Žurnál+

TRADIČNÔ

P
CZ
BeataPiroh

Beáta Š. » Tvorba / 2019-11-22 13:00:01 /  1 komentár / 20 lajkov

Celá myšlienka kolekcie začala v lietadle smerom z Korziky. Vypočula som si rozhovor dvoch pánov v obleku o tom, ako ich Korzičania sklamali a nepovolili im výstavbu nového hotelového komplexu. Ešte padlo pár slov o tom, aké to tam je drahé, ako nikto nerozpráva po Anglicky a že sú tam len starí ľudia.

V tom sa ozvala spolusediaca mladá slečna: ,,Oni si len chránia svoje kultúrne bohatstvo a dedičstvo!''

A tak to v mojej hlave začalo:
okolo sveta, kultúrne znaky, tradície a zvyky, diverzita, odlišnosť, možnosť cestovania, bohatstvo národov, kultúrne bohatstvo, voľnosť, krajky, stuhy, organza, ľan, spoznávanie nových ľudí, nové kultúrne odlišnosti, vlajky, erb, piktogram, dedina, mesto, život v malomeste, naše korene, ďakujem stará mama, moja mama ma to naučila, pocta nášmu kultúrnemu bohatstvu... atď.

 

 

Kolekciu som sa rozhodla pomenovať Tradičnô.

Tradičnô a jeho krása vzniká vďaka našim predchádzajúcim generáciám. Je v ňom zakorenené kultúrne bohatstvo, ktoré každý z nás dedí po svojich starých či prastarých rodičoch. Jeho pôvab v sebe ukrýva odlišné zvyky, ktoré patria len nám. Zobrazuje naše hodnoty, istoty a vzájomnú odlišnosť.

Tradičnô v sebe nesie myšlienku voľnosti. Nie jeho, ale tej našej. Žijeme vo svete, kde môžeme byť slobodní, bádať a cestovať. Časť inšpirácie pre túto kolekciu pramení z tradícií, rozmanitosti, svetových kultúr a jazykov.

Tradičnô visí na očistených a nalakovaných konároch z mestského parku Santoška. Jeho vnútro vzniká najmä z vlny, akrylu, bavlny a dekoratívnych stúh, ktoré som nazbierala po Európe a rodnom Slovensku.

 

 

Nádherné fotky nafotila Markéta Šindlerová.

Beáta Piroh

Komentáre

MirianaOli Peknô a zaujímavô je to:)

2019-11-23 17:55:32
Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Strapúch - ZVYKY - 11312201_Strapúch - ZVYKY by BeataPiroh
 Páči sa 6 ľudom
92,- €
 - Strapúch - TRADÍCIE - 11312225_Strapúch - TRADÍCIE by BeataPiroh
 Páči sa 4 ľudom
65,- €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »