby som schudla, s tým už nič iné neviem spraviť. .. Takže z toho úžasného malého trička som vystrihla kvetinky, z iného vzoru lístočky, ktoré som naaplikovala na chybu návrhárov. Už len prišiť. Avšak kedy?


3. kapitola TURISTICKÁ ATRAKCIA
Moje dieťa som prihlásila na isté aktivity, ktoré však vyžadovali aj odvoz a dovoz. Medzitým dve hodiny. Najbližšia aktivita bola na Bratislavskom hrade, čo však s dvoma hodinami na bratislavskom hrade??? Tak som sa vyzbrojila tričkom, kruhom na vyšívanie (mimochodom tiež jedna z vecí, ktoré skladujem už desiatky rokov , a ktorý čakal na svoje hviezdne využitie) , bavlnkami a ihlou. Po odovzdaní dieťaťa príslušným orgánom som si našla lavičku v ústraní a vytiahla svoj vyšívací set. Ovšem lavička v ústraní sa razom zmenila na korzo turistov všetkých možných jazykov. Uff. Zobrala so to ako výzvu a nedala som sa vyrušiť a hrdo som odolávala zvedavým pohľadom . Ak Vám bude niekto hovoriť o novej TURISTIKEJ ATRAKCII na hrade, sediacej na lavičke v dlhej sukni a vyšívajúcej tričko, tak áno, bola som to ja.

4. kapitola AKO DLHO TO TRVÁ VÁM ??????
Aplikáciu som vyšívala dve hodiny na hrade a potom ešte cca dve hodiny doma. To sú asi 4 hodiny (neviem presne, asi aj dlhšie) čistého času na prišitie jednej blbosti. Je fakt, že som sa s tým vyhrala a poprešívala krížom krážom, ale aj tak 4 HODINY!!!????  Koľko trvá Vám výroba Vaších výrobkov??

 

 

V každom prípade, práce sú u konca a tričko prežilo aj zopár praní, žehlenie a šťastné nosenie. A ja sa z neho ozaj teším!! Inšpirovala som Vás???

Komentáre

snakebite jééj, úplne perfektné, moc sa mi to páči. asi sa dám inšpirovať :)

2015-08-03 14:55:51

FijA teda!:)

2015-08-03 16:28:45

AnaZako supéér si to vymyslela...-)

2015-08-03 17:18:27

taliaa dobré.

2015-08-04 02:09:16

tomova Šikulka - je to veľmi originálne

2015-08-04 09:30:15

Cingi-lingi Dakujeeeeem dievčence :D. Skromne dodávam, že to nie ja, to moja múza, ktorá ma kopla v správnu chvíľu .. :D

2015-08-04 09:30:26

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
Cingi-lingi
Cingi-lingi
223 predaných ks, 115 hodnotení

Reaguje do 1 hodiny

Vitajte v mojom veľkom svete fantázie!

Milí zákazníci, ktorí ma majú uloženú v obľúbených, dostanú odo mňa k objednávke darček :). ...pripomeňte sa prosím...

Ak Vám balíček ponáhľa, prosím píšte správu, dohodneme, ako by mohla byť doprava čo najrýchlejšia.

Oblečenie pre bábiky nájdete v mojom ďalšom obchodíku
"POPPY DOLL"

Možnosť osobného odberu - Bratislava V.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »