Domov » Žurnál+ » Autor: Diana Lempeľová

Žurnál+

Korunka krásy? Bábikine vlasy.. :))

Diana L. » Fotopostupy a Návody / 2016-11-09 18:31:55 /  3 komentáre / 18 lajkov

Milí Sashe čitatelia ♡,

    rada by som nadviazala na moje predošlé články o tom, ako ušiť vlastnú bábiku.. v tomto článku by som Vám rada predstavila ako ušiť bábike vlasy. Pre niekoho je to možno náročný krok, avšak ja verím, že týmito nasledujúcimi krokmi vo foto-postupe šikovne a jednoducho vykúzlite krásnu vlasatú bábiku pre svoje dievčatko alebo pre niekoho známeho ako vzácny darček. Veľa ľudí je názoru, že vlasy sú korunka krásy, čo Vy na to? ;)


Čo budeme potrebovať:
• Vlnu – jeden alebo viac druhov a farieb
• Ihlu – dlhú a hrubšiu ako bežná ihla
• Niť – podobnej farby ako budú vlasy

1. Na začiatok si vyberieme vlnu, z ktorej chceme bábike vyrobiť vlasy. Najvhodnejším materiálom je zo skúsenosti práve vlna, keďže je hustá a mäkká na dotyk a veľmi ľahko sa dá našiť na hlavu bábiky. Môžeme skombinovať aj viacero druhov alebo farieb vlny a dosiahneme tak prirodzenejší vzhľad vlasov a krásnu prirodzenú rozmanitosť.


2. Z vlny si tak nastriháme dlhé pásy, ako môžete vidieť na obrázku vyššie. Napríklad naša bábika v tomto postupe má vlasy dlhé 30cm. Nastriháme si tak pásy dĺžky 60cm, keďže ich budeme prekladať dvojmo. Potrebujeme približne 200g (asi 200 pásov), čo záleží od druhu vlny a aké dlhé chcete vlasy. Ako trik odporúčam vystrieť obidva ukazováky, dať ich od seba na dĺžku akú chceme mať dĺžku vlasov – krát dva, a navíjať postupne vlnu na tieto dva ukazováky. Ak máme navinutých veľa takýchto pásov, potom ich na oboch koncoch pri ukazovákoch prestrihneme. A takto potom nastrihať všetky.


3. Jednotlivé druhy a farby vlny potrebujeme poukladať pravidelne jeden druh a farbu na iné, aby neboli na jednom mieste rovnaké pásy.


4. Podľa obrázku pod týmto bodom si následne vezmeme asi jednu pätinu nastrihaných pásov vlny a položíme ich v strede pásov na hornú časť tváre asi 1-2cm nad obočím. V tomto strede pásy ručne prišijeme. Na začiatku – tam kde chceme, aby sa nám začínali vlasy na tvári, je dôležitý rovný steh a potom vyššie už môže byť cik-cak. Podľa druhého obrázku nižšie je tiež potrebné zošiť vlásky na zadnej strane hlavy bábiky cik-cakovým stehom. Nemusíte sa báť, či bude niť vidieť, kdeže vlna je huňatá a s tenkou nitkou úplne zanikne.

 

5. Po zošití tejto časti môžeme prednú časť pásov preložiť dozadu a aj túto časť je potrebné zošiť v zadnej časti hlavy, ako môžete vidieť na obrázku pod týmto bodom.

 


6. Potom si vezmeme ďalšiu časť vlasov a prišijeme rovnakým spôsobom aj na druhý bok tváre bábiky a tak opakujeme pre všetky časti pásov vlny po rôznych predných častiach hlavy, čo vidíte na obrázkoch nižšie.

Môžete takto upravovať pásy vlny do rôznych smerov, vytvárať rôzne cestičky a určovať hustotu a dĺžku vlasov podľa Vášho vkusu. Môžete vlásky aj ozdobovať pridaním mašličiek, korálok, alebo vyrobených kvetiniek, ružičiek.. môžete vyrábať rôzne účesy a zahrať na kaderníka :))..

Dúfam, že tento spôsob Vás inšpiroval a že Vám uľahčí prácu pri tvorení Vašej vlastnej bábiky.

Ďakujem krásne za návštevu :),

zdraví Vás Dajana - Biela Mačička ♡

Komentáre

cekatka Super, každá rada dobrá, bábiky máte krásne a tie tvaričky akou farbou maľujete?

2019-02-07 15:37:59

BielaMacicka Ďakujem pekne, ste milá :) .. predstavte si, tieto tváričky sú vyšívané ;)) ako je táto v článku.. klasickou bavlnenou priadzou, alebo aj takou lesklou, to už je na vás.. niektorým bábikám som aj maľovala tváričku áno, farbami na textil, ktoré sa po zažehlení zafixujú - volajú sa MARABU. Kúpite ich bežne v obchodoch na maliarske potreby napríklad. :)

2019-02-11 10:02:091x

holena ...tých návodov na bábiky je neúrekom, ale aj po dvoch rokoch sa mi tieto Vaše vidia...áno...:)

2020-09-26 23:13:26

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
BielaMacicka
BielaMacicka
209 predaných ks, 84 hodnotení

Reaguje do 2 hodín

Vítam Vás v mojom svete ručne vyrobených šperkov, dievčenských bábik, originálnych darčekov, brošničiek, maľovaných obrazov na sklo a iných vecičiek pre radosť..

Teší ma ak môžem vytvoriť niečo, čo vyčarí ľudom úsmev.. nech sa páči :)

Neúčtujem poštovné.


Pôvodné meno Dajana

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Bábika dievčatko Karolína - 6819366_Bábika dievčatko Karolína by BielaMacicka
 2 komentárov
 Páči sa 32 ľudom
23,50 €
 - Bábika Anna - 6819338_Bábika Anna by BielaMacicka
 9 komentárov
 Páči sa 43 ľudom
12 €
 - Bábika slečna Lisa - 6830445_Bábika slečna Lisa by BielaMacicka
 Páči sa 16 ľudom
30 €
 - Bábika dievčenská Penelope - 6814546_Bábika dievčenská Penelope by BielaMacicka
 6 komentárov
 Páči sa 65 ľudom
42 €
 - Bábika pre slečnu, dievčatko - Marianka - 7405360_Bábika pre slečnu, dievčatko - Marianka by BielaMacicka
 5 komentárov
 Páči sa 78 ľudom
25,50 €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »