Domov » Žurnál+ » Autor: Rehabilitačné stredisko

Žurnál+

Prečo Claudianci tvoria?

Rehabilitačné s. » Tvorba / 2020-10-31 13:00:01 /  1 komentár / 18 lajkov

 

Sme denné rehabilitačné stredisko. Človek by si možno myslel, že cvičením a elektroliečbou rehabilitujeme boľavé údy. Rehabilitujeme inak. Rehabilitujeme pracovnou, činnostnou a sociálnou rehabilitáciou našich Claudiancov. Sú to mladí ľudia s mentálnym a kombinovaným postihnutím, ktorí sú v našom rehabku prijímateľmi sociálnej služby. Teda aj naša rehabilitácia je poskytovanie sociálnych služieb ľuďom, ktorí sú odkázaní na pomoc inej osoby. 

Rôznymi terapiami, nácvikmi, odbornou činnosťou sociálnych pracovníkov a inštruktorov sa Claudianci učia existovať čo najsamostatnejšie. Získané zručnosti udržiavajú, niektorí zdokonaľujú. Je to priestor na rovesnícke vzťahy, život v komunite, prijatie v skupine. 

Prečo Claudianci tvoria?

Pracovná rehabilitácia je jedna z činností, počas ktorej trénujú pracovné návyky. Vyšívajú, háčkujú, pracujú s drôtom, korálkami. Tvoria. Učia sa stanoviť si cieľ a dosiahnuť ho. Sú motivovaní úspešným výsledkom. A tak každá predaná claudianska tvorivosť v nich zvyšuje sebaprijatie, motiváciu a chuť pracovať na sebe.  

Komentáre

LuciaHaquel Dobrý deň, písala som Vám, len mi neprišla žiadna odpoveď. Venovala som Vám knižky, predali sa už všetky, prosím?

2020-10-28 12:11:011x

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
CLAUDIANUM
CLAUDIANUM
9 predaných ks, 4 hodnotenia

Sme denné rehabko, poskytujeme sociálne služby ľudom s mentálnym postihnutím. Súčasťou aktivít je aj pracovná rehabilitácia, počas ktorej sa klienti aktivizujú. Cibria jemnú motoriku,vytrvalosť, koncentráciu. Výsledkom sú claudianske tvorivosti.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Odličovací set - 11848683_Odličovací set by CLAUDIANUM
 Páči sa 6 ľudom
9,- €
 - Dievčensky so šarmom ženy - 12531894_Dievčensky so šarmom ženy by CLAUDIANUM
 Páči sa 8 ľudom
18,- €
 - Poľná  - 12531978_Poľná by CLAUDIANUM
 Páči sa 7 ľudom
20,- €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »