Domov » Žurnál+ » Autor: Petra Kupcová

Žurnál+

Pre nášho malého motýlika

Petra K. » Fotopostupy a Návody / 2019-01-16 15:43:36 /  6 komentárov / 12 lajkov

Letí, letí, všetko letí, čo má krídla... MOTÝLIK LETÍ. Naša dcérka Katka obľubuje motýle, vážky, lienky, vtáčiky..., jednoducho všetko čo máva krídlami. A tak mi v hlave prebleslo, že je načase jej niečo s ľúbivým motívom vytvoriť. Och, to bola radosť z tvorenia, keď viem, že tvorím pre človiečika, ktorého NAJVIAC MILUJEME. Ak by ste si chceli tiež niečo podobné vytvoriť, v tomto článku vám prinášam aj  FOTOPOSTUP. Ak by bolo niečo nejasné, rada odpoviem na vaše otázky.

Najskôr si pripravíme POTREBNÝ MATERIÁL. Drevený základ na šamlík si kúpime v hobby obchode alebo e-shope s decoupage tovarom. Ďalej budeme potrebovať akrylové farby, v mojom prípade bielu a ružovú, jemný štetec, tupovací štetec, jemný brúsny papier, servítky s pekným motívom, decoupage lepidlo a lak 2 v 1, ukončovací lak - ideálne vodou riediteľný, resp. vhodný pre detský nábytok.

Drevený základ šamlíka si nafarbíme akrylovými farbami (tupovacím štetcom alebo štetcom - komu čo vyhovuje). Biela farba pôjde hlavne tam, kde budeme dávať servítku. Zvyšok šamlíka farbíme podľa vkusu. Postačí jedna vrstva farby, no ja dávam pre istotu 2, pretože niektoré miesta treba po prvej vrstve prebrúsiť jemným brúsnym papierom. Mne sa osvedčil ten na hubke. Farbu necháme chvíľu preschnúť a môžeme lepiť servítku. 

Na začiatok vám odporúčam servítku prežehliť cez papier na pečenie. Odstránime niektoré nerovnosti a bude sa nám lepšie pracovať. Stačí žehliť len jednu vrstvu servítky – konkrétne tú vrchnú, ktorú sme oddelili od ostatných nepotrebných vrstiev.

Na drevený podklad nanesieme tenkú vrstvu decoupage lepidla a na to dáme servítku. A teraz dobrá RADA NAD ZLATO: na servítku položíme euro obal a hubkou sa snažíme od stredu ku krajom vyhladiť servítku a odstrániť prípadné vzduchové bubliny. Môžeme chvíľu počkať necháme jemne preschnúť servítku alebo hneď nanesieme ďalšiu vrstvu decoupage lepidla. Týmto spôsobom si ozdobíme všetky miesta, ktoré chceme.

Po preschnutí servítky odstránime prečnievajúce časti servítky. Ideálnym pomocnikom nám bude opäť jemný brúsny papier na hubke. Jemne prechádzame po hrane zhoda nadol.

Na záver nanesieme na všetky diely šamlíka aspoň 2 vrstvy vodou riediteľného laku a necháme poriadne preschnúť. Potom už len stačí jednotlivé diely poskladať a máme HOTOVO (do dierok zo spodu šamlíka som dala trochu lepidla Hercules, pre istotu). Jednoduché, však? Tak čo, vyskúšate tiež niečo ozdobiť?

A takto čakal hotový šamlík na svoju novú majiteľku. A poviem vám, to bolo napätia, kým som šamlík Katke odovzdala, s malou dušičkou som dúfala, že sa jej bude páčiť. Avšak nútiť som ju nemohla, inak by to stratilo čaro. Položila som šamlík do našej herničky a prikryla plienkou s vtáčikmi (ako inak) a netrpezlivo som čakala, či nakukne, čo sa skrýva pod plienkou. Najskôr mala dôležitejšiu úlohu – dopapať pečivko a tak len chodila okolo, občas chytila kúsok látky a nesmelo nakukla.

Takto to trvalo hodnú chvíľu a moje napätie i nedočkavosť sa stupňovali, už som ani nedúfala. No hneď ako dopapala a mala prázdne ručičky, pustila sa do objavovania a TO VÁM BOLO RADOSTI. NA OBOCH STRANÁCH. Poprevracala a poobzerala si novú vecičku z každej strany. Najviac ju samozrejme zaujali motýle na vrchu šamlíka. Asi to po mne podedila, i keď jej nijak nenútim to, čo sa mne páči. Manžel si myslí, že to zo mňa vycítila. A tak som sa pokúsila celý výtvor ladiť k jej obľúbenému kúsku odevu – šaty s motýlikom. Občas ich nosí aj keď sú už ufúľané , nerada ich púšťa z ruky, ak ich nemá na sebe, tak ich nosí v ruke ako mojkáčika, aj na prechádzky. Takže si viete predstaviť, v akom stave asi sú :D

Tento šamlík by sa mne osobne páčil len s hornou nazdobenou stranou, no chcela som, aby mala naša malá princezná viac podnetov pre rozvoj slovnej zásoby. A na tomto šamlíku je všetko, čo s obľubou pomenúva. Pre pobavenie prikladám i aktuálny prekladový slovník:

  • motýlik = ti - tí tik
  • vážka (pre Katku mucha) = mufa
  • srdiečko = ko - ko  - kó
  • kvetinka = kika
  • vtáčik = tá - tik

S ♥ do tvorenia, priatelia ;)

Petra

Komentáre

PohladnicePreRadost :) ... juj Petra, doma máte krásnu ružovú princezničku ... a je vidieť, že šamlík sa u nej určite nestratí :) ... asi láska na prvý pohľad :)

2019-01-16 15:53:251x

SalixAlba veľmi milé:)

2019-01-16 15:56:491x

ButterflyHandMade Ďakujem vám :-) veru máš pravdu, Anikó, šamlík má už u nás svoje miesto. Rýchlo sa udomácnil a ja som tomu rada. Plastová stolička sa mohla konečne schovať.

2019-01-16 17:27:391x

Lisbet Rozkošná je§ Nech si novučičký kus nábytku užíva s takou radosťou s akou si ho ty tvorila! a Katka má rozkošné papučky, pozdravujem fešandu :)

2019-01-16 19:19:591x

ButterflyHandMade Ďakujeme Alžbetka. Tie papučky boli najlepšia bazárova kúpa a ako nové boli:-) som zvedavá, čo jej ešte vyrobím. Medzi jej najobľúbenejšie hračky patrí sliepocka zo sashe, ktorú som mala ako veľkonočnu dekoráciu. A prešla už riadnym záťažovým testom :-D keďže vôbec nie je určena na hranie. A o to ide, najlepšie hráčky nie sú hráčky :-):-)

2019-01-16 20:33:381x

ButterflyHandMade Toto je jej obľúbena hračka https://www.sashe.sk/safari27/totomaju/41449 od @safari27 ;-)

2019-01-16 20:36:372x

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

ButterflyHandMade
ButterflyHandMade
107 predaných ks, 74 hodnotení

Reaguje do 1 hodiny

Vítam Vás v mojom obchodíku :-)
Nájdete tu dekorácie do bytu či domu - doštičky, tabuľky, lopáre, zrkadlá... Ak chcete zmeniť veľkosť alebo farbu, rada Vám vyhoviem, stačí napísať a isto sa dohodneme ;)

Osobný odber je možný v Nitre.
MOMENTÁLNE NA OBJEDNÁVKU NEVYRÁBAM.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »