Domov » Žurnál+ » Autor: Petra Kupcová

Žurnál+

Hra svetla a farieb

Petra K. » Nové výrobky / 2019-01-25 21:00:38 /  2 komentáre / 8 lajkov

Chceli by ste POTEŠIŤ blízku osobu MALÝM MILÝM DARČEKOM? Mám tu pre vás jeden tip z mojej galérie. Ide o PLÁVAJÚCE SVIEČKY v tvare kvetinky alebo srdiečka, vyrobené z palmového vosku. Jedna sviečka vydrží horieť približne 2,5 hodiny, čo je ideálny čas, pozrieť si dobrý film s milovanou osobou, prečítať dobrú knihu, či len tak relaxovať pri svetle sviec a dobrom čaji alebo víne. Sviečky sú balené v priesvitnom vrecúšku po 3 / 6 kusoch, previazané stužkou a doplnené o visačku, na ktorú môžete napísať venovanie. Ideálny meninový – narodeninový DARČEK PRE ŽENU. Dostupné sú v rôznych farbách, no mne sa najviac páčia v čistom bielom prevedení alebo v červenom. Chcela som sa o týchto farbách dozvedieť viac a ten stručný sumár o význame farieb prinášam aj vám. Možno už veľa z toho viete, pripomeniete si , no možno sa dozviete i čosi nové. Veď človek sa učí celý život.

BIELA v nás evokuje pocit dokonalej až nebeskej čistoty, nevinnosti a úprimnosti (preto sa nevesty obliekajú do bieleho), láskavosti a čistých citov, ale aj nezávislosti a mieru, ktorý sa znázorňuje bielou vlajkou alebo bielou holubicou. Symbolizuje vysoké hodnoty a ideály. Predstavuje absolútnu slobodu, je to biely papier – nepopísaná stránka, nový začiatok. Biela je tiež farbou chladu, čistoty a poriadku, preto sa používa v laboratóriách či nemocniciach. Dokonca vraj dokáže utíšiť bolesť. Bielu majú radi ľudia vyrovnaní, sebavedomí, otvorení.ČERVENÁ
Červená je farbou krvi, ohňa a železa, nebezpečenstva a hluku. Symbolicky sa spája so srdcom ako symbol centra pre city a emócie: láska, priateľstvo, vášeň.Červená je MUŽSKÁ farba, patriarchálna, pretože obsahuje impulz dobíjania. Je farbou vzrušenia. Je farbou prudkou až cholerickou, symbolizuje vitalitu až prevrat, vzburu, zmenu. Ovplyvňuje človeka aj po fyziologickej stránke – zvyšuje pulz, krvný tlak a rýchlosť dýchania. Povzbudzuje chuť do jedla a tiež sexuálny apetít. Posilňuje vôľu a pôsobí proti únave. Červenej dávajú prednosť ľudia silní, plní života, energickí a sebavedomí, impulzívni.

MODRÁ
Modrá je farbou pokoja a vyrovnanosti, majú ju radi ľudia vnútorne bohatí, introverti hľadajúci lásku a oddanosť a romantici a tiež ľudia, ktorí nemajú radi zmeny. Predstavuje vernosť, dôveru, nehu, lásku a ŽENSKOSŤ. Predstavuje tradíciu, stálosť, ktorá pretrvá veky a je symbolom matriarchátu. Modrá je farba pokojnej vody, neba a ľudí, ktorí vidia za horizont a život na Zemi im pripadá neistý.  Modrej mám v gálérii minimum, táto farba vynikla na vianočných sviečkach alebo v kombinácii s inou, napr.fialovou farbou ako napr.TU

ZELENÁ
Zelená farba je spojením modrej a žltej. Tieto farby sú protikladné sily, ktoré sa v zelenej vzájomne rušia. Nastáva nehybnosť a pokoj, ale ich sila je umŕtvená len dočasne – energia ukrytá v tejto farbe sa navonok neprejavuje, stále je však prítomná. Zelená je farbou prírody a nádeje. Zelenú obľubujú ľudia odvážni, tvoriví, no aj tvrdohlaví a samostatní, ktorí vedia viesť iných.

ŽLTÁ
Žltá nám vznikne zmiešaním červeného a zeleného svetla. Žltá symbolizuje základnú ľudskú potrebu rozvíjať sa, skrýva sa v nej nádej, túžba po radosti, veselosť a otvorenosť. Je farbou mysle, stimuluje činnosť mozgu. Vyvoláva aktivitu, povzbudzuje, oslobodzuje. Majú ju radi ľudia spontánni, plní nádejí a očakávaní; ľudia neprestajne hľadajúci niečo nové, milujúci voľné vzťahy, pocit neviazanosti, s túžbou po diaľkach. V žltom  u mňa nájdete vešiak, sviečky i motivačnú tabuľku. TU.

ORANŽOVÁ
Oranžová je spojením žltej a červenej, preto je farbou kontrolovanej vášne, pozitívnej energie a vytrvalosti. Vyvoláva pocit radosti, slávnostného vzrušeného očakávania, predstavu slnka, tepla, bohatej úrody.Oranžovú si vyberajú ľudia zvedaví, ktorých zaujíma ich okolie. Ak nejakého zvedavca poznáte, možno sa mu bude páčiť folk sviečka - TU.


HNEDÁ
Hnedá je farba zeme, tepla a bezpečia; farba domova, tradície a zdržanlivosti. Symbolizuje triezvosť, je mlčanlivá, vážna, solídna a realistická. Spája sa s predstavou istoty a tiež poriadku a pohodlia. Obľubujú ju ľudia, ktorých zaujíma vlastné zázemie a pohodlie, ale taktiež ľudia vyčerpaní a unavení životom, túžiaci po odpočinku, oddychu a pokoji. Vo veľkom pokoji a pohode bola tvorená bronzová  socha v tvare srdca  z paverpolu. TU.

RUŽOVÁ
Ružová vzniká pridaním bielej farby do červenej. V ružovej je tak zahrnutá energia a zároveň voľnosť, čím nám vzniká nežná aktivita.Ružovú majú radi ľudia naivne romantickí a nepraktickí, ktorí chcú očarúvať okolie a byť očarúvaní. Títo ľudia často nevedia odlíšiť sny od reality, majú sklony k skrášľovaniu podľa vlastných predstáv a bývajú dôverčiví a zraniteľní. Ružová je farbou sentimentality, indikuje jemnosť osobnosti, ale aj duševnú alebo citovú nezrelosť.

FIALOVÁ
Ak zmiešame mužskú červenú a ženskú modrú farbu, vznikne fialová. Dochádza v nej k harmónii protikladov. Fialová vyjadruje nejasné vzrušenie, skryté tajomstvo, ktoré vyvoláva znepokojenie. V rímskokatolíckom náboženstve symbolizuje pokoru, pokánie, skromnosť, zdržanlivú striedmosť až svätú odlúčenosť. Fialovú farbu preferujú ľudia diplomatickí, zdržanliví a uzavretí, ako aj ľudia samostatní, originálni, s nezávislými názormi; ľudia s fantáziou a tvorivými schopnosťami, umelci. Milovníci fialovej na seba a svoje okolie niekedy kladú prehnane vysoké nároky.Momentálne mám v ponuke LEN VECI SKLADOM, prečo? To sa dozviete z môjho predošlého žurnálu.
Prajem krásne dni plné lásky a svetla. PS: Netreba čakať až na sviatok sv.Valentína. NECH KAŽDÝ DEŇ STOJÍ ZA TO! (moja najobľúbenejšia veta z Titanicu) a ešte obľúbenejší je citát: „Dnes je krásny deň, ako stvorený na krásny deň“

Petra


Použité zdroje:
https://www.trojversie.sk/2012/07/f-ako-farby/
https://grafika.sk/clanok/symbolika-a-vyznam-farieb/

Komentáre

PohladnicePreRadost Milá Petra, krásne .... a to v každej farbe sú krásne, každá farba má svoje čaro ... :)

2019-01-26 13:56:341x

ButterflyHandMade Ďakujem pekne, milá Anikó. Som rada, že sa ti páčia:-)

2019-01-27 09:09:11

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

ButterflyHandMade
ButterflyHandMade
110 predaných ks, 74 hodnotení

Reaguje do 1 hodiny

Vítam Vás v mojom obchodíku :-)
Nájdete tu dekorácie do bytu či domu - doštičky, tabuľky, lopáre, zrkadlá... Ak chcete zmeniť veľkosť alebo farbu, rada Vám vyhoviem, stačí napísať a isto sa dohodneme ;)

Osobný odber je možný v Nitre.
MOMENTÁLNE NA OBJEDNÁVKU NEVYRÁBAM. Objednávky odosielam 1x do týždňa. Ak vám niečo súri, upozornite ma v objednávke alebo správe. Odpovedám každý deň. Ďakujem za pochopenie i trpezlivosť♥️


Príjemné naKUKnutie i naKUPovanie.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 -  Plávajúce sviečky - kvety - 10195071_ Plávajúce sviečky - kvety by ButterflyHandMade
 1 komentárov
 Páči sa 38 ľudom
5,50 €
 - Plávajúce srdiečka ♥♥♥ - 10346908_Plávajúce srdiečka ♥♥♥ by ButterflyHandMade
 1 komentárov
 Páči sa 43 ľudom
2,- €
 - Fialové plávajúce srdiečka ♥♥♥♥ - 10346937_Fialové plávajúce srdiečka ♥♥♥♥ by ButterflyHandMade
 2 komentárov
 Páči sa 41 ľudom
2,50 €
 - Plávajúce kvetinky - 10358240_Plávajúce kvetinky by ButterflyHandMade
 Páči sa 38 ľudom
4,- €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »