Domov » Žurnál+ » Autor: Veronika Kočišová

Žurnál+

Mirka - bojovníčka s krásnym úsmevom

Veronika K. » Blogy / 2021-11-28 13:00:01 /  Pridaj komentár / 17 lajkov

Môže úsmev svietiť? Ak by to bola pravda, Mirka by svojím úsmevom a iskrou v očiach rozžiarila aj tú najtmavšiu tmu ako vianočná hviezdička. Nie vždy to však v jej živote bolo veselé. Má za sebou náročnú liečbu, počas ktorej musela stráviť dlhé týždne v nemocnici. Práve tam prvýkrát stretla zdravotných klaunov. Veselé klaunské návštevy vliali Mirke aj jej rodičom novú energiu a nádej do života.

Mirkina liečba sa z nemocnice presunula do domáceho prostredia. Napriek tomu, že kvôli chorobe prišla o nohu, nevzdáva sa a bojuje. A s ňou celá jej rodina. Pre jej rodičov, ktorí sa o ňu s láskou starajú, je úsmev na dcérkinej tvári tým najkrajším darom. Aby sa Mirka smiala čo najviac, zdravotní klauni ju často navštevujú priamo u nej doma. V rámci programu Prezuvky máme môžu zdravotní klauni prinášať dobrú náladu a povzbudenie nielen malým pacientom, ale celej rodine.

„Mirka má klaunov veľmi rada. Ešte len počuje slovo "klaun" a už sa na jej tvári vyčarí úsmev. A keď sa dozvie, že prídu k nám, skáče od radosti. Klauni u nás doma vždy vyčaria úsmev na tvárach detí, ale aj dospelých. Nie je nič krajšie, ako vidieť dieťa naozaj od srdca sa smiať. A to Vaši a naši klauni u nás doma dokážu. Ďakujeme Vám za to.“ - Mirkina mamina

V období Vianoc si uvedomujeme ešte viac, na čom skutočne záleží. Spoločné chvíle v kruhu rodiny sú to najcennejšie, čo máme. Keď vládne pohoda a dobrá nálada, sviatočné obdobie môže byť aj pre ťažko choré deti a ich rodiny naplnené radosťou, smiechom a nádejou. Podobne, ako keď sme navštívili Mirku a jej rodinu.

Pozrite si fotopríbeh z klaunskej návštevy u Mirky. S príchodom klaunov sa dejú malé zázraky, stať sa môže čokoľvek – aj Vianoce v lete.

Foto: Stanislav Mihalík

Prácu zdravotných klaunov môžete podporiť aj kúpou vecičiek v našom obchodíku: https://www.sashe.sk/CervenyNos

Komentáre

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
CervenyNos
CervenyNos
294 predaných ks, 98 hodnotení

Reaguje do 2 hodín

ČERVENÝ NOS Clowndoctors je občianske združenie uznávané pre svoju odbornosť v oblasti využívania humoru v zdravotníctve.

Naším poslaním je prostredníctvom klaunského umenia prinášať radosť a smiech tým, ktorí to potrebujú.

Milí priatelia Červeného nosa, srdečne vám ďakujeme za podporu! Balíčky momentálne odosielame raz týždenne. Ďakujeme veľmi pekne za pochopenie.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Kniha: Na zázraky máme NOS - 11722203_Kniha: Na zázraky máme NOS by CervenyNos
 Páči sa 31 ľudom
9,- €
 - Minialbum Imagine - 12106561_Minialbum Imagine by CervenyNos
 Páči sa 15 ľudom
35,- €
 - Ponožky Červený nos - 12456955_Ponožky Červený nos by CervenyNos
 Páči sa 15 ľudom
8,- €
 - Humorin - vitamín HaHa :-) - 12683736_Humorin - vitamín HaHa :-) by CervenyNos
 Páči sa 36 ľudom
3,50 €
 - Maňuška pes - Havko - 13635904_Maňuška pes - Havko by CervenyNos
 2 komentárov
 Páči sa 14 ľudom
14,- €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »