Domov » Žurnál+ » Autor: Agata Procházková

Žurnál+

ALGINÁTOVÉ MASKY – JEDEN Z NAJEFEKTÍVNEJŠÍCH KOZMETICKÝCH PROSTRIEDKOV NA SVETE PRE TVÁR

Agata P. » Nové výrobky / 2016-04-21 00:21:25 /  Pridaj komentár / 14 lajkov

Alginátové masky – jeden z najefektívnejších kozmetických prostriedkov na svete pre tvár. Pokiaľ ste ešte takú masku nevyskúšali – vrelo odporúčam vyskúšať na vlastnej koži, nakoľko sa alginátová maska odlišuje od krémov z televíznych reklám, ktoré sľubujú výsledky za týždeň, ale v skutočnosti obsahujú samú chémiu. Omladzujúci efekt alginátových masiek je natoľko výrazný, že po prvom použití nevymeníte tento prostriedok za žiadny iný.
Pre tie, čo počujú tento názov prvý krát:
Alginátové masky sa vyrábajú z hnedých rias, ktoré obsahujú veľmi prospešnú látku pre kožu, ktorá sa vyskytuje iba v nich – kyselinu alginátovú, presnejšie jej soľ. Nie je to tak dávno, čo sa na báze tejto soli začali vyrábať alginátové masky dnes toľko rozšírené v salónoch krásy ako prostriedok pre omladenie pokožky.
Alginát sodný má unikátne vlastnosti – viazať obrovské množstvo molekúl vody. Výsledkom je gélovitá látka bohatá na vitamíny, minerály, výživné látky a vlahu, ktorá po nanesení na tvár vyplňuje všetky záhyby a vrásky, intenzívne zvlhčuje a vyživuje pokožku.
Akonáhle sa ocitne na koži, ihneď začínajú s ňou alginové soli reagovať – zlepšujú výmenu látok a obnovujú ju na bunkovej úrovni. Už po prvej aplikácii je vidieť výsledky:
- drobné zápaly miznú bez stopy;
- viditeľne sa zužujú rozšírené póry;
- koža je viac napnutá a vyzerá svieža;
- miznú stopy po akné;
- viditeľne sa zlepšuje tok krvi, na koži je vidieť ľahké začervenanie;
- miznú opuchy.
Okrem toho majú alginátové kyseliny univerzálne vlastnosti:
zvlhčujú hlboké vrstvy kože; mastná pleť sa stáva sviežejšia, pretože reguluje činnosť mazových žliaz; unavenej pleti vracia schopnosť vyrábať kolagén, ktorý napomáha napínanie kontúr tváre; zmiešanej pleti dodávajú potrebné výživné látky; zlepšujú látkovou výmenu – vyplavujú z kože toxíny a produkty zápalu, sú prírodným sorbentom ťažkých kovov.
Alginátová maska mnohonásobne zosilňuje účinok naneseného krému, alebo séra. Obsahuje tiež vysoko aktívne rastlinné komponenty a íl. Vyrába sa vo forme prášku, ktorý sa pred použitím zmieša s vodou do konzistencie hustej smotany a potom sa nanáša na tvár, krk alebo dekolt.

Komentáre

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Alginátová Prášková Maska *ChocoLatte* - 6671499_Alginátová Prášková Maska *ChocoLatte* by Bon-Savon
 Páči sa 37 ľudom
4,99 €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »