Domov » Žurnál+ » Autor: Martina Levásovská

Žurnál+

Rok 2023, prelomový

Martina L. » Tvorba / 2024-05-10 17:01:54 /  1 komentár / 12 lajkov

Musím povedať, že ten minulý rok bol v záhrade prelomovým, i keď mám pocit, že som jeden rok úplne vynechala, ale poznáte to. Spomienky sa mi už tak trošku zlievajú a aj napriek tomu,že mám fotografie rozdelené po priečinkoch ich neviem zmysluplne rozdeliť. 

Avšak k tomu minulému roku sa chcem dostať aj z toho dôvodu, že bol asi tým prelomovým. Naozaj sme si povedali, že záhrada je ten priestor na ktorom chceme pracovať. Naozaj sme si povedali, že toto je priestor, ktorý za nám za to stojí a vďaka tomu sme si aj ujasnili niektoré priority. Od toho minulé roku sa odvíjal aj tento rok. Avšak nepredbiehajme. 

Počas minulého roka pribudli nové "postielky" pre rastliny a kvety. Moje pole pôsobnosti sa zas o niečo rozšírilo a zväčšilo. Po prvých dvoch rokoch som už vedela čo sa mi oplatí pestovať a čo zas nie. 

Rovnako pribudli aj záhony, ktoré boli čisto iba kvetinové. Tie som milovala najviac na svete minulý rok. Avšak ešte pred nimi prišlo rozhodnutie kúpiť tulipány a vysadiť ich popri plote. Tie mi tam robili obrovskú radosť začiatkom jari a asi aj ony určili akým smerom sa bude uberať naša záhrada, i keď pán manžel nebol úplne nadšený spočiatku. Tak teraz si to nevie vynachváliť. 

Vrchná časť záhrady vďaka tulipánom a postupnému sadeniu trvaliek dostáva finálny obraz a slúži tam naozaj iba na okrasu a radosť. Vo vrchnej časti záhrady máme totiž okrem tulipánov aj narcisy, hortenzie, floxy, levandule, snežienky, puškínie, vistériu a pod. Úprimne neviem sa dočkať kedy to všetko vyrastie do trošku džungle a bude robiť väčšiu radosť ako teraz. Zatiaľ Vám prinášam pár fotografií, ktoré máme :)

Komentáre

Lucarino Krásne...kvety a to prostredie, nádhera.

2024-05-10 18:18:22

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
C.z.immer
C.z.immer
4 predané ks, 3 hodnotenia

Som fotograf- amatér, ktorý sa snaží zachytávať emócie a to čo vidí ako najlepšie vie.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »