Žurnál+

Aj kúsok papiera môže byť záložkou

Blanb31 predaných ks, 2 hodnotenia

Barbora B. » Blogy / 2019-09-14 07:00:01 /  2 komentáre / 33 lajkov

Všetko sa to začalo obyčajným odrezkom papiera. Veď každý kúsok je dobrý a možno ho nejakým spôsobom využiť. Odkladala som ho s malou dušičkou, že ho v budúcnosti pri tvorbe použijem. Možno ako šmírak na odskúšanie farieb, možno naň niečo načrtnem, nemal konkrétny účel. 

 

 

Nikdy by som nebola povedala, že ma malý kúsok papiera privedie k tvorbe záložiek do kníh. Nebola to moja úplne prvá záložka. Tú som vytvorila na strednej. No tento odrezok sa tvarom veľmi podobal záložke. Tá už síce neexistuje, lebo ako to už pri prvých pokusoch býva občas skončia v smetiach. Dôležité však bolo, čo tento odrezok znamenal a k čomu ma priviedol. 

 

 

Už sú to zhruba tri roky odkedy sa venujem tvorbe záložiek. Začínala som so štetcom v ruke a obyčajnými anilinkami. A poviem vám, že tie boli najlepšie! Vždy, keď sa na ne pozriem, vrátim sa v čase a spomeniem si na začiatok, na zelenú stenu v izbe, jemný vánok, ktorý mával závesom zo strany na stranu, na lúče slnka, ktoré prenikali do izby pomedzy žalúzie, na pokusy a omyly. 

 

 

Pomaľovaný stôl, špinavé ruky od farieb, rozliatu vodu všade okolo, občasný plač a krik, hnev na samú seba, že som to nedokázala namaľovať lepšie. Momenty, kedy sa mi viac páčilo to, čo bolo na servítke, do ktorej som utierala štetec než to, čo som namaľovala. 

Začiatky už sú dávno za mnou a s nimi aj niekoľko sérií záložiek. Teším sa predovšetkým na tie, ktoré ma ešte čakajú. Nezvyknem plánovať, rada nechávam veci vyvíjať sa samé, tak nejak prirodzene a v tomto duchu jednotlivé záložky vznikajú ♥

 

Komentáre

SusanRosy krásne záložky ❤️

2019-09-14 21:19:371x

uZubka krásne záložky :) , a na tie umton-ky sa tiež dobre pozerá :) , odtieň zelená zem česká je naj :)))

2019-09-20 14:45:081x
Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Záložka Pianista - 10991108_Záložka Pianista by Blanb
 Páči sa 5 ľudom
2,- €
 - Horským chodníkom - 10991120_Horským chodníkom by Blanb
 Páči sa 6 ľudom
2,- €
 - Číta všade  - 11064857_Číta všade by Blanb
 Páči sa 10 ľudom
2,- €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »