Domov » Žurnál+ » Autor: Veronika Kočišová

Žurnál+

Smiech nad zlato

Veronika K. » Osobné Blogy / 2022-11-25 14:39:30 /  Pridaj komentár / 4 lajky

Kde bolo, tam bolo, žila raz jedna rodina. Jedného krásneho dňa, koncom zimy, sa v dome ozval požehnaný plač bábätka. Šťastie nemalo konca kraja. Netrvalo však dlho a osud rodine uštedril tvrdú ranu v podobe vážnej a nevyliečiteľnej choroby ich synčeka. Rodičia si veľakrát vypočuli z úst lekárov slová, ktoré žiadny rodič nechce počuť, no oni sa nevzdali a vytrvalo bojovali za Martinkove šťastie.

Hľadali v lese, pri rybníkoch, na kopcoch i v dolinách, no nájsť liek na smútok a trápenie bolo veľmi ťažké. V kráľovstve SLOVEnsko našťastie nebola núdza o ľudí ochotných nezištne pomáhať. A tak, keď sa tichá túžba po povzbudení dostala do tých správnych uší a nosov, do domu jedného dňa vstúpili zdravotní klauni. Na tvári sa im hrdo týčil čarovný červený nos, ktorý dokáže zázračne zlepšovať náladu. A naozaj. V rodine sa opäť rozozvučal Martinkov zvonivý smiech a mamine oči sa naplnili nádejou. Odvtedy pretieklo Dunajom veľa vody a dnes sú to už štyri roky, čo zdravotní klauni navštevujú Martinka a prinášajú povzbudenie, radosť, smiech a nádej celej rodine. Z veselej klaunskej návštevy tak môžu čerpať energiu a silu aj v okamihoch, keď im do smiechu veľmi nie je.

Slzy smiechu

Nie všetky rozprávky v našich životoch majú šťastný koniec, ale humor a smiech sú tými najlepšími zbraňami, ktoré pomôžu poraziť zlú náladu, a slzy smútku sa razom premenia na slzy smiechu.

Na Slovensku je veľa rodín s deťmi v dlhodobej domácej alebo paliatívnej liečbe. Chorobou dieťaťa trpí celá rodina a dôvody na smiech sú vzácne a cenné viac ako zlato. Pretože pohľad na smejúce sa dieťa prináša nádej. Pomôžte rodinám, ako je tá Maťkova. Vďaka Vašej podpore môžu aspoň na okamih zabudnúť na bolesť a trápenie a môžu si naplno užívať neobyčajne obyčajnú a rozprávkovo krásnu detskú radosť. Podporiť prácu zdravotných klaunov môžete kúpou vecičiek v našom obchodíku tu: https://www.sashe.sk/CervenyNos

Ďakujeme!
FOTO: Katarína Bezáková (Varga)

Komentáre

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
CervenyNos
CervenyNos
1163 predaných ks, 235 hodnotení

ČERVENÝ NOS Clowndoctors je občianske združenie uznávané pre svoju odbornosť v oblasti využívania humoru v zdravotníctve.

Naším poslaním je prostredníctvom klaunského umenia prinášať radosť a smiech tým, ktorí to potrebujú.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Kniha: Na zázraky máme NOS - 11722203_Kniha: Na zázraky máme NOS by CervenyNos
 Páči sa 36 ľudom
9 €
 - Humorin - vitamín HaHa :-) - 12683736_Humorin - vitamín HaHa :-) by CervenyNos
 Páči sa 46 ľudom
2,50 €
 - Tričko breathe - believe - receive - 14192998_Tričko breathe - believe - receive by CervenyNos
 Páči sa 14 ľudom
24 €
 - Vrabčiak s červeným nosom - 14242032_Vrabčiak s červeným nosom by CervenyNos
 Páči sa 48 ľudom
9 €
 - Ceruzky - vankúše - 15019009_Ceruzky - vankúše by CervenyNos
 Páči sa 17 ľudom
10,90 €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »