Domov » Žurnál+ » Autor: Anna Poláková

Žurnál+

Halloween s Čarbičková bijoux

Anna P. » Tvorba / 2018-10-30 17:20:01 /  11 komentárov / 23 lajkov

Ahojte!

Už niekoľko rokov bojujem s časom, ale predpokladám, že to každý z nás. V lete je objednávok na naše výrobky najviac a to tak rýchle prefrčí... Pravidelne sa mi stáva, že nestihnem na Halloween nič prichystať. Tento rok som sa preto rozhodla nenechať nič na náhodu a rozhodla som sa spracovať päť tém. Začala som už v septembri, aby som to všetko stihla a musím sa pochváliť, že s odretými ušami je to tam! Síce som nejaké fotky upravovala aj na dovolenke v Portugalsku či Paríži, ale stálo to za to. Pre mňa je fotenie a všetko s ním spojené relax - je to také zakončenie celého projektu a to mám rada. Najprv si celú kolekciu vymyslím (návrhy robím iba u veľkých zložitých čeleniek, tieto som vyrábala naostro), potom koruny stvorím a najkrajší pocit je, keď ich vidím v plnej kráse na modelke, to je paráda! Vybrala som si tieto témy: Muertka, Jednorožec, Šamanka, Srnka a Morská panna. Na všetky kolekcie som si pozvala do Liberca moje kamarátky, silné, inšpiratívne ženy, ktoré obdivujem a vážim si ich. Rada by som sa s vami o túto radosť podelila pár slovami. 

 

Santa Muerte

Santa Muerte je pre veľa ľudí tabu, aspoň som si všimla, že nechápu pravý význam tejto mexickej tradície - sviatku. Aj keď na prvý pohľad vyzerá tento make-up pripomínajúci lebku desivo, je potreba si o tom niečo prečítať predtým, než sa začne odsudzovať. Tento sviatok sa oslavuje doma v tajnosti, keďže je v Mexiku zakázaný. Nevyznáva nič negatívne, práve naopak, táto "smrtka" má ľuďom pripomenúť prchavosť života a radosť z neho. Personifikácia smrti je spojená s uzdravovaním a ochranou. Aj keď sa ma tento katolícky sviatok netýka, je pre mňa mexická kultúra veľmi inšpiratívna. Tu je krátke video k tejto téme: https://bit.ly/2zbN2GS. Modelku mi robila krásna Hayley the Strange, ktorá sa sama líčila. Bola to jej prvá Muertka a myslím, že dopadla krásne.

 

Jednorožec

Jednorožca som chcela robiť už veľmi dlho, ale nikdy som sa k tomu nedostala. Tento rok nastal v mojom živote výrazný zvrat. Ešte na začiatku leta sme mali v ateliéri troch zamestnancov a ja som nič nestíhala. Boli sme obaja s Vladom veľmi rozlietaní, nespokojní a podráždení, ale stále sme verili tomu, že to bude dobré, že sa to všetko zvládne. Namiesto toho sme si narobili zbytočné problémy a starosti, preto sme tieto pracovné vzťahy museli ukončiť. Bolo to síce ťažké rozhodnutie, ale najlepšie, aké sme mohli urobiť. Rozhodli sme sa, že chceme viesť ateliér sami dvaja a chceme vyrábať unikátne módne doplnky, ktoré nevyrába nikto a nechceme mať „nikoho na krku“. Aj preto vznikol tento Halloween. Veľmi mi záleží na kvalite a prevedení našich výrobkov, musím sa priznať, že som bola nešťastná z toho, že naši zamestnanci nedokázali tie výrobky nikdy urobiť tak ako ja. Prišlo mi to nefér voči zákazníkovi a dlho ma to trápilo. Takto som prišla na to, že v odbore, v ktorom podnikám, sú dve cesty. Buď to budem robiť vo veľkom - utrpí na tom zákazník a ja budem frustrovaná (budem mať kopec starostí a žiadny čas na tvorbu), alebo to budeme robiť v menšom množstve, výrobky budú precízne a unikátne, najlepšie originály. V našom prípade vyhrala kvalita, nie kvantita a vznikli prvé jednorožce, ktoré sme fotili na nádhernej Markéte, ktorá je pre mňa veľkým zdrojom inšpirácie. Drobnučké, krásne, renesančné žieňa, ktoré krásne maľuje, šije, ovláda niekoľko jazykov na špičkovej úrovni a študuje medicínu. Keď sme sa o tom rozprávali, bežali mi hlavou myšlienky typu: "a ja nedokážem ukočírovať jeden ateliér!“. Markéte to zase prišlo vtipné, lebo naše ateliéry sú naozaj obrovské, takže dá veľa práce zabezpečiť, aby fungovali a najlepšie, aby fungovali správne. O líčenie sa nám postarala naša dvorná vizážistka Karamelová make up artist.

 

Šamanka

Šamanka bola pre mňa najväčší relax, keďže milujem mušličky a perie. Veľa z mušličiek, ktoré používame, som si nazbierala a ošetrila sama. Keď som premýšľala nad touto témou, bolo úplne jasné, že nikoho iného ako Mafis by som na túto kolekciu zavolať nemohla. Mafis je totiž taká moja osobná šamanka, preto celá kolekcia posobí naprosto prirodzeným dojmom. Každý mi veľmi chválil styling v tejto kolekcii, pravé kúzlo, je ale v tom, že Mafis takto vyzerá normálne. Nabalila si zo sebou z Brna odevy, ktoré nosí bežne a dopadlo to takto krásne. Pri výrobe tejto kolekcie som na ňu intenzívne myslela a záležalo mi na tom, aby sa v korunách cítila prirodzene. Mafiska je moja blízka priateľka, moja tatérka, moja múza, už teraz sa teším na naše ďalšie stretnutie.

 

Srnka

Srnka alebo Jelenček, sa nám na prvý pokus nepodarila nafotiť dobre, mali sme na fotografiách zle svetlo. Preto sme ju fotili na dvakrát (je to prvýkrát, čo som výrobky prefocovala a nebola tvrdohlavá a celkom sa to vyplatilo). Prvé fotografie sú fotené na mojej úplne prvej japonsko - českej múze Naomi Adachi, druhé fotenie sme dali s Markétou. Musím sa priznať, že ma parožkové čelenky nadchli a veľmi si ich výrobu užívam. Po minulé roky som parožky vyrábala z hliny, modelovala som ich, obrusovala a natierala ručne akrylom, trvalo to hodiny. Parožky boli aj tak ťažké a krehké. Našťastie som tento rok prišla na ľahkú variantu a venčeky sú krásne, ľahučké, príjemné na nosenie. Obe srnčeky nám opäť líčila Karamelka.

 

Morská panna

Mermaid korunky sú neskutočná láska. Máme veľkú radosť, že sa mi ich tento rok podarilo vyrobiť aj inak. Sledujem trendy a dosť na mrzí, keď vidím, že všetci robia všetko na jedno brdo. Rovnaké kvetinové venčeky, rovnaké morské koruny. Je toho plný instagram, preto som sa rozhodla, že by som tému Morskej panny chcela spracovať inak, ako to robia všetci. Z Prahy som si zavolala nádhernú ryšavku Aničku, s ktorou sa mi perfektne fotí, zaobstarala som si plutvičku, Karamelka sa postarala o líčenie. Kolekciu sme fotili v Nemecku (Berzdorfer See), kde to máme kúsok. Toto miesto som si zamilovala, mám v pláne sa tam vrátiť aj rekreovať. Pri výrobe korún z kolekcie Mermaid dream som zvolila materiály ako flitre, glitre, mušle, minerály, koraly a bižutérne komponenty. Splnila som si sen a teším sa na to, keď s prichádzajúcim letom kolekciu rozšírime.

Tak dúfam, že sa mi podarilo Vám priblížiť tieto krásne témy, že Vás tento článok inšpiruje k tomu, aby ste tento Halloween oslávili netradične, s nejakým krásnym líčením (všetky tieto líčenia sa dajú hravo zvládnuť aj doma, Pinterest je plný inšpirácii) a pokiaľ áno, teším sa na výsledky! Budem rada, ak mi pošlete nejaké fotečky. Zopár korún z Halloweenskej kolekcie ešte máme skladom, ak by ste mali o výrobky záujem prosím zvoľte si v objednávke kuriérne poštovné. 

Užite si oslavy a poriadne sa vybláznite! :)

Anička Čarbička a Vlado
Čarbičková bijoux ateliér

Komentáre

danabortlikova Nádherné korunky, skvelé fotky, Šamanka úplne geniálna!!!

2018-10-28 22:23:341x

Carbickova Súhlasíme! Najlepšie sa mi fotila a aj keď všetky kolekcie dopadli dobre, táto je moja srdcovka! :) Ďakujem za pochvalu!

2018-10-28 23:11:37

bizuslavka úúúžasné, ako vždy :)

najviac sa mi páči šamanka, ale ostatné za ňou nijak nezaostávajú, gratulujem.

2018-10-30 19:26:501x

Nevelynka Skvostné čelenky, super fotky, nádherná práca!!! Obdivujem už dávno Vaše tvorenie a stále sa kochám :-)

Nech sa Vám darí Anička Čarbička!

2018-10-30 21:10:251x

PURE Neskutočné ako z iného sveta, rozprávkovo éterické a pritom skutočné, tlieskam:)

2018-10-30 21:46:001x

LUKYKUKI wau, Vaša práca je neskutočná, nadpozemská a taká nádherná :) veľký obdiv :)

2018-10-31 08:52:111x

sandrika ... keď som sestre posielala link, aby sa na TOTO pozrela, doplnila som komentárom ... "neskutočne krásne, divoké, slobodné ..., chcela by som mať príležitosť toto nosiť!" :)

2018-10-31 10:18:131x

PriadkaHandspunArt famózne - fotky aj vecičky!♥

2018-10-31 13:40:491x

Carbickova TYJO! Dámy, vy ste mi dnes urobili veeeľku radosť! Ďakujeme za podporu, tieto bláznivejšie kúsky by som mohla robiť a fotiť stále! :) Krásne som sa odreagovala! :))

2018-10-31 16:45:30

Tini. Krása...

2018-11-05 11:28:001x

Carbickova Ďakujeme! :))

2018-11-05 15:09:05

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
CZ
Carbickova
Carbickova
883 predaných ks, 269 hodnotení

Ahojte! Doba spracovania objednávky od Mája do Septembra 2019 môže byť aj 2 týždne. Objednajte si vaše letné doplnky v čas! Viac info v profile. :)

Ahojte!

Ďakujeme za váš záujem a návštevu našej predajnej galérie. Radi by sme sa s vami podelili o pár aktuálnych informácií. Predávame naše krásne výrobky aj na iných portáloch, do celého sveta z čoho máme veľkú radosť. Naše koruny a doplnky sú unikátne - každý kúsok vyrábame starostlivo ručne, preto sa chceme vopred ospravedlniť, pokiaľ nebude nejaký výrobok skladom. Doba spracovania objednávky od Mája do Septembra 2019 môže byť aj 2 týždne (10 prac. dní). Ak potrebujete váš balík skôr, alebo potrebujete balík odoslať expresne, prosím napíšte nám správu k objednávke a my urobíme všetko čo je v našich silách aby sme vám vyhoveli.

Pokiaľ máte záujem o zákazkovú výrobu odporúčame sa ozvať aspoň 3 týždne až mesiac pred požadovaným termínom doručenia výrobkov. Zákazková výroba v našom ateliéry je spoplatnená, výška poplatku sa odvíja od náročnosti a hodnoty vašej zákazky. Radi sa s vami prostredníctvom správ podelíme o všetky detaily a zákazkovú výrobu s vami budeme konzultovať.

Kúzelné balíčky odosielame a na vaše správy odpovedáme v pracovné dni.


Pôvodné meno niebieski.potwor

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Koruna z kolekcie Santa Muerte Halloween - 9908388_Koruna z kolekcie Santa Muerte Halloween by Carbickova
 Páči sa 17 ľudom
120,- €
 - Výrazná koruna z kolekcie Halloween Šamanka - 9945684_Výrazná koruna z kolekcie Halloween Šamanka by Carbickova
 1 komentárov
 Páči sa 21 ľudom
177,- €
 - Prírodný venček s parožkami Halloween - 10023200_Prírodný venček s parožkami Halloween by Carbickova
 Páči sa 23 ľudom
60,- €
 - Kvetinový venček Jednorožec Halloween - 10032741_Kvetinový venček Jednorožec Halloween by Carbickova
 1 komentárov
 Páči sa 11 ľudom
47,- €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »