Domov » Žurnál+ » Autor: Martina Taubingerová

Žurnál+

Ten náš pracovný priestor...

Martina T. » Osobné Blogy / 2021-11-29 20:08:11 /  7 komentárov / 21 lajkov

Mnohokrát som sa zamyslela, listujúc stránky tohto krásneho virtuálneho veľkoobchodíku, achkajúc nad niektorými výrobkami, obdivujúc šikovné ruky ich tvorcov, kde a ako vlastne tvoríte?

Vy, ktorí ste vyučení majstri svojho remesla, isto máte nejakú dieľničku, kde tvoríte a kde sa rodia vaše skvosty. A kde tvoria ostatní? Mamy na materskej, pracujúce mamy, študentky, staré mamy? V kuchyni? Či v obývačke za jedálenským stolom? Alebo niekde v kúte v spálni skrčené za šijacím strojom pri svetle nočnej lampy, využívajúc tú hodinu pred úplným vyčerpaním? Alebo v manželovej garáži? V ateliéri na povale? Či možno na chalupe? S bábätkom v náručí? Ako a kde?

Ja tvorím raz tu, raz tam. Po večeroch po práci v spálni za písacím stolom, niekedy tam postavím aj šijací stroj. Vyšívam aj v posteli pred spaním, ešte aspoň pár stehov, kým mi na viečka nepadne spánok. Víkendové rána, keď všetci ešte spia, sú moje, s kávou v obývačke, ešte možno v prítmí, kreslím, vyšívam, vyrezávam, zbieram inšpiráciu...alebo možno práve niečo pokazené páram. A keď sme na chalupe, joj tam ráno zabalená do deky či vesty, sediac na priedomí, sledujúc vtáčiky v kŕmidle a nasávajúc to ticho, tam tvorím najradšej.

No a práve teraz, teraz to na mojom stole vyzerá ako na priloženej fotografii.

Prajem vám všetkým príjemné tvorenie, nech už ste kdekoľvek!

Martina z Chalúpky pod lesom.

Komentáre

AdharaDecor Aj my nemamy to máme zložité. :-) Ja som o trampotách s mojím pracovným priestorom písala tu: https://www.sashe.sk/AdharaDecor/journal/konecne-vlastna-dielnicka

2021-11-29 21:59:462x

Penazenka-L.W Veľakrát si prácu brávam do bytu, starší syn 4r. sa už zaujíma o všetko čo robím a už aj pomáha. Inak som v malinkej garáži.

2021-11-30 05:45:542x

Momino Pekný žurnál... Ja mám ateliér na rohu stola a pod policou :)) niet miesta

2021-11-30 07:41:142x

Beteen_crea Tiež „bojujem“ s priestorom. A to si vôbec nemôžem sťažovať. Rozložená som v hosťovskej izbe, kde

odlievam. V obývačke maľujem a v mojej izbe mam všetok materiál :))

2021-11-30 09:34:382x

svetlana.bel hm - práve som to premerala - môj pracovný priestor na handmade je 45 x 30 cm na písacom stole, kde v druhej jeho polovici mám notebook, z ktorého čerpám inšpiráciu a podľa potreby aj komunikujem "so svetom". Oproti mám telku - súčasne sledujem aj svoje obľúbené programy. Naľavo mám "spálňu", oproti odkladacie priestory, po pravej ruke hneď pri písacom stole regál s materiálom. Pred písacím stolom ešte fotelku a taburetku, kde sem-tam prejdem oddychovať a nohy si vyložiť. Toto všetko je v priestore 3,40 x 4,00 metra. V tomto "pracovnom neporiadku" žijem a tvorím už 11 rokov. Ešteže ku mne nikto nechodí, lebo by si nemal ten hosť kde sadnúť. V medzipriestore - posteľ a nábytok - sú stoličky, kde mám rozložený materiál, ktorý práve spracovávam. Je to niekedy ťažké na organizáciu práce v domácnosti, lebo v kuchyni varím, suším prádlo, tlačím svoje publikácie. Vždy musí jedna vec počkať na druhú, kým ju dokončím. A ako čítam - žiadna z nás to nemá ideálne.

2021-11-30 15:17:141x

recykvety Toto je veľmi dobrý žurnál o priestore môj manžel sa hnevá že si nemá v obývačke de sadnúť som roztiahnutá na gauči materiál mám po skriniach a v spálni na posteli je to fakt ťažké stým priestorom chýba mi izba de by som mohla tvoriť

2021-11-30 20:07:183x

SYNAE Tvorím na okrúhlom stole v kuchyni. Znie to neuveriteľne, ale u nás sa môže naraz najesť len jeden, lebo tri štvrtiny stola mám založené kopcom dôležitými vecičkami, ktoré by som po odložení už nenašla...

2021-12-28 19:37:231x

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »