Domov » Žurnál+ » Autor: Martina Levásovská

Žurnál+

Stále 2023

Martina L. » Osobné Blogy / 2024-05-20 18:04:10 /  2 komentáre / 5 lajkov

Keď som išla písať pokračovanie nášho príbehu o záhrade, tak som si povedala, že si najprv poprezerám fotografie z minulého roka, aby som sa naladila na tú atmosféru a aby som presnejšie zistila, že o čom by som chcela písať. 

Musím Vám povedať, že ma chytila nostalgia. To ako to tam vyzeralo minulý rok začiatkom jari sa vôbec nedá porovnať s týmto rokom. Ten pokrok nie je lepšie viditeľný ako pomocou fotografií, za ktoré som vďačná, že ich robím a že s tým neprestávam. Aby to však nevyznievalo, že sa chválim (ak by som niekoho chválila tak je to môj pán manžel za jeho obrovskú trpezlivosť so mnou), tak sa prenesiem naspäť do leta 2023.

Aj toto leto som chcela pravdaže pestovať tú starú klasiku- paradajky, papriky, cukety, tekvice a pod. Pravdaže som mala plány ako tam budeme mať veľa fazule, že si vypestujeme počas jari reďkovky a rovnako aj šalát. Popravde nastali ďalšie stretnutia so skutočnosťou, ktoré mávam pravidelne odkedy sa snažím si veci pestovať sama. Kým sme prišli na záhradu tak reďkovka síce krásne vyrástla, ale bohužiaľ zdrevnateľa a už sa nedala konzumovať. Cuketa sa mi akosi rozhodla "odísť" a akýmsi zázrakom sme nestihli ani samotný hrášok. Jediné čo ostalo bol špenát, toho sme mali na rozdávanie a neskutočne som sa z neho tešila, jemu sa popravde asi páčilo aj minuloročné daždivé počasie, ktoré sprevádzalo jar a následne aj samotné leto.

Je však neskutočne krásne ako ma samotná záhrada a príroda učí. Každý rok je to nová vec a nové poučenie sa. Popravde chcela by som mať na tej záhrade veľmi veľa vecí, ktoré sa mi páčia avšak záhrada ma učí, že to nie je len tak a musím sa ja prispôsobovať jej a nie naopak. Učí ma čoraz väčšiemu rešpektu k prírode, ktorý som síce mala aj dovtedy, ale teraz je ešte silnejší. Záhrada ma učí podeliť sa o úrodu aj s tými čo tam žijú dlhšie, preto viem, že časť mojej úrody vždy pôjde zvieratkám, najčastejšie sú to vtáky. Už nám to popravde neprekáža, pretože vieme, že sa nám to vráti v inej podobe. 

Mali ste aj vy takéto jarné nepodarky vo vašej záhrade? Aj Vás učí záhrada novým veciam? 

Komentáre

AdharaDecor Ja mám tiež záhradku len pár rokov. Zeleninu preventívne nepestujem :-), veď načo, keď ju nejem. Iba hrášok, ale ten sa po dva razy za sebou nevydaril. Tak som to s ním vzdala. Tento rok skúšam tekvice, tak som zvedavá. A či ma záhrada niečo učí? No, možno - napríklad, že burinu je najlepšie vytrhávať za mokra. :-) Na škorce na čerešni sa však stále hnevám. Keby sa tak uspokojili len s hornými vetvami, ktoré by som beztak nemohla obrať, lenže ony nie, kradnú aj z tých spodných...

2024-05-22 10:17:391x

C.z.immer Prajem veľa šťastia s tekvicami a som zvedavá na výsledok ❤️ a tie škorce, chápem. Nie vždy vieme byt rýchlejší ako ony.

A s tou burinou súhlasím!

2024-05-22 12:01:33

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
C.z.immer
C.z.immer
4 predané ks, 3 hodnotenia

Som fotograf- amatér, ktorý sa snaží zachytávať emócie a to čo vidí ako najlepšie vie.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »