Domov » Žurnál+ » Autor: Beáta Karelová

Žurnál+

Nové háčkovance .... alebo šedá je všetko, len nie nudná ...

Beáta K. » Tvorba / 2018-07-28 07:00:01 /  12 komentárov / 53 lajkov

Už je to nejaká chvíľa, čo som s nadšením písala žurnál o tom, ako sa mi podarilo objaviť nové dimenzie (teda vlastne dodávateľa, ale v mojom ponímaní je to skoro synonymum :-) v háčkovanej tvorbe.

Človek však mieni a dodávateľ mení... ten môj sa veľmi skoro po zaradení komplet novej farebnice z pre mňa neznámych dôvovdov rozhodol zrušiť celý obchod. Našťastie sme mali veľmi dobré vzťahy a tak ma ich zástupca informoval o tomto počine. Mala som teda šancu dostať sa ešte k priadzam, ktoré by som inak nezískala a hlavne som im predtým nevenovala ani najmenšiu pozornosť.

Áno, sú to tie, z ktorých teraz vyrábam niečo ako limitovnaú edíciu. Pamätám sa, ako po otvorení tej obrovskej krabice prvotnú eufóriu z nového materiálu vystriedali mierne obavy, čo s ním. Relatívne tenká zmesová úpletovina bez pridania elastanu a k tomu už značne preriedený výber odtieňov. Keďže však vždy radšej vidím pohár poloplný ako poloprázdny, poňala som všetko toto nie ako handicap, ale ako malú výzvu. Ja viem, ja viem. Nevynašla som nič prevratné, ale tvorivky ma isto iste pochopia :-). Hneď pri pvých očkách som zisila, že materiál je veľmi príjemný na dotyk a aj keď väčšinu výrobkov radšej robím dvojmo kvôli pevnosti a stálosti tvaru, nič mu neviem vytknúť. Človek by povedal, že o chvíľu z tých šedých odtieňov príde o rozum. No opak je pravdou. 

Predstavujem Vám vecičky, ktoré som zatiaľ stihla vytvoriť a určite ešte nejaké v galérii pribudnú. Tašky a kabelky štandardne všetky podšívam a dostávajú aj vnútorné vrecko / vrecká na drobnosti a mobil. Väčšinou používam látky s prevahou bavlny a v odtieňoch, ktoré korešpondujú s farbou priadze. U niektorých kúskov sa dokonca uchýlim aj k pevným dekoračkám, aby som ešte viac podporila tvar. 

Námornícky nádych, dodaný pomocou úžasného lodného lana. Zakúpila som ho v Chorvatsku v jednej maríne. V obchodíku pre lodníkov a všakovakých bláznov do mora. Tak tam. Ešte mám nejaké schované v talóne a čakajú na inšpiráciu, ako ich uplatním :-) :

Ležérnejší veľký kúsok, taký bublinkový. Fakt sa doň zmestí veľa, vlastne ako do väčšiny mojich veľkých tašiek:

Batoh sa hodí vždy. Tento je vskutku priestranný, skombinovaný s bavlnenými popruhmi. No keby bola nálada radšej na háčkované, aby bol celý tón v tóne, aj to viem pre novú majiteľku zariadiť:

Elegantná i účelná. Chcela som vyskúšať trochu iný vzor, no a tento mi prišiel, že takémuto typu kabelky pristane. Ako mnoho ďalších, aj tu je možnosť zvoliť si dĺžku retiazky tak, aby sa v prípade potreby dala nosiť aj ako crossbody:

Košík sa uplatní v každej domácnosti. Ak by ste mali pocit, že samému bude u Vás smutno, tak mu prosto vyrobím jeden, dva, tri ..... do série. Môžu sa podobať ako vajce vajcu, no každý môže mať aj iný tvar:

Ale aby to nebolo iba šedé, ešte zopár pastelových výtvorov.

Táto ružokráska je už navrhnutá ako crossbody. Obľubujem kombináciu retiazky a priadze, tá sa mi z pohľadu variability vešacieho ucha veľmi osvedčila:

Túto farbu mal výrobca označenú ako Azzuro. Taká v skutočnosti aj je. Ako nebo, keď je v lete brutálne čisté.  Použitý dizajn drevených gombíkov som už dlho mala namyslený, že musí skončiť na nejakej peknej sviežej taške. Ale ak to podľa jej nositeľky nemá byť práve táto, nie je nič jednoduchšie, môže byť bez nich:

Lila v priamom prenose:

Slnko na oblohe, slnko v duši .... tak prečo nie aj slnko na ramene. Pýtam sa ja :

Komentáre

SkusimTo prekrásne sú....:D

2018-07-24 15:23:17

z.ana Všetky sú nádherné ♥

2018-07-24 19:34:36

Macikocka nádherné:-)

2018-07-25 09:07:33

dzinus Krásne...

2018-07-28 10:44:58

helena.chmelova Krásne sú všetky :-)

2018-07-28 11:52:57

ByBea ĎAKUJEM veľmi pekne, som rada, že sa Vám nové vecičky páčia :-)

2018-07-28 12:08:08

MirianaOli Krásne, jemné aj elegantné:)

2018-07-28 12:46:44

AnettSoutache Úžasné novinky. Nech sa darí! :))

2018-07-28 13:48:51

ema-homolova Veľmi pekné novinky .

2018-07-28 17:01:11

ajadanko Prenádherné, jemné, nežné, prajem, nech sa darí!❤

2018-07-28 21:39:11

Adrianadesign Krásne :)

2018-07-29 15:25:04

a_la_mimi naaadherne vyrobky, krasne jemne farby

2018-07-30 08:36:11

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
ByBea
ByBea
276 predaných ks, 122 hodnotení

Reaguje do 1 hodiny

Úprimne sa teším každej návšteve mojej galérie a vážim si všetky pozitívne reakcie. Tvorenie je pre mňa relaxom a radosťou, každý kúsok je originál. Sashe tvorcovia sú inšpiráciou a dôkazom, že ak má človek fantáziu a sny, takmer nič nie je nemožné.

Pri kabelkách môže veľkosť v pomere k ostatným zobrazovaným vecičkám pôsobiť skreslene. Preto sa, prosím, orientujte len podľa rozmerov, uvedených pri každej z nich.
Ak máte vlastnú inšpiráciu, nápad na kabelku (obal na notebook, či peňaženku) a nenašli ste v galérii nič podobné, nevadí. Napíšte a ja Vám rada a s láskou vyhotovím kúsok práve podľa Vašich predstáv.
Tovar posielam zvyčajne nasledujúci pracovný deň po pripísaní úhrady na účet (s výnimkou výroby na objednávku). Poštovné pre SR je prednastavené podľa platného cenníka Slovenskej pošty. V prípade zásielok do ČR bude toto vzhľadom k iným tarifám ešte pred potvrdením objednávky a po konzultácii so zákazníkom upravené.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »