Žurnál+

Plesové pravidlá a inšpirácie

P
Banshee8 predaných ks, 10 hodnotení

Barbora M. » Tvorba / 2020-01-16 07:00:01 /  6 komentárov / 16 lajkov

Plesová sezóna je oficiálne tu. Ak sa aj vy chystáte na ples, bál alebo inú zábavu, treba myslieť aj na zachovanie určitej etikety. Spoločenské udalosti majú svoje pravidlá a zvyky, ktoré je potrebné dodržiavať v závislosti na úrovni danej udalosti. Ak si nie ste istý, čo sa vlastne smie nosiť a čo nie, alebo len hľadáte tipy na dokonalý outfit, čítajte ďalej.

 

 

Šaty: FashionGuide

Náušnice: Banshee

V rifliach skutočne nezabodujete a vyslúžite si aj škaredé pohľady. Oblečenie by malo byť samozrejme spoločenské, primerané danej udalosti. Týka sa to aj strihu, materiálu a farby. Vo výsledku by to všetko malo pekne ladiť a pôsobiť slávnostne. Lesk, trblietavé látky či rafinované doplnky si tu nájdu svoje miesto. Oblečenie páru by malo spolu ladiť. Je potrebné spolu zladiť aj materiály, nie len farbu motýlika. Treba myslieť aj na to, že oblek sa nehodí na každú udalosť, naopak, môže byť až nevhodným kúskom. Pred výnimočnou udalosťou si skúste pozisťovať informácie, na akej úrovni je daná udalosť. Možno váš partner bude potrebovať frak alebo smoking. Páni majú o niečo prísnejšiu etiketu ako dámy.

 

 

Šaty: PLZR

NáušniceBanshee

Dámy majú o niečo viac možností pri výbere šiat ako páni. Farba šiat by mala ladiť s vaším typom pleti, aby ste nepôsobili zbytočne staršie, alebo príliš nudne. Materiál by mal pôsobiť výnimočne a slávnostne. Čo sa týka strihu, mal by vám hlavne sadnúť. Zvýraznite si pekné časti postavy a naopak zakryte tie menej lichotivé. Dĺžka šiat závisí na formálnosti plesu. Napríklad na miestny menej formálny ples si môžete dovoliť aj šaty po kolená, ak vyzerajú dostatočne slávnostne.

 

 

Šaty: Dyona

Náušnice: Banshee

K šatám by ste mali zvoliť vhodné šperky alebo bižutériu, ktoré pekne doplnia váš celkový vzhľad a budú ladiť k vašim šatám. Ako aj pri šatách aj pri bižutérii a šperkoch si treba dať pozor, aby nepôsobili lacno. Pozor aj na množstvo, všetkého veľa škodí. Ak máte jednoduchšie šaty v jednej farbe, môžete zvoliť náušnice a k tomu náramok aj náhrdelník. Ak máte výrazné šaty, zvoľte radšej menej kúskov. Napríklad len náušnice alebo len náramok a podobne. Šperky by mali váš vzhľad vyzdvihnúť a nie prekričať.

 

 

Šaty: Foxxy

Náušnice: Banshee

Verím, že vám tieto rady pomôžu a váš ples bude skvelou udalosťou, kde sa zabavíte do sýtosti. A ak by ste potrebovali poradiť s výberom šperkov k vašim šatám, kľudne mi napíšte, rada vám s výberom pomôžem a poradím :)

V galérii pod článkom nájdete aj šaty od tvorcov: Jaroslava WurllKocanova, Daniela Hrabovska a Ivana Horcikova.

Banshee

Komentáre

origamiMarika_sperk Pekne zladené, dobrý výber

2020-01-16 14:39:021x

Banshee Ďakujem..Som rada že sa páči :)

2020-01-16 15:36:39

dida_tn ďakujeme za tipy, aj tu na sashe sa nájdu skutočne krásne plesové kúsky.. malá poznámka: už moc neplatí, že majú ladiť motýliky (či iné pánske doplnky) s dámami, možno materiálovo, resp. štýlovo, ale nie motýlik vo farbe šiat partnerky, to je už trošku retro..

2020-01-16 21:56:201x

nosimumenie Veľmi pekne spracovaný článok. :) Ja si myslím, že v dnešnom svete je toľko na vyber, že každý si má možnosť vybrať podľa svojho gusta. A čím ďalej tým viac aj týchto krasnych kvalitných sashe kúskov.

2020-01-16 22:01:511x

Banshee @dida_tn áno máte pravdu :) aj spomínam že by to nemalo byt len zladenie motýlikom..malo by to pôsobiť pekne spolu..zladenie iba farby motýlikom/ kravaty je veru už tak trosku retro :)

2020-01-17 07:36:08

Banshee @nosimumenie ďakujem :) veru, mame tu množstvo šikovných rúk a hláv..stačí si ozaj len vybrať podľa svojho gusta

2020-01-17 07:37:17
Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Šujtášové náušnice Baroko biele, Ag925 - 11568493_Šujtášové náušnice Baroko biele, Ag925 by Banshee
 Páči sa 9 ľudom
64,- €
 - Šujtášové náušnice Baroko bordové - 11471911_Šujtášové náušnice Baroko bordové by Banshee
 Páči sa 7 ľudom
64,- €
 - Šujtášové náušnice crema losos, Ag925 - 11471934_Šujtášové náušnice crema losos, Ag925 by Banshee
 Páči sa 5 ľudom
24,- €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »