Domov » Žurnál+ » Autor: Lucia Valová

Žurnál+

Farebné leto

Lucia V. » Tvorba / 2017-06-14 06:55:01 /  11 komentárov / 42 lajkov

Farby k letu patria. O tom niet pochýb. No podľa mňa patria ku každému ročnému obdobiu, nielen letu. Milujem farby, rada sa nimi obklopujem, rada ich kombinujem aj zhmotňujem.

Farby, ktoré nás obklopujú, nás ovplyvňujú na podvedomej úrovni a siahame po tých či oných aj vedome - podľa nálady či príležitosti.

Ak moju tvorbu poznáte, isto viete, že jej zrejme najväčším poznávacím znakom je práve farebnosť. Nebojím sa tvoriť veci farebne odvážne. Teda, odvážne ako pre koho. Pre väčšinu asi hej :) No rada by som tú slovenskú farebnú nesmelosť (dokonca aj v lete) aspoň trošku prelomila a ukázala, že sa niet čoho báť. Že sú to len naše/vaše vlastné obmedzenia, ktoré nám/vám bránia užiť si farby naplno.

Áno, vo farbách budete vytŕčať z davu. Ak k tomu ešte pridáte aj "iný" strih, neprehliadnuteľné určite nebudete. No tá radosť! A obdiv okoloidúcich tiež ;)

Dovolím si teraz pripraviť vám malý exkurz dielami, ktoré v posledných týždňoch až mesiacoch u mňa vznikli. Niektoré si už majiteľky našli, mnohé si ich stále hľadajú. Niektoré sú nenápadnejšie, väčšina však nie :) A poniektoré odvážne vznikli na žiadosť svojich paničiek. Hurá! :)

Tak poďme na to, od najnovších k starším...

Úplne najnovšie sú tieto štyri sestry sukňové. Rozmarné štvoričky ich volám. Sú farebné, odvážne, pre ženy či dievky, ktoré sa neboja vrtieť zadočkom, tancovať a byť roztomilo sexi ;)

 

 

Ďalej tu máme vtáčikovú sériu. Ako prvá vznikla táto úzka pánska kravata na želanie a keď už som mala látku rozloženú, neodolala som a spravila aj šaty. Rovno dvoje :)

 

 

Takto sa dá pekne skombinovať na rôzne udalosti: dámy šaty/sukňu/top a páni košeľu/kravatu/motýlika z rovnakej látky ;)

Všetko šijem tak, aby to bolo krásne aj z rubovej strany. Lebo na tom záleží tiež. Aspoň mne hej :)

Nemám overock, tak vymýšľam iné spôsoby. Niečo sa podarí dokonale, niečo ešte musím vylepšiť. Je to pracnejšie, ale výsledok stojí za to. Má to nádych haute couture :) Navyše, všívať podšívku ručne ma celkom baví ;)

 

 

Tieto, ako aj nasledujúce šaty, sú môjho obľúbeného strihu. Balónikový top vyhovuje väčším prsiam, pre ktoré má dosť miesta, no aj malým prsiam, ktoré opticky zväčší (lebo balónik ;)). O kúsok vyšší pás zas opticky predĺži postavu/nohy.

Živôtik je zvyčajne pri páse riasený, no môže byť aj so skladmi, ako na týchto vtáčikových. Pás môže byť pevný, alebo do gumky, motýlikové rukávky sú tiež nepovinné. Záleží na tom, čo preferujete ;)

 

Och, tieto bledomodré... sú ako kúsok neba.

 

Líc a rub...

 

 

O kúsok väčšie čísla šiat, lebo každá sme iná ;)

 

 

Na želanie som šila z tejto nádhernej kvetovej látky nasledujúce šaty. A opäť som neodolala a spravila ďalšie, tie pod nimi :) Vpredu nemajú takmer žiadny výstrih, no vzadu to doháňajú ;)

 

 

Rovnakého strihu ako šaty vpravo som robila aj tieto (môžete ich vidieť aj zozadu), pre krásnu Folkovu :)

 

 

Ďalším mojim obľúbeným strihom sú košeľové šaty s božským "límčekom." Top môže byť v rôznych dĺžkach, vypasovaný je len mierne, takže opäť pohodlnosť ;) Košeľovky môžu byť strohejšie aj rozšafnejšie, nenápadnejšie aj odvážne.

Super je podľa mňa gombíkové zapínanie po celej dĺžke - šaty tak môžete mať (ro)zopnuté v ľubovoľnej výške aj dĺžke a pohodlne ich oblečiete aj vyzlečiete.

 

 

Ej, karamba, farby, vzory! Nebojte sa ich ;)

 

 

Tieto farebné milujem najviac na svete a strašne ľutujem, že som ich nespravila vo svojej veľkosti, lebo sú skrátka DOKONALÉ. (A tiež už neviem zohnať oranžové motýliky za rozumnú cenu. Nemáte ich niekto?)

 

 

Nenápadne nápadné. Zdanlivo obyčajné, no pritom iné. Také sú tieto modré. S ružovými detailami a roztomilými zajkami :)

 

 

Aj tieto sú fantastikuš! A tak ako väčšina mojich kúskov, jedny jediné na svete.

 

 

Tieto sú táááák prepracované! Keby ste ich videli naživo... tie detaily...

 

 

Kruhová sukňa sa krásne točí...

 

 

Ešte jedny košeľovky tu pre vás mám: nádherné vtáčikovské šaty, komplet podšité. Vidím ich, ako hviezdia niekde v kancelárii či na oslave... ;)

 

 

Od košeľových šiat je ku košeliam iba na skok, a tak vznikli tieto dve parády:

 

 

"Dopasovávať" a upravovať šaty, či košele na diaľku, len cez správy a fotky je makačka a lotéria v jednom. O to ťažšie, ak nie ste krajčírka. Ale dali sme to a zákazníčky sú spokojné, juch! :)

 

 

Na chvíľu sa opäť vrátime k sukniam. Väčšina už hviezdi v uliciach a dokonca som mala to šťastie jednu takto vzhliadnuť aj naživo. Úžasný pocit! :)

 

 

Trocha menej farieb, či dokonca prítomnosť elegancie je v týchto, pre mňa trošku netypických kúskoch ;)

 

Set z "falošnej" modrotlače na želanie...

 

Roztomilé myšky pre ďalšiu šikovnú žienku...

 

 

Trocha lásky:

 

 

A trocha farebného folku:

 

 

Ďalšie dve sú balónové sukne so skrytými vreckami. Osadenie vreciek spolu so strihom sukne mi pridalo nemálo vrások a keď som jednu dokončila, pri druhej som začínala odznova, lebo som si už nepamätala, ako som prvú robila :D

Dokonca som aj prišla na to, ako ich ožehliť :) A tuším som to opäť zabudla...

 

 

Na sukňový záver tu mám pre vás ešte jednu, prvú z chystanej kolekcie s názvom Tribal:

 

 

Veľa hodín práce a výsledok, do ktorého sa zamilujete na prvé odskúšanie :)

 

 

A späť k šatám.

Chcela som pre seba "malé čierne". Mierne som sa však sekla v úpravách a spravila ich menšie. Takže na niekoho čakajú tieto úžasné šaty, zdanlivo nenápadné, no riadne prepracované (a komplet podšité).

 

 

Tieto som tiež plánovala pre seba. Vrámci skúšania nového strihu. Nemám toť iného pokusného králika poruke, tak musím skúšať na sebe. Chúďa skriňa...

Farebnosť týchto šiat bola taká "z núdze cnosť". Nemala som totiž dosť zo žiadnej látky, ktorú som si vybrala. Tak som ich skombinovala vzájomne aj strihovo a vznikol tento kúsok. S krajčírskym vzorom ;)

Musím povedať, že postup núdzový môže mať najzaujímaveší výsledok :)

 

 

Od šiat do teplých dní si odskočíme k dňom jarným a jesenným, prípadne len ku chladnejším večerom, kedy oceníte šaty z krásneho menčestru alebo elastickej teplákoviny.

Tieto prvé sú moje a veľmi rada ich nosím :)

 

 

Elastické v rôznych farbách, pekne držia tvar:

 

 

Naspäť k letným dňom.

Opäť skúška nového strihu, opäť nové šaty pre mňa. So strihom nie som dostatočne spokojná, a tak si nedovolím dať šaty do predaja. Niekedy je prílišná sebakritickosť asi aj na škodu. No nedá sa mi inak. Nosím ich rada, naživo sú oveľa krajšie a úplne roztomilé :)

 

 

Šatový bonbónik s kávovou príchuťou takmer na záver žurnálu:

 

 

Opäť jedny megaprepracované šaty. Podšité, krásne pozačisťované a ešte aj korálkami vyšívané.

 

 

Stále hľadám a pátram, aby som pre vás vybrala tie najlepšie strihy šiat. Pekné, pohodlné, ktoré budú dobre sedieť čo najväčšiemu okruhu žien. Tiež sa nerada opakujem a rada skúšam nové veci, farby, kombinácie, preto u mňa nejakú sériovú výrobu nenájdete. V hračkách, ani v oblečení. Každá jedna vecička je jedinečná, viac či menej špecifická. Originál. Ako každý človek ;)

Aj plánov mám veľa, aj noviniek, dokonca takých, čo by mali už toto leto uzrieť svetlo sveta (nie až o pár rokov, alebo vôbec, ako to u mňa často býva :)). No viete ako, času málo... Na niektorých novinkách chcem spolupracovať s ďalšími šikovníkmi. Keďže sú však zaneprázdnení, budem rada, ak sa moje/naše plány podarí zrealizovať aspoň koncom leta... Občas sa tiež stane, že človek mieni, okolnosti menia, a tak sa niektoré veci skrátka nepodaria. Bohužiaľ. Ale keby ste ich videli v mojej hlave... tie plány, tie vízie! Samé úžasnosti :)

Ešte niečo k mojim kúskom obliekacím: hlboké odhalené výstrihy vpredu, ani mini dĺžku u mňa asi nenájdete. Jednak nespĺňajú moju definíciu pohodlného oblečenia (keď sa napr. nemôžete predkloniť, lebo vám vidno doďaleka zhora aj zdola, to nie je bohviečo), jednak zastávam názor, že oblečení sme krajší. A keď vhodne zvolíte strih, farby, vzory, podčiarknete svoje prednosti a zakryjete drobné nedostatky ;)

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Na úplný záver z iného súdka: zástery pre pánske duo domácich šikovníkov :) Jedna pre drobca je ešte dostupná ;)

Prvá pre veľkáča, druhá pre malkáča a na konci jedna malkáčska, ktorá si hľadá majiteľa:

 

 

V akcii... :)

 

A tak si my tu šijeme... :)

Ďakujem vám za dlhúúú pozornosť a ak sa vám páčilo, budem rada, keď nazriete aj ku mne do galérie. Je tam toho ešte oveľa viac!

Komentáre

NightShiftAtelier Tie čierne s farebným spodnym lemom, tie sú nádherné. Teda aj ostatné, ale tieto sú úplne že najwau!

2017-06-12 20:54:062x

LoveColors wow, krásne sukničky, a dobré čítanie na večer. mne sa páčia všetky! ale najviac tie bodrobiele :)

2017-06-12 22:28:351x

TRNKAsvet Fuuuha, tak ja som si práve asi oči vytočila. Neviem na ktoré skôr pozerať :) krásne veselé

2017-06-12 22:40:311x

Prija_Atelier Jeej, najkrajsie su valentinske, tie su ozaj top-originalne :D pekny zurnal farebny ;)

2017-06-14 09:27:421x

zuzug Všetky sú krásne, ale moje Topky sú vtáčikové a s Echinom, ááááách, bombové!

2017-06-14 09:30:051x

Patrisha_handmade Pekná práca :) šikovné ručičky

2017-06-14 09:58:041x

BooBak Ďakujem! :)

2017-06-14 10:13:50

MirianaOli Krásne nafotené vecičky, je z čoho vyberať. Volániky a bodky vždy potešia, pôsobia romanticky a mladistvo:)

2017-06-14 10:22:551x

Lucy-Art ♥ ♥ ♥

2017-06-14 13:28:351x

KajkaBlack Všetky šaty sú super, nápadité, nevšedné, vynikajúci výber látok a ich kombinácií, ani neviem povedať, ktoré sú najkrajšie. A taktiež skvelé sú strihy :-)

2017-06-14 18:04:161x

BooBak Ďakujem moc, teším sa, že sa páčia :)

2017-06-14 18:13:26

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

U
BooBak
BooBak
1706 predaných ks, 658 hodnotení

Reaguje do 2 hodín

Vitajte u BooBak-a, cíťte sa tu pohodlne, slnečno, radostne a usmievavo! :)

Tvorím farebne, veselo, momentálne najviac hračky, sukne, šaty, ale aj tašky, kabelky, obšívané šperky a veľa iného :)

Informácie

Obchodík funguje v úspornom režime (popri práci šitie veľmi nestíham). Preto, ak by ste mali o čokoľvek záujem, najmä v prípade vecičiek na objednávku , informujte sa vopred správou o dostupnosti a dodacej dobe, prosím.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Lentilkové šaty, najveselšie na svete :) - 9394772_Lentilkové šaty, najveselšie na svete :) by BooBak
 4 komentárov
 Páči sa 37 ľudom
79,- €
 - Zásterka pre malého pomocníka - 8095228_Zásterka pre malého pomocníka by BooBak
 Páči sa 28 ľudom
16,- €
 - Romantické šaty s vtáčikmi - 8221934_Romantické šaty s vtáčikmi by BooBak
 Páči sa 31 ľudom
85,- €
 - Pre milovníčku kávy, midi šaty - 9394736_Pre milovníčku kávy, midi šaty by BooBak
 Páči sa 23 ľudom
112,- €
 - Rozmarná, druhá - 8248742_Rozmarná, druhá by BooBak
 Páči sa 16 ľudom
45,- €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »